ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Рік роботи уряду. Про законодавчі ініціативи у сфері безпеки, оборони і розвідки

Важливо Новини
Прочитаєте за: 6 хв. 4 Березня 2021, 10:04

Підсумки спільної роботи Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки та Міністерства оборони з підготовки законопроєктів за період від 04 березня 2020 року по 04 березня 2021 року підбив його керівник – Олександр Завітневич.

Зважаючи на те, що робота уряду тривала в умовах пандемії, голова парламентського профільного комітету позитивно оцінив роботу депутатів та представників оборонного відомства над зміцненням оборони і національної безпеки України.

На засіданнях профільного комітету, в яких брали участь представники Мініcтерства оборони України, за звітний період проведено 50 засідань, розглянуто 179 питань, з яких 102 – присвячено обговоренню проєктів законів і постанов у сфері безпеки і оборони.

Забезпечити українську армію сучасною і якісною зброєю, перетворити військкомати на військові центри, визначити умови служби для резервістів – такі були основні законодавчі зміни у 2020 році в оборонній царині.

Для виконання завдань з підтримання на належному рівні обороноздатності держави, боєздатності ЗСУ Верховною Радою ухвалено Закон України «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі в багатонаціональних навчаннях», видано Указ Президента України «Про План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі в багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2021 рік і про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021-му для участі в багатонаціональних навчаннях» і Указ Президента України № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році».

За участю представників Міноборони, Комітетом опрацьовані та ухвалені Верховною Радою у першому читанні:

– проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону (реєстр. № 2141), який передбачає законодавче врегулювання державної підтримки громадян, звільнених з військової служби та гарантує захист їх соціальних прав, відповідно до положень Конституції України;

– проєкт Закону про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності (реєстр. №3822), який визначає особливості правового, економічного та організаційного регулювання перетворення Державного концерну «Укроборонпром» в акціонерне товариство, державних унітарних підприємств, зокрема казенних підприємств, що входять до складу Концерну, в господарські товариства, управління і розпорядження їхнім майном, а також запровадження корпоративної моделі управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі.

Підготовлено до другого читання законопроєкти:

‑ проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (реєстр. № 2343), яким передбачається врегулювати питання щодо:

  • впорядкування питань, пов’язаних з наданням відпусток військовослужбовцям;
  • уточнення окремих питань реалізації права військовослужбовців на забезпечення житлом;
  • уточнення джерел фінансового забезпечення заходів, пов’язаних з реалізацією прав і соціальних гарантій військовослужбовців, передбачених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

– проєкт Закону України про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» (реєстр. №3403), який передбачає на законодавчому рівні врегулювати питання передачі боєприпасів, що підлягають утилізації, закладам фізичної культури та спорту, у структурі яких відповідно до їхніх власних статутів, є відділення зі стрільби кульової та/або біатлону.

Нині на розгляді Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки перебувають 35 законопроєктів, зокрема:

– проєкт Закону про внесення змін до статті 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (щодо рівності прав отримання недоотриманої пенсії);

‑ проєкт Закону про військово-консалтингову діяльність;

‑ проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо збільшення грошових виплат у зв’язку з призовом або прийняттям на військову службу;

‑ проєкт Закону про внесення змін до статті 16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо підвищення розміру одноразової грошової допомоги;

‑ проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців на охорону здоров’я та медичну допомогу;

‑ проєкт Закону про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України»;

‑ проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань удосконалення державного регулювання у галузі державної авіації України;

‑ проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку;

‑ проєкт Закону про реформування Збройних Сил України та поліпшення матеріального забезпечення армії;

‑ проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур оборонного планування;

‑ проєкт Закону про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (щодо надання медичної допомоги демобілізованим чи звільненим у запас військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій);

‑ проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань, пов’язаних із військовополоненими та інтернованими особами в особливий період;

‑ проєкт Закону про територіальну оборону України;

‑ проєкт Закону про Службу військового капеланства;

‑ проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України» щодо порядку організації та проведення військового поховального ритуалу;

‑ проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України» щодо військового поховального ритуалу;

‑ проєкт Закону про внесення змін до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України».

Олександр Завітневич повідомив, що над розробкою законодавчих ініціатив для врегулювання актуальних питань у сфері безпеки і оборони працюють створені у Комітеті робочі групи, до складу яких увійшли представники Міноборони – офіцери ЗС України. Робочі групи напрацьовували проєкти законів щодо внесення змін до Закону України «Про національну безпеку України», про Військову поліцію, щодо внесення змін до Закону України «Про державну таємницю», з напрацювання проєкту Закону щодо територіальної оборони, з протидії гібридним загрозам, з питань соціально-правового захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей, інвестиційної та спільної діяльності, що пов’язана із забезпеченням житлом військовослужбовців, законопроєкт про військових капеланів.

Крім того, за словами Олександра Завітневича, для здійснення парламентського контролю на засіданнях постійно заслуховували інформації представників Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ й інших органів сектору безпеки. Обговорювалися питання про стан забезпечення особового складу, що бере участь в АТО/ООС, забезпечення діяльності, бюджетного фінансування із забезпечення озброєнням та військовою технікою, соціального і пенсійного забезпечення військовиків, забезпечення харчуванням військовослужбовців за стандартами НАТО. За підсумками засідань ухвалювали відповідні рішення.

Народні депутати – члени Комітету, неодноразово відвідували військові частини, полігони, оборонні підприємства, де спостерігали за випробуваннями окремих зразків озброєння та техніки сучасних засобів радіозв’язку для перевірки виконання завдань і заходів з підвищення обороноздатності та визначення потреб української армії.

Також для поглиблення співпраці між Комітетом і Міністерством оборони, члени Комітету брали участь у роботі колегій відомства, робочих груп, спеціальних комісій, засіданнях уряду та його комітетів і в міжнародних заходах.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Олександр Сирський: Кожні 100 метрів просування коштують росіянам величезних втрат

Олександр Сирський: Кожні 100 метрів просування коштують росіянам величезних втрат

Окупаційна армія здобуває в Україні лише тактичні локальні здобутки, які коштують їй дуже великих людських втрат.

Масований удар росії по Харкову: розтрощені будівлі та екопарк у вогні

Масований удар росії по Харкову: розтрощені будівлі та екопарк у вогні

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов показав наслідки ранкового ворожого ракетного обстрілу Харкова.

Сили оборони збили 17 «шахедів» та 8 розвідувальних БПЛА

Сили оборони збили 17 «шахедів» та 8 розвідувальних БПЛА

У ніч на 24 липня 2024 року ворог атакував південь країни ударними БПЛА типу Shahed із приморсько-ахтарська – рф. та окупованого Криму.

В Україні хвилина мовчання

В Україні хвилина мовчання

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 143/2022, хвилина мовчання проводиться щодня о 9:00, її оголошують у всіх засобах масової інформації.

Від ударів росіян по Херсонщині є загиблі та постраждалі

Від ударів росіян по Херсонщині є загиблі та постраждалі

російські війська за добу продовжили обстрілювати Херсонську область, є загиблі, постраждалі та руйнування житла й інфраструктурних об’єктів.

Окупанти вночі атакували Одещину ударними БПЛА: пошкоджено портову інфраструктуру

Окупанти вночі атакували Одещину ударними БПЛА: пошкоджено портову інфраструктуру

У ніч на 24 липня російська армія атакувала ударними безпілотниками Ізмаїльський район Одеської області.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Водій кат. B, C, СЕ, D, військовослужбовець

від 21500 до 51500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Технік РТБ, військовослужбовець

від 23500 до 53500 грн

Кам'янка-Бузька

Військова частина А4623

Начальник циклової комісії (621 ОНБ)

до 24000 грн

Київ

Рекрутинговий центр Сил ТрО ЗСУ

Інструктор групи розвідувального забезпечення

від 46500 до 46500 грн

Бердичів

Військова частина А2772

Інструктор забезпечення навчально-тренувального процесу обслуг ЗРК

від 27000 до 30000 грн

Васильків, Київська область

Інспектор прикордонної служби

від 20000 до 25000 грн

Львів

Державна прикордонна служба України