ТЕМИ
#Нові контракти #Втарти ворога #Відео #Повернення з СЗЧ

Тиждень на передовій: 28 порушень режиму «тиші», без бойових втрат

Лонгрід Новини
22 Лютого 2021, 10:37
Прочитаєте за: 3 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

Згідно з щоденними зведеннями пресцентру штабу Об’єднаних сил, з 15 по 21 лютого російсько-окупаційні війська 28 разів порушили домовленості, досягнуті в межах Тристоронньої контактної групи. Задокументовано факти порушення режиму припинення вогню із застосуванням гранатометів різних систем і стрілецької зброї неподалік населених пунктів Красногорівка, Водяне, Новомихайлівка, Славне, Південне, Шуми, Майорськ, Зайцеве, Луганське, Новгородське, Попасна, Катеринівка та Світлодарськ. 19 лютого неподалік Водяного, що на Приазов’ї, противник здійснив дистанційне мінування місцевості в напрямку наших позицій мінами ПОМ-2 за допомогою ПКМ-1.

На прицільні ворожі обстріли українські захисники відкривали вогонь у відповідь.

Серед українських військовослужбовців з 15 по 21 лютого бойових втрат та поранень немає.

Минулого тижня під мінометний обстріл потрапляли не лише позиції українських військовослужбовців, а й будинки місцевих мешканців. Так, 20 лютого внаслідок обстрілу населеного пункту Новгородське пошкоджено три житлові будинки, лінію електромереж і газопровід. Постраждалих серед цивільного населення не виявлено.

Водночас у соцмережах почав ширитися проросійський контент, що такі дії російсько-окупаційних військ цілком виправдані, оскільки за їхніми даними українські війська пішли в наступ.

Командування Об’єднаних сил офіційно повідомляє, що підрозділи зі складу ООС жодних наступальних дій не здійснюють, а відкривають вогонь у відповідь лише за безпосередньої загрози життю й здоров’ю українських військовослужбовців і неухильно дотримуються домовленостей, досягнутих у межах Тристоронньої контактної групи. Російсько-пропагандистські канали вчергове умисно поширили неправдиву інформацію, аби дискредитувати українських воїнів та уникнути відповідальності за скоєні злочини.

Українська сторона СЦКК продовжує фіксувати грубі порушення з боку збройних формувань РФ, про що йдеться у звітах СММ ОБСЄ.

Так, БПЛА Місії минулого тижня зафіксували 23 одиниці озброєння на непідконтрольній уряду України території:

11 одиниць 122-мм самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» та 6 одиниць 122-мм гаубиць Д-30А «Жаба» на полігоні поблизу Бугаївки Луганської області;

2 одиниці 122-мм самохідних гаубиць 2С1 «Гвоздика» та 4 одиниці 122- мм гаубиць Д-30А «Жаба» поблизу Білого на Луганщині. Зазначене озброєння розміщене з порушеннями встановлених ліній відведення.

МініБПЛА зафіксував 20 одиниць озброєння, розміщеного за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання:

10 одиниць танків Т-64 й Т-72, 6 одиниць мінометів та 3 одиниці ЗРК «Стріла-10» на полігоні поблизу Бугаївки Луганської області;

– танк Т-64 поблизу житлового району в Перевальському (Луганщина).

Поблизу населеного пункту Лобачеве Луганської області БПЛА дальнього радіуса дії зафіксував 6 одиниць бойових броньованих машин.

Ці факти свідчать, що представники збройних формувань РФ продовжують демонструвати небажання виконувати раніше досягнутих домовленостей.

У районі проведення операції підрозділи ДСНС Об’єднаних сил з 15 по 21 лютого обстежили 34 га території й знешкодили 1433 вибухонебезпечні предмети.

За рішенням Командувача операції Об’єднаних сил, для пропуску через лінію розмежування відкрито всі КПВВ, що функціонують щоденно з 08.00 до 16.00. Проте рух у більшості гуманітарних дорожніх коридорів заблокований з боку тимчасово окупованої території України. З семи відкритих КПВВ щоденний пропуск здійснюється лише в «Станиці Луганській». Навпроти КПВВ «Новотроїцьке» окупанти розблоковують рух двічі на тиждень, у понеділок і п’ятницю.

Підготувала Наталія Ткачук


Ворог втратив понад тисячу сто солдатів та 65 артилерійських систем — Генштаб ЗСУ
Ворог втратив понад тисячу сто солдатів та 65 артилерійських систем — Генштаб ЗСУ

За минулу добу російська армія втратила 1130 одиниць особового складу, 2 системи ППО та 2 РСЗВ.

Одна людина загинула і 15 поранено внаслідок російської атаки по Києву та області
Одна людина загинула і 15 поранено внаслідок російської атаки по Києву та області

У ніч проти 5 серпня ворог здійснив масований дроново-балістичний обстріл столиці.

Мобільність, швидкість і маневровість: як військових готують до їзди на мотоциклах на фронті
Мобільність, швидкість і маневровість: як військових готують до їзди на мотоциклах на фронті

Нині однією з основних загроз для військових є дрони, саме тому велике значення має мобільність, швидкість і здатність миттєво змінювати маршрут.

Досвід — безцінний: «Змій» повернувся до війська з СЗЧ після протезування та служить оператором НРК
Досвід — безцінний: «Змій» повернувся до війська з СЗЧ після протезування та служить оператором НРК

Воїн 56-ї бригади з позивним «Змій», після важкого поранення та протезування повернувся до війська.

ВАКАНСІЇ
Olx Начальник групи психологічного супроводу та відновлення

від 26000 до 126000 грн

Львів, Львівська область

RobotaUa Кухар їдальні, військовослужбовець

від 22000 до 122000 грн

Яворів

Яворівський РТЦК та СП

WorkUa Стрілець-зенітник ПЗРК

від 21000 до 125000 грн

Червоноград

63 окремий батальйон 103 ОБр Сил ТрО

WorkUa Такелажник, вантажник

від 20000 до 20000 грн

Васищеве

Військова частина 3075 НГУ

RobotaUa Перекладач-інспектор прикордонної служби

від 21000 до 24000 грн

Вся Україна

Мукачівський прикордонний загін

WorkUa Діловод, військовослужбовець

від 21000 до 21000 грн

Харків

Харківський зональний відділ ВСП