ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Берет кольору полум’я носять лише ті артилеристи, хто нюхав порох!

Публікації Репортаж
Прочитаєте за: 4 хв. 10 Березня 2021, 14:10

Про нові українські традиції посвяти в артилеристи

Цього разу практичне заняття курсантів-першокурсників факультету ракетних військ та артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного було особливим, емоційно піднесеним і навіть дещо театралізованим. Виконання першого в житті вогневого завдання бойовим пострілом на полігоні поєднали з посвятою новачків у справжні гармаші! До слова, на факультеті, який очолює полковник Артем Дзюба, продумали все до дрібниць і започаткували новітню українську традицію, відійшовши від старої, ще радянської.

З боку це мало такий вигляд… Навідник, який, власне, робить постріл із гармати, як тільки вилітає гільза, що ще вивіює димком від порохових газів, бере її до рук і нюхає отой символічний артилерійський порох! Після цього товариші добре обмазують його обличчя пороховою сажею. Згодом курсант підходить до столу з яскраво-червоними беретами, які лежать на артилерійському прапорі. Тут на нього чекає начальник факультету, який приймає доповідь про виконання вогневого завдання, припасовує на голову курсанта берет кольору полум’я й вітає з поповненням у родині справжніх гармашів. На артилерійському прапорі курсант ставить дату, підпис і продовжує виконувати завдання за призначенням.

Треба було тільки бачити щасливі й усміхнені обличчя першокурсників, які зробили свій перший постріл і одягнули берет свого роду військ!

– Сьогодні на факультеті ракетних військ та артилерії дійсно історична подія. Ми започатковуємо новітню традицію, якої не було раніше. І цей яскраво-червоний колір берета, який бере історію від артилеристів ще Української Народної Республіки ― символ нового покоління саме українських воїнів-артилеристів! Прапор, на якому курсанти ставлять дату і підпис, спеціально виготовили на факультеті. Після того, як всі групи першокурсників пройдуть польовий вихід, зроблять перший постріл і закарбують цю дату на священному полотні, ми вивісимо цей стяг у кімнаті традицій факультету. Саме там він зберігатиметься. Курсанти ставатимуть офіцерами. І коли згодом завітають до альма-матер і рідного факультету, пригадають історичний день, коли кожного з них посвятили в артилеристи!

За словами офіцера, за старих часів теж була посвята, але зводилась вона до нюхання пороху та «погладжування гільзою по м’якому місцю». Тепер артилерист має свій символ ― яскраво-червоний берет, який наче символізує полум’я, яке виривається з гармати під час пострілу. Має свій прапор й традицію, має свою історію!

― Упевнений: ця подія обов’язково закарбується в пам’яті майбутніх офіцерів-артилеристів на все життя, ― зауважує полковник Артем Дзюба.

Згодом у своєму дописі в Facebook офіцер напише і такі рядки:

«Сьогодні історичний день для факультету ракетних військ і артилерії ― ми приймаємо в майстри артилерійського вогню юних початківців нашої славетної справи.

Сьогодні першокурсникам довелося виконати своє перше вогневе завдання. Їхнє серцебиття рахувало секунди до довгоочікуваного дня, до першого бойового самостійного пострілу, в їхніх жилах стигла кров. Психологічно ― це завжди хвилююче. Адже одна справа, коли ти працюєш із гарматою, яка не є в бойовій готовності, а зовсім інша ― коли в гарматі є потужні боєприпаси. І саме ти, саме зараз, ухвалюєш рішення та несеш всю відповідальність за свої дії.

Кожен, хто відчув запах пороху та гарячий дотик гільзи, може гордо носити берет кольору вогню та диму. «Боги війни» запалюють цей вогонь після першого свого залпу, який і задає курс на нові звершення та новації для ракетних військ і артилерії.

Давню традицію ми поновили новим підтвердженням цього історичного дня – підписом на прапорі, що є особливою традицією для кожного артилериста, незважаючи на рік навчання та офіцерське звання. Це підпис, який нагадуватиме курсантам про перші кроки на шляху до бажання стати артилеристом.

Наші юні майстри артилерійського вогню дали чітко зрозуміти, що наш рід військ є особливим, і що росте гідна зміна! А це ще одне підтвердження тому, що курсанти факультету ракетних військ і артилерії були й завжди будуть героями нашої держави!»

Того історичного дня 26 курсантів одягнули берети яскраво-червоного кольору. Ще для більше сотні першокурсників факультету цей день ― попереду.

― Цей день незабутній! Уперше я виконав бойовий постріл із гармати, вперше уразив мішень, відчув могутність і силу нашої артилерійської зброї, уперше понюхав пороху і надягнув полум’яний берет! Скільки всього вперше і одразу! Таке не забувається! – каже курсант Олександр Шокало.

Про цей незабутній день у курсантів буде і безліч фотографій, зокрема групова ― разом із викладачами і начальником факультету. Вона, гадаю, теж знайде місце в кімнаті традицій факультету. Були того дня і заохочувальні грамоти й солодкі подарунки. А яке ж свято без того!

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Президент заслухав доповіді Головнокомандувача ЗСУ і командувача Повітряних Сил: Є посилення нашої ППО

Президент заслухав доповіді Головнокомандувача ЗСУ і командувача Повітряних Сил: Є посилення нашої ППО

Президент Володимир Зеленський у неділю заслухав доповідь Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського щодо ситуації на фронті.

У Сухопутних військах продемонстрували, як наші воїни тренуються штурмувати ворожі траншеї

У Сухопутних військах продемонстрували, як наші воїни тренуються штурмувати ворожі траншеї

Воїни 10-ї ОГШБр постійно вдосконалюють свої навички як у теорії, так і на практиці.

На Дніпропетровщині окупанти поранили 89-річну жінку

На Дніпропетровщині окупанти поранили 89-річну жінку

Сьогодні Нікопольський район Дніпропетровської області пережив 5 артобстрілів.

В ОК «Південь» показали обличчя мужніх артилеристів, які виконують завдання на Східному напрямку

В ОК «Південь» показали обличчя мужніх артилеристів, які виконують завдання на Східному напрямку

Воїни 40-ї окремої артилерійської бригади невпинно нищать окупантів.

Спостережні пости, бліндажі: які ще цілі знищують наші воїни на Запорізькому напрямку

Спостережні пости, бліндажі: які ще цілі знищують наші воїни на Запорізькому напрямку

Аеророзвідники 11 бригади ім. М. Грушевського вправно «мінусують» ворога.

Сили оборони показали, як рівненські вибухотехніки розміновують Херсонщину

Сили оборони показали, як рівненські вибухотехніки розміновують Херсонщину

Вибухотехніки у складі зведеного загону очищають землі Херсонщини від небезпечних знахідок, які залишили після себе окупанти.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Розвідник, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Санітарний інструктор, медична сестра, фельдшер

від 20000 до 23000 грн

Диканька

Військова частина 3052 НГУ

Розвідник

від 50000 до 120000 грн

Львів

110 окремий батальйон 111 ОБр Сил ТрО

Розвідник-мінер

від 20000 до 25000 грн

Київ

Військова частина А4682

Кулеметник

від 21000 до 120000 грн

Миколаїв

189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО

Стрілець

від 21000 до 51000 грн

Миколаїв

Військова частина А3476