ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військова професія – мінометник

Прочитаєте за: 4 хв. 17 Лютого 2021, 14:16 1 895

АрміяInform продовжує серію публікацій про військові професії. Цього разу розповімо про мінометників. Поділитися деякими секретами з нашими кореспондентами погодився командир мінометного розрахунку військовослужбовець окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» Михайло.

Щоб привести до бою міномет вагою 210 кілограмів потрібна чимала фізична сила

– Мінометна батарея завжди супроводжує нашу піхоту, допомагає їй. Для мінометника важливі: знання з фізики та математики, уважність і фізична витривалість. Бо, наприклад, приведення міномета 120-го калібру до бою або відбою у похідне положення вимагає неабияких фізичних зусиль. Міномет у бойовому положенні важить 210 кілограмів: 90 кілограмів – опорна плита, плюс – ствол з казенником та лафет… А у розрахунку для цього міномета передбачено 5 військовослужбовців: командир, навідник, два номери обслуги і водій, – розповідає Михайло.

Він окреслює перші кроки, що має зробити людина, аби стати мінометником:

-Треба підписати контракт зі Збройними Силами. Потім, коли приходите до бригади, вас спочатку відправляють у навчальний центр, щоб здобути кваліфікацію мінометника. Отримуєте військово-облікову спеціальність (ВОС. – Ред.) – номер обслуги. Після двомісячного навчання повертаєтесь у свій підрозділ, де стаєте на посаду номера обслуги. З часом можна підвищити кваліфікацію – знову вибути до навчального центру, щоб отримати ВОС навідника. Ця посада передбачає у військовослужбовця звання «старший солдат». У майбутньому можна знов поїхати у навчальний центр, аби отримати вже спеціальність командира міномета. Це сержантський рівень. До речі, певних обмежень у віці чи статі для мінометника не передбачено, – уточнює військовослужбовець «Едельвейсу».

Він зазначає, що сам проходив підготовку у навчальному центрі на Львівщині:

-Спочатку вивчав будову міномета, його технічні характеристики, таблиці стрільби, обов’язки номера обслуги. Звісно, окрім теоретичних занять, були і практичні, коли відпрацьовували дії за своєю спеціальністю, щоб потім, як кажуть, знати з якого боку підійти до міномета, – додає співрозмовник.

«Хто хоче стати мінометником, повинен любити цю справу»

Він зауважує, що міномет призначений для знищення й придушення живої сили противника, знищення вогневих позицій противника – укриттів, бліндажів, розташованих у польових умовах. Розмова заходить про труднощі, які можуть очікувати на мінометника.

-Бувають випадки, коли під час ведення інтенсивного вогню опорна плита міномета забивається глибоко у грунт. Особливо, якщо це пісок чи багнюка. Відповідно, потім плиту важко дістати. Для цього потрібно біля себе завжди тримати шанцевий інструмент: кирку, лопату, лом, – радить Михайло.

Згадавши про погодні умови, додає, що вони впливають і на політ міни.

– Особливо – боковий вітер. Так само впливають дощі, снігопади. Але спеціальна програма, якою користуємося у електронних приладах, все це передбачає – ми в неї вносимо необхідні дані. Наприклад, ту ж вологість повітря… Відповідно, програма видає нам інформацію – який заряд міни має бути для певної дальності до цілі, який кутомір, приціл… Але для цього потрібно знати таблицю стрільби. Бо акумулятор у планшеті з нашою програмою може «сісти»… Тоді отримуємо у старшого офіцера батареї установку для стрільби або розраховуємо її самостійно. Тут у пригоді стане таблиця стрільби, – підкреслює мінометник.

Він каже, що в такому випадку всі розрахунки роблять на папері.

-Якщо знаємо висоту і кут, можемо дізнатись відстань до цілі. Якщо ж знаємо відстань і висоту, можна розрахувати кут. А якщо маємо відстань і кут, є змога дізнатись висоту цілі. Для цього є спеціальна формула, де є: дальність, кут та висота… Взагалі, мінімальна дистанція стрільби для міномета 120 калібру – 480 метрів, максимальна – 7 100. Зарядів усього існує сім: 1-й, 2-й, 3-й, 4-й, 5-й, 6-й і далекобійний. Якщо по-простому, то кожен заряд відповідає одному кілометру польоту міни, – зазначає військовослужбовець окремої гірсько-штурмової бригади.

…Наостанок він додає:

-Той, хто планує бути мінометником, повинен полюбити цю справу, мати витримку, терпіння, силу духу. Але головне – бажання. Хто хоче стати мінометником, ним стане!

Фото, відео – Олексій Мосейченок

20
2

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Наші проєкти