ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військова професія ― навідник-оператор БМП-1

Прочитаєте за: 3 хв. 19 Лютого 2021, 12:53 557

АрміяInform продовжує серію публікацій про військові професії. Цього разу мова піде про навідників-операторів БМП-1. Поділитися деякими секретами з нашими кореспондентами погодився військовослужбовець окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» прапорщик Дмитро Пастух.

«Навідник-оператор і на полігоні, і у ППД, має тримати озброєння в ідеальному стані»

Спочатку потрібно пройти фахову підготовку ― тримісячний курс для навідників-операторів БМП-1 у навчальному центрі. Потім повертаєшся до своєї бригади на посаду, за якою пройшов вишкіл. Навідника-оператора вважають заступником командира бойової машини піхоти. Тобто, він може прослужити на посаді навідника мінімум пів року і після цього його можуть призначити командиром БМП-1, ― розповідає Дмитро.

Прапорщик Дмитро Пастух

За його словами, під час тримісячного навчання спочатку вивчається матеріальна база озброєння:

― Це тактико-технічні характеристики озброєння, що стоїть на БМП-1. Крім цього, вивчають прицільні прибори. На БМП-1 встановлено 73-міліметрову гармату і кулемет ПКТ калібром 7,62-мм. Далі практичні навички: стрільби ― денні, нічні. Якщо добре вивчився, то складного в службі навідника-оператора немає нічого. Головне ― якнайбільше практики, ― додає військовослужбовець «Едельвейсу».

Він зазначає, що коли триває навчальний період, то навідник-оператор займається стрільбами згідно з відповідним планом.

― В інший час він обслуговує своє озброєння. Щоб гармата й кулемет були справні й в будь-який момент їх можна було застосувати для виконання бойових задач. Навідник-оператор і на полігоні, і у ППД має тримати озброєння в ідеальному стані, ― підкреслює прапорщик Дмитро Пастух.

«Щоб стати класним навідником-оператором, треба насамперед бажання»

Військовий зауважує, що гармата БМП-1 може вести вогонь по навісній траєкторії із закритих вогневих позицій ― на відміну від БМП-2, гармата якої стріляє в основному прямою наводкою.

― Щоб працювати з гарматою БМП-1, слід знати, яким снарядом стріляєш ― кумулятивним чи осколковим. Для кожного виду снаряда передбачена різна відстань. Для влучного пострілу варто враховувати температуру повітря, вологість, наявність опадів, відстань до цілі, поправки на вітер… Гармата переключається по сезонах «зима/літо» ― мова про теплий або холодний температурні режими… Якщо є планшет і спеціальна програма, то у неї заносимо карту, на якій визначається місцеположення твоє та противника. Вводиш ці дані, про які я казав, і програма видає повну інформацію для влучного пострілу. Також на гармату можна встановити клінометр, який визначає потрібний кут. Якщо ж планшета немає, чи раптом він перестав працювати, то все потрібно вираховувати подумки, ― стверджує співрозмовник.

Він розповідає, що гармата БМП-1 працює по легкоброньованих механізованих цілях противника ― бронетранспортерах, автомобілях, по укріпленнях ― бліндажах, опорних пунктах.

― Для цієї гармати важливе її періодичне обслуговування. Її вважають надійною, взагалі-то. Якщо добре обслуговувати, вона здатна навіть більший настріл зробити, ніж передбачено: після 4000 пострілів її слід здавати на капремонт. Кулемет на БМП-1 призначений для ураження великого скупчення живої сили противника, якщо та є у прямій видимості. Боєкомплект у кулемета 2000 патронів – звичайні, «трасери», запалювальні, бронебійно-запалювальні – залежно від цілі й поставленого завдання. ПКТ може навіть уражати автомобілі та легкоброньовані цілі, ― додає Дмитро.

На завершення розмови він каже: «Щоби стати гарним навідником-оператором, треба насамперед бажання. Зокрема, це стосується, мабуть, усіх військових професій».

Фото ― Олексій Мосейченок

18
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Інфографіка, Наші проєкти