ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Закон України «Про оборонні закупівлі»: шлях імплементації

Важливі новини Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 17 Лютого 2021, 16:32

Перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Валерій Іващенко провів чергову узгоджувальну нараду з представниками центральних органів виконавчої влади, ДК «Укроборонпром», асоціацій виробників, а також експертами щодо імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі», інформує офіційний сайт Мінстратегпрому. На ній були розглянуті проєкти постанов Кабміну «Про затвердження Порядку створення, формування та ведення електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів)» та «Питання оборонних закупівель».

На узгоджувальній раді детально обговорили та опрацювали зауваження зацікавлених сторін. Наступний крок — підготовка зазначених проєктів постанов до винесення на найближче засідання Урядового комітету з питань національної безпеки та оборони, стратегічних галузей промисловості, паливно-енергетичного комплексу й інфраструктури.

Як повідомляла АрміяInform, 9 лютого 2021 року в межах засідання Урядового комітету під головуванням віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського розглянута левова частина постанов, які мають забезпечити імплементацію ухваленого Закону України «Про оборонні закупівлі».

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції у співпраці з Фондом підтримки реформ в Україні та StateWatch провело антикорупційну експертизу проєктів нормативно-правових актів, необхідних для імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі» й виявило низку корупційних ризиків. А саме: встановлення пільг та переваг для окремих виробників; відсутність вичерпного переліку випадків та умов, що можуть бути підставою для перегляду ціни контракту; неналежне регулювання процедури проведення переговорів під час укладення державного контракту з єдиним виконавцем; положення, які створюють умови для упередженості під час попередньої оплати за контрактами; невідповідність окремим положень Закону України «Про оборонні закупівлі» в частині регулювання поетапних переговорів закритої закупівлі; відсутність законодавчо визначених вимог до процедури включення відомостей про суб’єктів господарювання до Реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів, а також вичерпних умов та підстав для ухвалення такого рішення.

Водночас експерти НАЗК зазначили, що ухвалення Закону України «Про оборонні закупівлі» є одним з найважливіших стратегічних досягнень 2020-го у царині оборони. Цей закон докорінно змінює принципи організації та проведення закупівель для потреб оборони, забезпечує відкритість процедур, а також підвищує прозорість їхнього планування.

З огляду на важливість ефективної реалізації гарантій, закріплених Законом України «Про оборонні закупівлі», НАЗК надало Мінстратегпрому рекомендації для доопрацювання положень проєктів актів.

Фото з сайту Мінстратегпрому

Читайте також: «Президент України доручив завершити розроблення нормативно-правової бази з імплементації Закону України «Про оборонні закупівлі» до 15 лютого»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
За 20 хвилин розгромили військовий аеродром: пілоти «Азова» вразили всіх на навчаннях у Швеції

FPV-екіпажі 1-го корпусу «Азов» Нацгвардії показали суттєву перевагу над силами NATO на навчаннях у Швеції.

Авіаудар по житловому кварталу: у Дружківці росіяни вбили двох людей
Авіаудар по житловому кварталу: у Дружківці росіяни вбили двох людей

Російська авіація вдарила по приватному сектору Дружківки на Донеччині.

«Ми готові посилювати тих, хто посилював нас»: Президент обговорив дронову угоду з німецькими високопосадовцями
«Ми готові посилювати тих, хто посилював нас»: Президент обговорив дронову угоду з німецькими високопосадовцями

Володимир Зеленський зустрівся із федеральним міністром з особливих доручень Торстеном Фраєм і президентом Федеральної розвідувальної служби Мартіном Єґером.

Дрони «Прайм» позбавили противника складів БК та ПММ, гармат, транспорту, засобів зв’язку та РЕБ
Дрони «Прайм» позбавили противника складів БК та ПММ, гармат, транспорту, засобів зв’язку та РЕБ

Безпілотники РУБпАК «Прайм» продовжують послаблювати воєнні спроможності росіян, знищуючи їхню військову компоненту на Північно-Слобожанському напрямку.

Лікарі, громадський діяч, військовослужбовець, кондитер: викриті організатори 5 ухилянтських схем
Лікарі, громадський діяч, військовослужбовець, кондитер: викриті організатори 5 ухилянтських схем

За суми від 5 до 35 тисяч доларів США ділки пропонували військовозобов’язаним уникнути призову через підроблені документи або допомагали втекти за кордон.

Хотів нажитися на харчових наборах для ЗСУ: в Одесі затримали начальника продскладу
Хотів нажитися на харчових наборах для ЗСУ: в Одесі затримали начальника продскладу

На хабарі затримано начальника продовольчого складу одного з центрів забезпечення ЗСУ.

ВАКАНСІЇ
Командир взводу безпілотних авіаційних комплексів

від 130000 до 195000 грн

Вся Україна

42 ОМБр

Кухар

від 20000 до 20000 грн

Одеса

ВМС ЗС України

Водій до військової частини А2800

від 20000 до 40000 грн

Радісне, Одеська область

Водій-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Харків

Косівський РТЦК та СП

Водій (розрахунок БПЛА)

від 50000 до 120000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Командир відділення, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Одеса, Одеська область

--- ---