ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У США українські екіпажі катерів типу «Айленд» відпрацювали навчання з боротьби за живучість

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Березня 2021, 16:42 3

У місті Балтимор, США, тривають планові заняття з екіпажами катерів типу «Айленд», які проходять додаткову підготовку перед передачею катерів українським ВМС. Цього разу військові моряки відпрацьовували навчання з боротьби за живучість, що входять до програми підготовки.

Під час тренування були залучені рятувальні плоти та костюми відповідно до комплектації катерів типу «Айленд». Подібні костюми входять у стандартне оснащення катерів на ряду з протипожежними костюмами та іншим устаткуванням, необхідним під час боротьби з можливими пошкодженнями корабля у бойових умовах.

Слід підкреслити, що система підготовки з боротьби за живучість корабля, яка використовується в українських ВМС, є максимально подібною до системи підготовки у флотах провідних держав-членів НАТО.

Крім того, важливо зазначити, що нещодавно в США у відкритому морі провели ходові випробування одного з патрульних катерів типу «Айленд». Під час  випробувань перевіряли якість роботи агрегатів та механізмів катера, а також функціонування його навігаційної системи. Було продемонстровано максимальні можливості катера щодо його маневреності та швидкості, підтверджені його ходові якості.

Якщо перші два українські екіпажі вже проходять 10-тижневий курс допідготовки у США на здобуття допуску до експлуатації катерів цього класу, то наразі в Україні триває завершальний етап підготовки перед відрядженням до Балтимора третього екіпажу патрульного катера типу «Айленд».

Нагадаємо нашим читачам, що цього року Сполучені Штати Америки у межах підтримки України у сфері безпеки та оборони передадуть додатково ще три катери цього проєкту. Це катери Берегової охорони США, які надалі збільшать бойові спроможності ВМС України під час виконання завдань в операційних зонах Азово-Чорноморського регіону. Нині ці катери проходять у США відповідне технічне обслуговування й доозброєння. Очікується, що три «Айленди» надійдуть до України морським шляхом до кінця першого півріччя цього року.

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram