ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На Донбасі команда місії ОБСЄ втратила контроль над безпілотником – пресслужба ООС

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 17 Березня 2021, 9:01

За повідомленням Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ № 60/2021 від 15 березня, команда Місії втратила контроль над просторовим положенням БПЛА середнього радіуса дії.

Про це повідомляє пресслужба операції Об’єднаних сил.

«Під час виконання запланованого польоту, вранці 14 березня, патруль Місії перебував неподалік населеного пункту Степанівка, що за 54 км на північ від Донецька. Близько 12.00, пролітаючи над районами поблизу населеного пункту Петрівка, приблизно за 12 км від місцеположення команди СММ, апарат зазнав впливу перешкод сигналу, після чого о 12:09 спостерігачі СММ втратили контроль над його просторовим місцеположенням. Упродовж 20 хвилин члени патруля Місії безрезультатно намагалися відновити зв’язок із літальним апаратом. Того ж дня завдяки допомозі місцевого населення підконтрольної урядові України території спостерігачам вдалося повернути БПЛА, який зазнав незначного пошкодження», – йдеться в повідомленні.

Українська сторона СЦКК повідомляє, що 16 березня об 11.14 мав місце ще один інцидент із перешкоджання роботі літальних апаратів СММ ОБСЄ. Зокрема, здійснюючи запланований обліт поблизу населеного пункту Авдіївка Донецької області, представники Місії вимушені були здійснити екстрену посадку БПЛА після того, як він зазнав перешкод РЕБ. 

Уважно вивчивши і зіставивши зазначені випадки перешкоджання роботі літальних апаратів СММ та користуючись власними джерелами інформації, УС СЦКК дійшла висновку, що джерела радіоелектронного впливу, глушіння БПЛА знаходилися на тимчасово окупованій території та належали збройним формуванням Російської Федерації. 

Маючи значний радіус впливу, такі засоби РЕБ, як Р-330М1П «Діабазол» та Р-330Ж «Житєль», що стоять на озброєнні збройних сил Російської Федерації, протягом лютого-березня поточного року систематично створюють радіоперешкоди БПЛА Місії з передмість тимчасово окупованих Горлівки та Єнакієвого. Зазначені комплекси неодноразово фіксувалися БПЛА СММ на тимчасово окупованій території. 

Підтвердженням застосування окупантами засобів РЕБ типу Р-330Ж є факт, який мав місце 7 березня. Тоді БПЛА дальнього радіуса дії «S-100» Місії, працюючи в цьому ж районі, зазнав глушіння сигналу обох модулів GPS та зазнав аварії приблизно за 1,5 км на схід від населеного пункту Романівка.

Метою зазначених дій окупантів є дискредитація підрозділів Збройних Сил України та перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ. 

В ООС наголошують, що будь-які сфабриковані російсько-окупаційними військами ОРДЛО повідомлення стосовно зазначених інцидентів, надумані та містять елементи антиукраїнської пропаганди.

Збройні Сили України неухильно дотримуються досягнутих домовленостей щодо припинення вогню та є послідовними у виконанні взятих на себе зобов’язань і всіляко сприяють СММ ОБСЄ у виконанні нею Мандату.

Читайте нас в Telegram
Хто і чим бив по російській столиці: Генштаб ЗСУ розкрив деталі потужної операції

Для ураження цілей у Московській області використовувались українські розробки — RS-1 «Барс», FP-1 «Firepoint», БАРС-СМ «Gladiator» тощо.

Армійські веслувальниці здобули чотири медалі на міжнародних змаганнях
Армійські веслувальниці здобули чотири медалі на міжнародних змаганнях

Представниці Навчально-спортивної бази олімпійських видів спорту Іванна Дяченко та Вікторія Ус на міжнародних змаганнях з веслування здобули 4 нагороди.

Обвинувачені спрямували на підтримку Сил оборони вже понад 680 млн гривень
Обвинувачені спрямували на підтримку Сил оборони вже понад 680 млн гривень

За перше півріччя 2026 року органи прокуратури України спрямували понад 680 млн гривень на підтримку українських військових.

Найбільше ворог атакує на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ
Найбільше ворог атакує на Костянтинівському напрямку — Генштаб ЗСУ

Від початку доби агресор 46 разів атакував позиції Сил оборони, у тому числі 14 разів — на Костянтинівському напрямку.

Окупанти вбили дроном батьків, але дітей вдалося врятувати нашим воїнам: страшна історія із Добропілля
Окупанти вбили дроном батьків, але дітей вдалося врятувати нашим воїнам: страшна історія із Добропілля

Бійця 4-го батальйону «Сила Свободи» 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» Нацгвардії разом із евакуаційною групою «Білий Янгол» врятували двох сиріт.

«Понад 120 дронів в один момент зламали міф про «неприступну» столицю ворога» — 1-й центр СБС
«Понад 120 дронів в один момент зламали міф про «неприступну» столицю ворога» — 1-й центр СБС

Палає технопарк «Елма» у Зеленограді, вибухає Сонячногірська наливна станція, розлітається на шматки Московський НПЗ.

ВАКАНСІЇ
Водій-заправник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Майстер-солдат, вибухотехнік

від 21000 до 121000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

Кравець

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

Військовослужбовець (Збройні Сили України) у Заліщики

від 20000 до 75000 грн

Краматорськ

4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )

Розвідник в 126 ОБр ТРО

від 20000 до 120000 грн

Херсон, Херсонська область

Інспектор прикордонної служби

від 21000 до 51000 грн

Суми

Державна прикордонна служба України

--- ---