ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Чи виникнуть проблеми з призовом строковиків через адміністративно-територіальну реформу та реформування військкоматів

Важливо
Прочитаєте за: 6 хв. 5 Березня 2021, 13:28

«Добрий день! Ми принесли Вам повістку до районного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки» — ці слова незабаром почують юні мешканці Харківщини призовного віку. Адже на початку березня стартував районний етап вивчення хлопців на предмет готовності пройти строкову військову службу в рамках призовної кампанії «Весна-2021».

До речі, це перший, з моменту реформування військкоматів у ТЦК та СП наш призов. Зауважу, що ми, окрім заміни вивісок на військових установах, поміняли й підходи до проведення цього загальнодержавного заходу, — каже військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП) полковник Юрій Калгушкін.

До особливостей весняного призову обласний військовий комісар зараховує збільшення загальної кількості новобранців, порівнюючи з минулим роком. У квітні-червні на строкову службу заплановано призвати понад 1200 мешканців Харківщини.

— Мушу розвіяти міфи, що вже поширюють ворожі сили, про пов’язування збільшення кількості призовників з останніми загостреннями бойових дій на Донбасі, — розповідає полковник Юрій Калгушкін. — Це пояснюється  лише збільшенням по всій державі планових показників для забезпечення потреб Державної прикордонної служби України. Останні ж не перебувають в окопах першої лінії оборони Об’єднаних сил. І взагалі жодного солдата-строковика не направляли і не направлятимуть до району проведення операції Об’єднаних сил. Тож батьки та близькі можуть бути абсолютно спокійними.

18–19-річні до війська підуть за власним бажанням

За словами заступника начальника відділу призову Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковника Ігоря Максименка, на строкову службу в обов’язковому порядку (з тих, які не мають обмежень за станом здоров’я) призиватимуть лише осіб віком від 20 до 27 років.

—   Ті, кому зараз лише 18 чи 19 мають право написати заяву на ім’я районної призовної комісії, де розповісти про своє бажання відслужити строкову. Для прикладу, за підсумками кампанії «Весна-2020» понад 500 юнаків, яким на момент призову ще не було 20-ти, добровільно погодилися стати строковиками, — зазначає підполковник Ігор Максименко.

Офіцер пояснює наявність такої великої кількості добровольців тим, що хлопці планують швидше відслужити, щоб потім спокійно будувати життя. Також до основних мотиваційних вчинків зараховують бажання послужити спочатку строковиком, а потім — якщо сподобається в армії, то й підписати контракт. Військова служба має й інші плюси.

— Перед діючими військовослужбовцями відкривається чимало перспектив, — каже офіцер. — Приміром, можна за п’ять з половиною років безкоштовно отримати диплом магістра та первинне офіцерське звання. Якщо ж людина має цивільну вишу освіту, але без досвіду навчання на військовій кафедрі, то після декількох місяців служби строковиком зможе підписати контракт. Ну а далі його чи її направлять на спеціальні курси при військових вишах, щоб здобути погони молодшого лейтенанта.

Призов на тлі адміністративно-територіальної реформи

Як відомо, в Україні триває адміністративно-територіальна реформа і на Харківщині із 34 районних (міських) ТЦК та СП залишиться лише 7. Наразі саме триває процес реформування і вирішення кадрових питань.

— У великих містах та колишніх райцентрах залишаться окремі відділи, що підпорядковуватимуться найближчим районним чи напряму обласному ТЦК та СП. Вони на місці виконуватимуть увесь комплекс мобілізаційних та інших завдань. І знову мушу розвінчати іншу «страшну казочку» про те, що зменшення кількості РТЦК та СП негативно вплине на відбір строковиків. Адже обласна та всі районні призовні комісії, які очолюють не військові, а заступники райдержадміністрацій, призначаються на початку року і працюють під час обох призовів. Тож великих проблем не повинно виникнути, — зауважує полковник Юрій Калгушкін.

Дійсно, у Харківській області посадовці облдержадміністрації та депутати обласної ради питання призову завжди вважали пріоритетними завданнями.

— Організація та проведення призовних кампаній традиційно перебувають під контролем керівництва місцевих органів самоврядування. Адмінтерреформа в обов’язковому порядку була врахована  ще торік під час формування місцевих бюджетів на 2021 рік і виділення необхідних коштів на роботу із призовниками. Також заздалегідь враховано включення цивільних лікарів до складу медкомісій ТЦК та СП. Може комусь і хотілося б, аби були якісь труднощі з призовом, та запевняю, що ми працюємо за планом, — пояснює полковник Юрій Калгушкін.

Як у районних ТЦК та СП  проводять призовну роботу

У Шевченківському в місті Харкові районному ТЦК та СП робота з призовниками розпочалася 1 березня і триває у звичайному ритмі із дотриманням суворих карантинних правил. Тамтешній військовий колектив відчув певні позитивні зміни в роботі за новими штатами.

