ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Депутати пропонують вдосконалити відповідальність за декларування неправдивої інформації

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 11 Березня 2021, 14:05

На початку  березня члени комітету з питань правоохоронної діяльності  розглянули проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування неправдивої інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №4651.

Указаним законопроєктом пропонується внести зміни до  статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП) та до статті 3662 Кримінального кодексу України (далі – КК).

Так, суб’єктами правопорушень у статті 1726 КУпАП (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) передбачається визначити осіб, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

При цьому суб’єктами правопорушень, визначених частинами другою та третьою статті 1726 КУпАП у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, передбачається визначити суб’єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які обіймають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 513 Закону України «Про запобігання корупції».

Суб’єктами декларування, відповідно до диспозицій статей 3662, 3663 КК України визначаються особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Якщо такі відомості відрізняються від вірогідних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, змінами до частини першої статті 3662 КК України пропонується передбачити кримінальну відповідальність.

Зокрема пропонується посилення  санкцій щодо  кримінальної відповідальності до статей 3662, 3663 КК України, тобто декларування неправдивої інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, проєктом Закону пропонується включити статті 3662, 3663 КК України у примітку до статті 45 КК України та віднести відповідні правопорушення до корупційних кримінальних правопорушень.

Ураховуючи вказані зміни, особа, яка вчинила кримінальні правопорушення, передбачені статтями 3662, 3663 КК України, не зможе бути звільненою від кримінальної відповідальності, навіть якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Законопроєкт погоджено з Офісом Генерального прокурора, Національним антикорупційним бюро України, Інститутом законодавства Верховної Ради України та Національним агентством з питань запобігання корупції із зауваженнями.

Після обговорення та за результатами розгляду, комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт №4651 у першому читанні за основу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Для України вже є позитивне рішення щодо постачання нових систем Patriot, які убезпечать життя людей від російського терору.

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Рада ЄС визначила переговорні рамки для України, які розпочнуться 25 червня у Люксембурзі.

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Захоплений москвою та перетворений у величезну військову базу півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання.

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Сили оборони показали, як працює екіпаж зенітного ракетно-гарматного комплексу 2К22 «Тунгуска».

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На Покровському напрямку російські військові щодня зазнають чималих втрат у живій силі, а сьогодні, 23 червня, півдесятка окупантів вирішили здатися в полон.

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Від початку доби на фронті — 96 боєзіткнень, ворог активізувався на Куп’янському напрямку

Ворог продовжує прикладати основні зусилля на Куп’янському та Покровському напрямках. Цієї доби кількість бойових зіткнень на всій лінії фронту збільшилась вже до 96.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Фельдшер

від 23000 до 30000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України

Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби

від 28000 до 32000 грн

Васильків, Київська область

Фельдшер, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Радіотелефоніст, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Бухгалтер фінансово-економічної служби військової частини

від 25000 до 25000 грн

Сарата

18 окремий батальйон 35 ОБрМП

Оператор засобів РЕБ

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682