ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд затвердив проєкт Стратегії економічної безпеки України до 2025 року

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Березня 2021, 16:44 1

Кабінет Міністрів України підтримав проєкт Указу Президента «Про рішення РНБО України “Про Стратегію економічної безпеки України на період до 2025 року”». Документом визначено цільові орієнтири та критичні межі індикаторів економічної безпеки.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 10 березня.

Як зазначається у пояснювальній записці до проєкту, стратегія базується на пріоритетах національних економічних інтересів та визначає мету, напрями, завдання та механізми державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки, а також цільові орієнтири та критичні межі індикаторів економічної безпеки, визначені з урахуванням вимог Указу Президента України від 30.09.2019 № 722 «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року».

«Метою державної політики у сфері забезпечення економічної безпеки є досягнення основних національних економічних інтересів та забезпечення економічного суверенітету», — йдеться в документі.

Стратегія визначає взаємоузгоджені поняття «економічна безпека», «національні економічні інтереси», «економічна стійкість» та «економічний суверенітет».

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту Указу Президента, досягнення основних національних економічних інтересів та економічного суверенітету «вимагає формування та реалізації державної політики, спрямованої як на стале нарощення конкурентоспроможності економіки України, так і на поступове зміцнення показників економічної стійкості, і відповідно невразливості національної економіки до зовнішніх і внутрішніх загроз».

Отже, державна політика у сфері забезпечення економічної безпеки має два взаємопов’язані напрями — напрям розвитку та безпековий напрям.

За кожним із напрямів на основі оцінки стану економічної безпеки Стратегія визначає завдання та механізми їх виконання (за напрямом розвитку завдання конкретизовані за основними складовими економічної безпеки).

У складі Стратегії затверджується табло індикаторів економічної безпеки, яким визначено критичні межі та цільові орієнтири за індикаторами основних складових економічної безпеки.

1
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram