ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі представили проєкт Меморіалу воїнам, які загинули в районі проведення АТО/ООС

6 Лютого 2021, 9:27

Як повідомляла АрміяInform, в Одесі в межах проведення реконструкції та благоустрою скверу, розташованого  біля вулиці Канатної і проспекту Гагаріна, планують встановити Меморіал воїнам Одеси й області, які загинули в районі проведення АТО/ООС. Згідно з рішення Одеської міської ради весь комплекс запланованих робіт планують завершити до кінця цього року.

Напередодні відбулися громадські слухання, на яких розглянули концепт майбутнього Меморіалу. Його автор − відомий  одеський скульптор Михайло Рева − представив проєкт своєї роботи. Меморіал вражає креативністю і відходом від радянських шаблонів у дусі скульптур «залізних істуканів». Він буде виконаний у незвичній формі стилобату − мармурового помосту завдовжки двадцять метрів.

Довідково. У давній Греції стилобатом звали кам’яні плити під колонами. Пізніше так почали називати характерні триступеневі цоколі давньогрецьких храмів.

У верхній його частині на поверхні мармурової плити планують зробити 21 виріз округлої форми. У них будуть висаджені дерева (попередньо яблуні та рябини), що символізують відродження до життя і нескінченне прагнення до неба і сонця. На бічних панелях плит рельєфним способом вигравірують імена і прізвища одеситів і жителів області, які загинули, захищаючи Україну від російських агресорів.

Завдяки штучному підсвічуванню дерев у вечірній і нічний час, створюватиметься ефект об’ємності Меморіалу, променевого дихання незримих душ загиблих, які прагнуть піднятися у зоряне небо. Поруч з прізвищами загиблих захисників України буде зображений QR-код, і кожен бажаючий зможе за допомогою свого мобільного гаджета отримати більш досконалу інформацію про ту чи іншу людину.

Проєкт дуже сподобався представникам громадськості, ветеранам російсько-української війни, волонтерам, військовослужбовцям, які були присутні на слуханнях.

− Вражає своєю неповторністю і глибоким символічним змістом, − поділився враженням керівник Південного регіонального відділу Інституту національної пам’яті України Сергій Гуцалюк. – Загиблі герої, чиї імена будуть відображені на мармурі, не пішли у невідомість, вони продовжують своє життя у своїх вчинках. Світло, яке  випромінює Меморіал, надає відчуття, що їхні душі поруч з нами.

У сквері, в якому встановлять Меморіал, буде проведена ландшафтна реконструкція та перепланування зелених зон.

Після громадських слухань концепт направлять у муніципальний департамент архітектури та містобудування для подальшого узгодження.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram