ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За підтримки НАТО розпочато роботу над створенням моделі переходу з військової кар’єри на професійну цивільну

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Лютого 2021, 14:17 5

У межах Програми НАТО з перепідготовки військовослужбовців  на базі платформи ZOOM відбулася онлайн-церемонія відкриття 10 курсів професійного навчання для 274 військовослужбовців за напрямами підготовки: менеджмент, англійська мова, маркетинг на ринку товарів та послуг, менеджмент безпеки бізнесу, комунікаційні та інформаційні технології, менеджмент перевезень і логістика.

Від західного регіону впродовж наступних трьох місяців навчання в межах 350-годинного курсу «Менеджмент безпеки бізнесу» пройдуть більше ніж 60 захисників України.

За словами директора громадської організації «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» пана Андрія Роя, заняття відбуватимуться у мережі Інтернет, позаяк епідемічна ситуація щодо COVID-19 у регіонах України залишається складною.

–  Пандемія коронавірусу на початку минулого року внесла досить суттєві зміни у навчальний процес слухачів, – розповів пан Андрій. – Насамперед це стосувалося пошуку платформи для спілкування та узгодження технічних питань діалогу в мережі Інтернет. Також ми були змушені відмовитися від реальних практичних занять та перевести їх в онлайн тури. Загалом, робота була проведена чимала і це дозволило нам достойно завершити минулий рік і, як бачите, ми знову набрали групу. Як би не було, але у дистанційному навчанні є певні переваги, як от – у нас нині є представники військових колективів не лише Львівщини,  Волині, але з Київської та Вінницької областей.

Під час відеоконференції керівник Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, Представництва НАТО в Україні  пані Олександра Огороднікова розповіла про перспективи соціальної адаптації військових, які завершили або завершують військову службу.

–  З 2000 року НАТО підтримувало Україну в питаннях соціальної адаптації та перепідготовки військовослужбовців, які прагнули підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері. Навчання відбувалося за багатьма напрямками, зокрема – це менеджмент, маркетинг, бухгалтерський облік, охоронна справа та судноводіння.

З 2014 року, коли після Революції Гідності відкрився шлях до реформ на знак посиленої підтримки від НАТО до України, було утворено Трастовий фонд зі створення системи переходу з військової кар’єри на професійну цивільну.

Увесь цей час Трастовий фонд ефективно співпрацював з представниками Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України, профільними міністерствами та, безпосередньо, з військовими формуваннями. І тоді ж спільними зусиллями було створено вищевказану модель переходу, котра б підійшла, власне, Україні, і яку б було можливо тісно інтегрувати в національну систему управління кадрами, – зазначила пані Олександра Огороднікова.

Крім того, додала, що лідером з впровадження моделі переходу є Міністерство у справах ветеранів України.

– Упродовж минулого року ми спільно започаткували сім амбітних проєктів. Три з них ще тривають і стосуються роботи з посилення інституційних спроможностей міністерства. Місяць тому розпочала роботу робоча група, яка впродовж наступних двох років працюватиме над створенням, скажімо так, повнорозмірної моделі переходу з військової кар’єри на професійну цивільну в Україні.

Також пані Олександра розповіла про те, що на початку року розпочала діяльність ініціативна група, яка впродовж наступних двох років працюватиме над створенням ефективної моделі переходу з військової кар’єри на професійну цивільну в Україні.

Довідково:

Більш ніж двадцять років Представництву НАТО в Україні  допомагала низка виконавців-партнерів. У різні роки освітній процес було налагоджено за підтримки та сприяння співробітників Українсько-Баварського центру менеджмент-тренінгу, Міжгалузевого інституту післядипломної освіти при Харківському національному політехнічному університеті, Центру перепідготовки та соціальної адаптації при Хмельницькому національному університеті, громадських організацій «Ліга офіцерів», «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» та інші.

У межах Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну близько 12 тисяч колишніх військовослужбовців отримали шанс гідно посісти місце на цивільному ринку праці, з них працевлаштувалося майже 80 відсотків.

 

 

 

 

 

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Новини, Соціальний захист