ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тероборона — вказівний палець на запобіжнику…

Прочитаєте за: 6 хв. 1 Березня 2021, 18:19 19

На Хмельниччині в рамках «Єдиного стрілецького дня» відбувся практичний збір резервістів підрозділів бригади територіальної оборони.

«Єдиний стрілецький…»

Командир бригади Територіальної оборони повідомив, що головною метою цього збору є перевірка сил і засобів підрозділів, відновлення і набуття військовослужбовцями резерву професійних навичок в індивідуальній, груповій підготовці, нарощення спроможності підрозділів бригади виконати поставлені перед ними завдання.

— Сьогодні ми навчаємось і тренуємось на трьох локаціях: 200-метровий тир для вогневої підготовки, інженерний майданчик і ділянка для спеціальної тактичної підготовки. На кожній з них розгорнуто ще по три навчальні місця. На вогневій — резервісти складають заліки зі спорядження магазину, збирання й розбирання автомата та виконують контрольну вправу стрільб з АК-74. На інженерному майданчику силами і засобами однієї з військових частин Сил спеціальних операцій, ракетної бригади «Свята Варвара» та підрозділів Нацполіції демонструють штатні зразки інженерних боєприпасів, озброєння та військової техніки. Значну увагу досвідчені військові інструктори зосередили на правилах поведінки з вибухонебезпечними предметами та алгоритмі дій під час виявлення невідомих вибухових пристроїв. На третій ділянці спецпризначенці окремого полку ССО навчали учасників збору поведінці зі зброєю під час ведення бойових дій, правилам пересування місцевістю, руху у складі малих груп та продемонстрували необхідні навички з надання першої медичної допомоги і правил евакуації поранених, — наголосив командир бригади.

У 18-річного хлопця чи 59-річного дядька свої щоденні клопоти

Старший солдат Василь Христик у бригаді служить вже більше року. Він учасник російсько-української війни, двічі був поранений, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

— У 2014-му прийшов за мобілізацією. Проходив військову службу у складі однієї з ОАеМБр, потім підписав контракт. На Різдво, 7 січня, 2015 року, під час виконання бойового завдання із супроводу колони наших військ, неподалік Мар’їнки, ми потрапили під щільний обстріл ворожих РСЗВ БМ-21 «Град». Ховаючись в укриття, я накрив собою товариша. До тями прийшов за два дні у шпиталі, в Артемівську (нині Бахмут. — Авт.). Потім більше ніж пів року лікування і реабілітації в Харкові, Києві та в Хмельницькому. Мене списали з ДШВ і направили у військкомат, аби там знайшли посаду. Отже, у військкоматі я і прослужив наступні 3 роки. Вже коли у Хмельницькій бригаді тероборони з’явилась вакантна посада водія-електрика, я пройшов співбесіду і перевівся сюди, — розповів старший солдат.

Василь каже, що подібні збори, хоча й одноденні, мають велике значення для всіх військовослужбовців бригади, хто знає запах пороху і хто його ще не нюхав. Відчуття плеча побратима у строю, розуміння і підтримка досвідчених і без досвіду військовослужбовців — все має значення.

— Наш військовий колектив специфічний, ми навіть добре не знаємо один одного. У кожного 18-річного хлопця чи 59-річного дядька свої щоденні клопоти — сім’я, робота, дім. Тому, чим більше ми проводитимемо часу на подібних навчаннях й тренуваннях разом, тим міцнішими, надійнішими і боєздатнішими стануть наші підрозділи тероборони, — впевнений Василь.

«…У берцях, у пікселі, на вітрі й холоді з автомата стріляю, вчуся рятувати поранених і вивчаю будову мін, снарядів, аби в разі потреби бути готовою зі зброєю в руках боронити свій рідний край»

 Жінки теж ідуть в тероборону

Не мало було на «Єдиному стрілецькому дні» і дівчат. Одна із них, що потрапила в об’єктив мого фотоапарата, коли споряджала магазин автомата набоями, солдат Оксана Дрозд. Вона діловод управління бригади. Контракт на військову службу в резерві уклала майже два роки тому.

— На подібних зборах я далеко не вперше, — каже Оксана. — Ще до того, як стала резервісткою, неодноразово брала участь у польових вишколах, навчаннях і тренуваннях. Стріляла з автомата, кулемета, пістолета, бойові гранати кидала. Мій чоловік військовослужбовець. У цивільному житті я працюю спеціалістом в департаменті освіти Хмельницької міської ради, і безпосередньо в коло моїх обов’язків входить організація та проведення військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Наразі я перебуваю в декретній відпустці для догляду за своєю семимісячною дитиною і трохи нервую, як вона там, у сестри. Зрештою, я в берцях, в пікселі, на вітрі й холоді з автомата стріляю, поранених вчуся рятувати і вивчаю будову мін, снарядів, аби в разі потреби бути готовою зі зброєю в руках боронити свій рідний край, — відповіла військовослужбовиця.

Тероборона це питання державної безпеки

Під завісу зборів хмельницьких тероборонівців відвідав з інспекцією начальник управління територіальної оборони оперативного командування «Захід» полковник Андрій Войлоков.

Називаючи мету свого візиту, він зокрема наголосив, що разом з офіцерами свого управління перевіряють якість проведення «Єдиного стрілецького дня» і відсоток залучення особового складу бригади до занять у районах територіальної оборони військово-сухопутної зони відповідальності ОК «Захід», а це 8 областей.

— До Хмельницького ми приїхали з Тернополя. До цього, починаючи з 25 лютого, відвідали Волинь, Рівненщину. Сьогодні водночас такі ж збори відбуваються на Львівщині й Закарпатті. Через спалах епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусної інфекції в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, ці заходи ми проведемо там пізніше, — наголосив полковник Войлоков.

Коментуючи побачене у Хмельницькому, головний тероборонівець ОК «Захід» високо оцінив навчально-тренувальну базу, де відбувалися збори.

— Резервістам, які підписали контракт на службу в територіальному резерві, військові інструктори Сил спецоперацій продемонстрували новітні зразки стрілецької зброї, озброєння, боєприпасів. Досвідчені спецпризначенці навчають їх прийомам і способам дій солдата в бою, надають ази тактичної медицини. Особливо це важливо для тих резервістів, які входять до складу роти контрдиверсійної боротьби, — наголосив офіцер.

Хочеш миру, готуйся до війни. Це має розуміти кожен свідомий громадянин України.

Підсумовуючи, полковник Андрій Войлоков додав, що сьогодні питання розвитку і набуття спроможностей підрозділами і військовими частинами територіальної оборони — завдання державної ваги, державної безпеки.

— Хочеш миру, готуйся до війни. Це має розуміти кожен свідомий громадянин України. Нещодавно ми всі спостерігали за масовими протестами в Республіці Білорусь, яка була і залишається під політичним і економічним впливом РФ. Дві області нашої військово-сухопутної зони межують з Білоруссю. Так само ми знаємо, що літаки військово-космічних сил РФ патрулюють повітряний простір вздовж нашого з Білоруссю кордону. На пропускних пунктах в’їзду-виїзду з боку Білорусі стоять представники ФСБ РФ. Отже, з метою запобігання подальших руйнівних дій нашої Незалежності і територіальної цілісності ми повинні бути готовими до захисту свого дому, свого краю, свого регіону і України загалом, — констатував полковник Андрій Войлоков.

Фото автора

21
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Навчання та тренування