ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Ще одна весна без Яни

Life story: історії військових
15 Березня 2021, 13:16
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Мамо, не плач я повернусь весноюЗа роки російсько-української війни ці слова набули для нас особливого значення. Тисячі українських воїнів більше не зустрінуть весну, але житимуть вічно – в нашій пам`яті, спогадах, у своїх подвигах. Як і військовослужбовець військової служби за контрактом старший солдат Червона Яна Михайлівна, навідник-кулеметник кулеметного відділення взводу вогневої підтримки 2-ї штурмової роти.

Армійка Яна була товариською і дуже життєлюбною. Побратими по службі поважали її за готовність підтримати і прийти на допомогу в будь-яку хвилину. Це були не лише бойові завдання чи виконання службових обов’язків. У цій диво-жінці напрочуд органічно поєднались бійцівські риси та жіноча турботливість, потяг до краси. Під час ведення бойових дій на передовій  вона встигала займатись і мирними жіночими справами. Біля бліндажа Яни росли квіти, що тішили око кожного своїми кольорами та ароматом. А на маленькому городику підростала зелень та овочі, якими вона пригощала побратимів. Навіть  ворогу погрожувала жорсткою відсіччю, якщо той попсує хоч кущик. У побуті теж проявляла  рішучість, що вражала.

…Зима, 2018 рік: один із полігонів, де батальйон «Донбас» бере участь у злагодженні. Довгий переїзд, багато днів у дорозі, відсутня можливість помитися і відпочити. Нарешті дівчата з радістю добираються до бані, але… за сумним збігом – гарячої води тут зась. Кулеметниця Яна з криком: «Я звідси брудною не вийду!», приймає у грудні льодяний душ! Дівчата натхненні її прикладом теж не відступили, бо не відомо, коли буде гаряча вода і можливість помитися ще. Війна ж! Такий приклад стійкості вразив навіть чоловіків.

Захисниця дуже любила своїх дітей. Багато мріяла і турбувалася про їхнє майбутнє. Не могла прожити ні дня без розмов із малечею. Навіть під час бойових дій знаходила можливість сказати добре слово і поцікавитись справами. В одному інтерв’ю з журналістами  Яна у зверненні до російських окупантів виявила своє ставлення до інших дітей (бо чужих дітей не буває): «Я б ніколи не зробила з вашими дітьми те, що ви вчиняєте з нашими!»

А згодом… Напис губною помадою на дзеркалі «Я повернусь!» як прояв сильної жаги до життя та надії на щасливе майбутнє. Ці слова назавжди закарбували її життєвий і військовий шлях. Важкі дні на війні, бомбардування та безсонні ночі на постах, які мали б закінчитись, а вона – повернутись до своїх кровинок та рідного дому. Та не судилося…

Старший солдат Червона Яна Михайлівна загинула 02.04.2019 року поблизу населеного пункту Новозванівка, Луганської області. Красива жінка з бойовим характером і добрим серцем, яка до останнього захищала свою Батьківщину і дітей!

Цієї весни ми будемо згадувати про українських захисниць, які віддали своє життя за волю України. І продовжувати серію публікацій спогадів побратимів, посестер, друзів, рідних.

Діліться і ви своїми історіями, нехай память  про них житиме вічно!


Президент обговорив з військовими кроки для захисту Одещини від ворожих ракет та дронів
Президент обговорив з військовими кроки для захисту Одещини від ворожих ракет та дронів

Президент України Володимир Зеленський провів на Одещині координаційну нараду з Командуванням ВМС щодо безпекових питань Південного регіону.

«Дав прикурити»: FPV-дрон позбавив окупанта одразу двох шкідливих звичок
«Дав прикурити»: FPV-дрон позбавив окупанта одразу двох шкідливих звичок

Український дрон назавжди позбавив російського загарбника двох вкрай шкідливих звичок. Перша — це вторгнення до чужих країн, а друга — куріння.

Покровський, Гуляйпільський та Слов’янський: Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою ворожою активністю
Покровський, Гуляйпільський та Слов’янський: Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою ворожою активністю

Від початку доби між Силами оборони та російськими окупаційними військами відбулося 71 бойове зіткнення.

Ворог намагається розсікти лівобережний плацдарм ЗСУ в районі Куп’янська
Ворог намагається розсікти лівобережний плацдарм ЗСУ в районі Куп’янська

Окупанти намагаються розсікти лівобережний плацдарм ЗСУ в районі Куп’янська, щоб хоч якось наблизити реальність до заяв генштабу рф.

ВАКАНСІЇ
WorkUa Навідник “ЗУ-23-2”

від 21000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А2238

RobotaUa Військовослужбовець в ЗСУ

від 20100 до 120100 грн

Покровськ

Старобільський РТЦК та СП

Olx Механік-оператор вузла спеціального зв’язку. РЕБ. Війська РЕБ.

від 19000 до 120000 грн

Коломия, Івано-Франківська область

Olx Оператор FPV-дронів (ЗСУ)

від 20100 до 120100 грн

Слов'янськ

Старобільський РТЦК та СП

WorkUa Кухар (служба за контрактом в ЗСУ)

від 20000 до 60000 грн

Софіївка

3 відділ Криворізького РТЦК та СП