ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

На озброєння українського війська прийняли… ручного «Алігатора»

Новини Озброєння та техніка
Прочитаєте за: 4 хв. 2 Березня 2021, 12:44

Наприкінці минулого року за результатами державних випробувань на озброєння вітчизняного війська прийнято багатозарядну великокаліберну антиматеріальну гвинтівку ручного заряджання Alligator («Алігатор»). До речі, всі деталі гвинтівки, зокрема найважливішу і найвідповідальнішу – ствол, виготовлені українськими зброярами.

На запитання: «Чому зброя дістала таку екзотичну назву?» – розробники пояснили, що алігатор – небезпечний, надпотужний та безкомпромісний хижак, опинятися на шляху («лінії вогню») якого смертельно небезпечно. До того ж, на їхню думку, гвинтівка навіть зовні трохи на нього схожа – має агресивний та брутальний вигляд.

На відстані 1,5 км куля пробиває 10-мм броньову плиту

Як розповів АрміяInform співробітник ЦНДІ ОВТ ЗС України підполковник Борис Мельник, який брав участь у державних випробуваннях як заступник голови комісії, особливо ретельно перевірялись надійність і безвідмовність гвинтівки – основні вимоги до такого типу зброї. Адже головне завдання великокаліберного «Алігатора» – знищення укріплень та техніки супротивника, зокрема легкоброньованої. 14,5х114 – це надпотужний калібр, початкова швидкість кулі становить 980 м/с, ефективна дальність пострілу – до 2000 м, а максимальна дальність польоту кулі – до 7000 м. До речі, на відстані 1,5 км куля пробиває 10-мм броньову плиту.

Гвинтівка є класичним зразком «болтової» стрілецької зброї з поздовжньо-ковзним поворотним затвором. Споряджається знімним коробчастим магазином, що забезпечує підвищену скорострільність, розрахованим на п’ять патронів 14,5х114 мм. При цьому сам магазин має дві точки кріплення: передній вилчастий зачіп і задній фіксатор-клямка. За загальної довжини зброї 2000 мм довжина ствола гвинтівки становить 1200 мм. Ствол має 8 нарізів з кроком 419 мм. Загальна маса гвинтівки без магазину з патронами становить 22,5 кг.

Підвищену скорострільність гвинтівці забезпечує знімний коробчастий магазин, розрахований на п’ять патронів 14,5х114 мм

Удосконалений ізолятор відбою – нове конструкторське рішення

«Алігатор» має чимало конструктивних особливостей, на деяких з них зупинюся докладніше. Ствольна коробка цієї гвинтівки виконана зі сталі, напрямні поверхні затвора в ствольній коробці хромовані, цим металом також вкриті патронник і канал ствола гвинтівки. На верхній частині ствольної коробки конструктори передбачили місце під установку спрямовувального типу Пікатінні. Також гвинтівка отримала надійний кнопковий запобіжник.

За словами Бориса Мельника, перед зброярами стояло завдання зробити цю потужну зброю максимально комфортною, отримати прийнятний для стрільця рівень відбою. Досягти цього результату вдалось завдяки взаємодії декількох факторів. Одним із них стала збалансована вага виробу. При цьому частину енергії відбою забирає на себе дульне гальмо.

Але особливу цікавість викликає нове конструкторське рішення, втілене у «Алігаторі», а саме ізолятор відбою. Цей механізм дозволяє стволу безпосередньо у момент пострілу, поки куля ще перебуває у стволі, здійснити вільний відкат назад, розтягуючи енергію відбою у часі, тим самим її пригашуючи.

Для полегшення стрільби «Алігатор» комплектується сошками, які регулюються по висоті й мають три позиції фіксації. Для зручного транспортування зброї їх можна скласти. Крім цього, гвинтівка оснащена тактичною ручкою для перенесення. Підходить як для правші, так і для шульги. Має регульований по висоті упор під щоку, який за необхідності можна легко переставити праворуч або ліворуч щодо вісі гвинтівки.

Всі деталі «Алігатора», зокрема найважливішу і найвідповідальнішу – ствол, виготовлені українськими зброярами

Приклад оснащений задньою опорою спеціальної конструкції (монопод), яка забезпечує стрілку можливість точної «підгонки» положення приклада під себе і сприяє надійній фіксації зброї. Щока і потиличник приклада, а також всі держаки виконані зі спеціальних сучасних та стійких до зносу полімерних матеріалів.

Словом, конструктивні рішення: рухливий ствол, збалансована вага гвинтівки, гумовий потиличник приклада, масивне дулове гальмо – відповідають сучасним вимогам щодо високоточної зброї.

Довідково:

Антиматеріальні великокаліберні гвинтівки призначені для нейтралізації або критичного пошкодження звичайної та легкоброньованої військової техніки противника, радіолокаційного обладнання, керованих ракет на пускових установках, складів, місткостей з нафтопродуктами й інших об’єктів.

Фото надані ТОВ «ХАДО-Холдинг»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Збивають ракети Х-101 та «калібри»: у Повітряних Силах розповіли про точність ЗРК IRIS-T

Збивають ракети Х-101 та «калібри»: у Повітряних Силах розповіли про точність ЗРК IRIS-T

Повітряне командування «Захід» розповіло про роботу зенітного ракетного комплексу IRIS-T, який знищує ворожі ракети зі 100-відсотковою точністю.

Мінус 1000 окупантів і стілький ж БПЛА: втрати ворога на сході

Мінус 1000 окупантів і стілький ж БПЛА: втрати ворога на сході

На Східному напрямку Сили оборони продовжують завдавати противнику втрат в живій силі та техніці.

На Донеччині український воїн взяв у полон чотирьох російських окупантів

На Донеччині український воїн взяв у полон чотирьох російських окупантів

Днями на Донеччині український воїн однієї з бойових бригад Збройних Сил України самостійно взяв у полон чотирьох російських окупантів.

Олександр Сирський розповів про ситуацію на ключових напрямках фронту

Олександр Сирський розповів про ситуацію на ключових напрямках фронту

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський протягом тижня працює на Східному фронті у частинах різних угруповань, які тримають оборону на найбільш критичних ділянках фронту.

Воїни ЗСУ відбили атаки росіян поблизу Кліщіївки

Воїни ЗСУ відбили атаки росіян поблизу Кліщіївки

Від початку цієї доби вже відбулося 42 бойові зіткнення. Загарбники здійснили 27 ударів дронами-камікадзе та понад 500 разів обстріляли позиції наших військ і мирні населені пункти.

Чи може рф зірвати передачу F-16 — відповідь речника ПС ЗСУ

Чи може рф зірвати передачу F-16 — відповідь речника ПС ЗСУ

Речник Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш наголосив, очевидно, що росія намагатиметься зірвати передачу Україні винищувачів F-16.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Начальник комплексу, військовий

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Начальник зарядно-акумуляторної станції

від 22000 до 22000 грн

Житомир

Військова частина А1724

Стаpший механік, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Командир взводу БПЛА

від 27000 до 27000 грн

Львів

125 ОБр СВ ЗСУ

Санітарний лікар

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Бухгалтер фінансово-економічної служби

від 20100 до 50000 грн

Миколаїв, Миколаївська область