ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У РНБО схвалили проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021–2025 роки

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Березня 2021, 13:23 4

Робоча група при Національному координаційному центрі кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України схвалила проєкт Стратегії кібербезпеки України на 2021-2025 роки.

Про це інформує пресслужба відомства.

Основою для розробки документа стала Стратегія національної безпеки України, затверджена Указом Президента України від 14 вересня 2020 року №392. Також було вивчено концептуальні положення стратегій із кібербезпеки країн ЄС, США, Японії, низку соціологічних опитувань й емпіричних досліджень, які було проведено наприкінці минулого і на початку 2021 року.

«Метою Стратегії кібербезпеки України на 2021–2025 роки визначено створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особи, суспільства, держави. Документ ґрунтується на засадах стримування, кіберстійкості та взаємодії. Координатором реалізації Стратегії є Національний координаційний центр кібербезпеки», – йдеться в повідомленні.

Так, робоча група визначила концептуальні підходи до подальшого розвитку національної системи кібербезпеки, які базуються на аналізі цифрового середовища, глобальних трендів середовища з кібербезпеки (з одночасним урахуванням особливостей України), захисту національних інтересів України; перманентності заходів щодо вдосконалення законодавства у сфері кібербезпеки; запровадженні механізмів державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки; проактивному підході, що передбачає вжиття превентивних заходів тощо.

Зазначається, що проєкт Стратегії структурно має дев’ять розділів.

Передбачається, що в перший рік дії Стратегії буде невідкладно розроблено індикатори оцінки стану кібербезпеки і кіберзахисту; проведено огляд стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, впроваджено механізми проведення оглядів стану національної системи кібербезпеки.

У РНБО запросили громадськість до обговорення проєкту Стратегії кібербезпеки. Електронна адреса для  пропозицій: [email protected]

Читайте нас в Telegram