ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Гібридна агресія Росії проти України підриває архітектуру глобальної безпеки — Дмитро Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Лютого 2021, 15:13

23 лютого Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у роботі сегменту високого рівня Конференції з роззброєння 2021 року.

Як повідомляє «Урядовий портал», у своєму виступі Дмитро Кулеба відзначив важливість конференції як переговорного майданчика для розробки нових політико-правових інструментів контролю над озброєннями.

Очільник зовнішньо-дипломатичного відомства  запевнив у готовності України сприяти відновленню ефективної роботи конференції, зокрема взяти активну участь у розробці Договору про заборону виробництва матеріалів для ядерної зброї, що розщеплюються, або матеріалів для інших ядерних вибухових пристроїв. Міністр висловив готовність України взяти участь у створенні універсального документа, який надавав би ефективні гарантії безпеки для неядерних держав-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Глава МЗС України окремо зупинився на фактах нехтування Росією низки міжнародних договорів з контролю над озброєннями, роззброєння та нерозповсюдження.

«Гібридна агресія Росії проти України підриває архітектуру глобальної безпеки, побудовану на таких засадничих міжнародних документах, як Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, Конвенція про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсичної зброї та їх знищення, Конвенція про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію», — зауважив Дмитро Кулеба.

Міністр привернув увагу учасників конференції до загрозливого та незаконного нарощування ядерного потенціалу Росії в тимчасово окупованому Криму, що підриває без’ядерний статус українського півострова.

Український дипломат закликав присутніх розглядати тимчасову окупацію Кримського півострова та розв’язання Росією збройного конфлікту в окремих районах Донбасу як загрозу її військової експансії на схід та південь Європейського континенту.

 

Стежте за нами в Instagram