— Раніше новобранцями-строковиками займалися в нашому відділі комплектування, — каже військовий комісар Шевченківського РТЦК та СП майор Володимир Бурла. — Окрім проведення призовних кампаній, на них покладалося ще чимало важливих завдань, як, приміром, відбір контрактників. Віднедавна ж у нас створено відділення призову, і весь цей підрозділ опікується суто призовниками — строковиками. Сам же порядок постановки на військовий облік, формування особової справи, виклик до нас за повістками не зазнали суттєвих змін.

Райвійськком зазначає, що постійно вимагає від підлеглих толерантного ставлення до потенційних новобранців. Особисто вивчає кожне звернення про відстрочку, направлення на альтернативну службу тощо.

— Ми добре вивчили і знаємо всі можливі виверти деяких хлопців. До нас приходять люди з різним ставленням до Збройних Сил України і рівнем вихованості. До кожного застосовуємо методи індивідуального підходу, щоб краще вивчити й оцінити всю глибину їхньої мотивації.  Також не лінуємося вчергове нагадати про можливі наслідки за ухилення від служби. Іноді призовники приходять з емоційними батьками чи нареченою. З цими гостями також проводимо окрему розмову, щоб заспокоїти. Все це, звісно ж, займає чимало часу. Проте тільки так можна відібрати найкращих для захисту України, — каже майор Володимир Бурла.

А чи можуть виникнути проблеми на місцях через реформи?

Завідувачка відділу військово-облікового столу Пісочинської селищної об’єднаної територіальної громади Харківської області Тетяна Риберт не бачить жодних перешкод для проведення призову «Весна-2021».

— Після створення ОТГ до нас, окрім маленьких населених пунктів, приєдналося таке велике селище, як Коротич, — розповідає Тетяна Риберт. — Проте нам вдалося зберегти там штатну клітинку, що відповідатиме за військовий облік. Якщо порівнювати із вже колишньою Пісочинською селищною радою, кількість військовозобов’язаних зросла вдвічі. Проте щодо проведення призовної роботи та співпраці із Харківським РТЦК та СП  особливих змін я не відчула. Наступними тижнями ми рознесемо близько 450 повісток юнакам —  це для нашого ОТГ є наразі головним завданням.

Із колегою по військовій справі погоджується посадовець Ізюмської міської ОТГ Микола Адіханян.

— Можливо, у нас дуже багато патріотів, або, щоб себе не вихваляти, з інших причин, та в нашому куточку Харківщини призов стартував нормально. Процеси, пов’язані із адмінреформою чи створенням ТЦК та СП, аж ніяк не вплинули на загальну оборонно-мобілізаційну роботу. Повістки у військових ми поступово отримуємо і доправляємо  до хлопців. Звісно ж, іноді виникають невеличкі труднощі в цій роботі, але ми їх, як і раніше, оперативно долаємо, — запевняє Микола Адіханян.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
За тиждень понад 230 тисяч громадян оновили свої облікові дані

За тиждень понад 230 тисяч громадян оновили свої облікові дані

За інформацією Ситуаційного центру Міноборони, за тиждень з 17 по 23 червня облікові дані через застосунок Резерв+, ТЦК та СП або ЦНАП оновили понад 230 329 громадян.

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Президент наголосив на важливості постачання ППО для України: Далекобійність вирішує, коли завершиться війна

Для України вже є позитивне рішення щодо постачання нових систем Patriot, які убезпечать життя людей від російського терору.

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Історичний тиждень: Володимир Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС

Рада ЄС визначила переговорні рамки для України, які розпочнуться 25 червня у Люксембурзі.

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання — Кирило Буданов

Захоплений москвою та перетворений у величезну військову базу півострів Крим необхідно відрізати від російського постачання.

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Ворожі «шахеди» розсипаються, коли працює наша «Тунгуска»

Сили оборони показали, як працює екіпаж зенітного ракетно-гарматного комплексу 2К22 «Тунгуска».

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На одному з напрямків російські військові здалися в полон

На Покровському напрямку російські військові щодня зазнають чималих втрат у живій силі, а сьогодні, 23 червня, півдесятка окупантів вирішили здатися в полон.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Навідник/ця-оператор/ка (ЗСУ)

від 20000 до 120000 грн

Київ

130 Батальйон ТрО

Водій, військовослужбовець

від 50000 до 120000 грн

Ужгород, Закарпатська область

Військовослужбовець

від 50100 до 120100 грн

Одеса

Хустський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки

Кулеметник

від 20000 до 120000 грн

Кути

Військова частина А7126

Офіцер групи запобігання та профілактики

від 30000 до 60000 грн

Запоріжжя, Запорізька область

Діловод служби пального та мастильних матеріалів

від 25000 до 35000 грн

Павлоград

Військова частина А4759