ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У нашому війську служить понад 31 тисяча жінок

Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 4 Березня 2021, 21:14

Наразі у Збройних Силах України проходить службу 31757  жінок, що складає 15,6% від загальної кількості військовослужбовців. Це один із найвищих показників кількості жінок, які служать у війську,  у співвідношенні до загальної чисельності Збройних Сил у порівнянні з багатьма арміями світу.

За останні роки українським жінкам дозволено служити на більшості військових посад у ЗСУ. Серед наших військовослужбовиць є танкистки, артилеристки, командири рот, взводів, тощо.

Питання імплементації норм гендерної рівності в силових структурах і підвищення гендерної компетентності військових професіоналів є одним з важливих напрямків розвитку Збройних Сил та співпраці нашої держави з міжнародними партнерами й сьогодні воно було на порядку денному брифінгу радниці Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторії Арнаутової.

— Питання гендерної рівності та жінок у Збройних Силах особливо активно піднімаються саме в останні роки, адже наразі кількість жінок у війську постійно зростає, — зазначила Вікторія Арнаутова.

У порівнянні з 2014 роком кількість жінок у війську збільшилася понад удвічі

У порівнянні з 2014 роком, коли кількість жінок-військовослужбовиць дещо перевищувала 14 тисяч, 1582 з яких — жінки, що належали до офіцерського складу, 12388 — особи рядового, сержантського та старшинського складу та 349 курсанток, у 2020 році їхня кількість збільшилася понад в два рази.

За статистикою 2020 року, у війську служить 31 тисяча 758 жінок-військовослужбовиць (це 15,6% від загальної кількості). З них, 4810 — офіцери (8,9%), 25 780 — особи рядового, сержантського та старшинського складу й 1162 курсантки.

– Наразі в Україні кількість жінок, які служать і працюють у Збройних Силах сягає майже 22,5%. Це один із найбільших відсоткових показників жінок у співвідношенні до загальної чисельності війська навіть серед багатьох армій НАТО, — зазначила Вікторія Володимирівна.

Та додала, що однією з причин того, чому так багато українок мають бажання носити однострій, стали військові дії на Сході. Вступивши до лав Збройних Сил, українські жінки продемонстрували всьому світові, що спроможні боронити державу нарівні із чоловіками.

У війську на посадах командирів взводів служить 109 жінок

— Наразі у ЗС України на посадах, зокрема, командирів взводів служить 109 жінок, командирів рот – 12,  начальників відділень – 714,  начальників відділу – 75, начальників управлінь – 5 жінок. Загалом же, станом на кінець лютого, на командних посадах перебувають понад 900 офіцерів-жінок, — повідомила радниця Головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань Вікторія Арнаутова.

Радниця Головнокомандувача також зазначила, що жінки беруть активну участь у бойових діях. Наразі понад 10% від загальної чисельності особового складу, залученого до  сил та засобів ООС на території Донецької та Луганської областей складають саме жінки- військовослужбовці. Загалом статус учасника бойових дій отримало понад 13 тисяч жінок.

Державні нагороди за час проведення операцій АТО/ООС отримали 257 жінок, 9 із них – посмертно.

Кожен 20-й український миротворець – жінка

– Є серед військових українок і миротворці. Так, наразі 7 жінок-військовослужбовців беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки у складі національного персоналу миротворчих контингентів. А за статистикою, кожен 20-й український миротворець – жінка, – зазначила Вікторія Арнаутова.

Та підсумувала, що у цілому на початок 2021-го у Збройних Силах служать і працюють близько 57 тисяч військових і цивільних жіночої статі. Серед цивільних працівників ЗСУ жінки становлять понад 54 % від загальної кількості цивільного особового складу.

– Також хочу наголосити, що гендерна рівність – не зрівняння кількісного співвідношення у підборі персоналу, як дехто думає, а підвищення оперативної спроможності Збройних Сил за рахунок розмаїття фахівців. У професійній армії на першому місці стоїть професіоналізм, психологічні й ділові якості людини, – зазначила Вікторія Арнаутова.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить