ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

ЄС запроваджує нову програму підтримки економічного розвитку та надання державних послуг на Донбасі

Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 2 Березня 2021, 18:04

Усі зусилля Української держави спрямовані на те, щоб українці на тимчасово окупованих територіях зберігали надійні, зручні та безпечні канали зв’язку з Батьківщиною. На цьому наголосив Президент Володимир Зеленський під час спільної з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем заяви для ЗМІ на КПВВ «Щастя» в межах робочої поїздки на Луганщину. Про це повідомив Офіс Президента України.

«Україна робить усе можливе, щоб наші громадяни, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, відчували максимальну підтримку держави», – наголосив він.

Глава держави також відзначив масштабні зусилля Євросоюзу для полегшення гуманітарної ситуації на тимчасово окупованих територіях України та в зоні конфлікту, для допомоги у розмінуванні та забезпеченні фінансування Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Водночас Президент зауважив, що ці прагнення України наштовхуються на абсолютно деструктивну позицію Російської Федерації.

«Російська сторона, яка так давно наполягала на відкритті пункту пропуску у Щасті, продовжує блокувати його роботу, власне так само, як це відбувається і в Золотому. Немає безперешкодного доступу міжнародних гуманітарних організацій до постраждалого населення та незаконно утримуваних осіб. Такий підхід є неприйнятним, негуманним і деструктивним», – заявив Володимир Зеленський.

Глава держави також звернув увагу на те, що останніми тижнями відбуваються регулярні провокації з боку незаконних збройних формувань, які ускладнюють ситуацію на сході України і шлях до миру.

«Продовжують гинути наші військові, наші хлопці. Лише протягом останніх десяти днів ми втратили двох наших захисників, двох героїв», – сказав Глава держави.

Зі свого боку Президент Європейської ради зазначив, що побачив на власні очі, як та робота, яку проводить Україна у співпраці з міжнародними партнерами на лінії дотику на Донбасі, покращує щоденне життя людей.

«І я також побачив вплив прямої допомоги ЄС тут, у «Щасті», – додав він.

Шарль Мішель зауважив, що Європейський Союз надав значну підтримку Україні для пом’якшення впливу конфлікту.

«Цього року ми розпочинаємо нову програму для підтримки економічного розвитку та надання державних послуг у цьому регіоні. Це також включатиме фінансування пунктів в’їзду-виїзду», – зазначив він.

Президент Європейської ради висловив переконання, що повне припинення вогню, відкриття більшої кількості пунктів в’їзду-виїзду, подальша робота з гуманітарного розмінування покращить життя людей по обидва боки лінії дотику, і ЄС готовий підтримувати ці зусилля.

За словами Шарля Мішеля, у ЄС очікують, що Росія забезпечить повний доступ для СММ ОБСЄ до всіх територій України, які наразі не контролюються урядом, а пандемія COVID-19 не повинна використовуватися як привід для подальшого відмежування цих територій від України.

«Ми також закликаємо Росію повернутися до Спільного центру контролю та координації», – додав Президент Європейської ради.

Читайте нас в Telegram
«Десять FPV впали поруч»: танковий екіпаж 41-ї бригади вистояв під роєм дронів на Сумщині

Танкісти 41-ї окремої механізованої бригади розповіли, як під час боїв на прикордонні Сумщини працювали під атаками FPV-дронів і підтримували українську піхоту.

Суд оштрафував заступника директора приватного коледжу, який давав «відстрочки» для ухилення від мобілізації
Суд оштрафував заступника директора приватного коледжу, який давав «відстрочки» для ухилення від мобілізації

Підроблені довідки для відстрочки від мобілізації видавали про буцімто навчання в аспірантурі в одному з приватних вишів.

«Констаха, яку вже не впізнати»: у «Люті» показали моторошні кадри знищеного росіянами міста
«Констаха, яку вже не впізнати»: у «Люті» показали моторошні кадри знищеного росіянами міста

Колись жива Костянтинівка, де військові дорогою на позиції брали каву й хот-доги на знайомій заправці, нині перетворюється на суцільні руїни після ворожих атак.

Покровський та Гуляйпільський — Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою активністю ворожих сил
Покровський та Гуляйпільський — Генштаб ЗСУ назвав напрямки з найбільшою активністю ворожих сил

Від початку доби на фронті було зафіксовано 62 бойові зіткнення, найбільше — на Покровському та Гуляйпільському напрямках.

«Вони перейшли в оборону»: воїни 33-ї бригади почали уражати більше ворожих цілей на відстані понад 30 км
«Вони перейшли в оборону»: воїни 33-ї бригади почали уражати більше ворожих цілей на відстані понад 30 км

У квітні воїни 33-ї бригади почали уражати більше ворожих цілей на відстані понад 30 кілометрів.

Сучасне озброєння та стипендія до 45 тисяч: чому варто обрати навчання у військовому інституті
Сучасне озброєння та стипендія до 45 тисяч: чому варто обрати навчання у військовому інституті

Курсанти Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка можуть отримувати стипендію до 45 тисяч та працювати з натовською зброєю.

ВАКАНСІЇ
Токар, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Водій, військовослужбовець

від 20500 до 50500 грн

Кропивницький

Військова частина А4607

Інструктор з радіо-та супутникового зв’язку, військовослужбовець

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Військовослужбовець Військової служби правопорядку

від 22000 до 60000 грн

Одеса

Південне територіальне управління Військової служби правопорядку

Оператор наземних роботизованих комплексів (ЗСУ)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

154 ОМБр

Інспектор прикордонної служби

від 20000 до 25000 грн

Бориспіль

Київ, ОКПП ДПСУ

--- ---