ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Житомирі завершилась перша в Україні довгострокова програма з підготовки психологів для роботи з ветеранами АТО

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Лютого 2021, 15:46 0

Загалом до участі у дворічній Програмі з підготовки психологів за стандартами НАТО та ЄС «Покращення доступу до соціальних послуг у сфері психічного здоров’я» 2019-2020 рр. залучили 12 психологів-практиків зі шпиталів та центрів реабілітації Житомирської й Вінницької областей. Фахівці пройшли навчання та стажування у Польщі й отримали сертифікати, що відповідають міжнародним стандартам і польському та українському законодавству.

У підбитті підсумків взяли участь заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський, голова облради Володимир Федоренко, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко та головний лікар КНП «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради Павло Журбенко.

– Маємо 66 новоутворених громад і немає жодної, яка б не відчула лиха російсько-української війни. Серед жителів є чимало військових та членів їхніх родин, які потребують реабілітації й підтримки. Під час робочих візитів до громад я постійно звертаю на це питання увагу і, спілкуючись з їхніми головами, розумію необхідність запровадження комплексної програми реінтеграції військових у повсякденне життя. Воїни-захисники, повертаючись на мирну територію, мають відчувати підтримку як фінансову, так і психологічну, – зауважив Володимир Федоренко.

Як зазначив Дамян Цярцінські, під час навчання українські психологи надавали допомогу і польським військовим.

Фаховою психологічною допомогою за результатами програми вдалось охопити близько 50 тис. учасників бойових дій в АТО та ООС. Підготовленні психологи активно залучені до викладацької діяльності у «Житомирській політехніці», яка бере активну участь у соціалізації та реадаптації ветеранів і учасників бойових дій. Наразі в університеті навчаються приблизно 500 таких людей та їхніх дітей коштом держбюджету.

-У планах обласної ради і депутатського корпусу збільшити фінансування шпиталю, аби він міг надавати якісні послуги. Варто тут взяти за основу вдалий досвід регіонів, де є успішна реалізація відповідних програм. Наші захисники боронять усю Європу, тому і послуги слід надавати на європейському рівні, – зазначив голова обласної ради.

Це перша в Україні довгострокова програма з підготовки психологів для роботи з ветеранами бойових дій. Її реалізували відповідно до тристоронньої угоди між МЗС Польщі, 23-м Військо-медичним шпиталем м. Льондек-Здруй та Бердичівським госпіталем ветеранів війни. Сторони запевнили: співпраця у цьому напрямку й нові програми допомоги і адаптації до мирного життя українських ветеранів триватимуть і в майбутньому.

Фото пресслужби Житомирської ОДА

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство, Новини, Реабілітація