ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Стійкість і безпека»: чого Україна може навчитися в НАТО

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Лютого 2021, 16:48

Під такою назвою в Українському кризовому медіа-центрі відбулася дискусія між представниками урядового сектору, народними депутатами, Центру інформації та документації НАТО в Україні, дипломатами, міжнародними та українськими експертами.

Зокрема, директор програми «Стійка Україна» та виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки (м. Таллінн, Естонія) Дмитро Теперік повідомив, що проєкт із національної стійкості підтримує Міністерство закордонних справ України. Робота з розробки стандартів заходів для покращення ситуації щодо стійкості триває вже п’ять років.

Зі свого боку директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні Вінета Кляйне відзначила, що стійкість — це здатність суспільства чинити опір і швидко поновлюватися після складної ситуації, або кризи. Також вона ознайомила присутніх із актуальними спільними міжнародними програмами, які проводять на підтримку національної безпеки і оборони задля підвищення стійкості держави.

Народний депутат України, заступниця голови комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки (ТВС) Мар’яна Безугла прокоментувала ситуацію із законодавчим забезпеченням системи нацбезпеки. Говорячи про найближчі пріоритети зміцнення стійкості держави, пані Безугла назвала нові законодавчі ініціативи, зокрема, про унормування Статутів ЗСУ, Закону «Про Службу безпеки України», про новий Закон «Про територіальну оборону», тобто все, що має зміцнити нашу обороноздатність в правовому полі.

Також під час діалогу Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каімо Кууск порадив українській владі вчасно і максимально широко інформувати міжнародних партнерів про кроки України для захисту національної безпеки.

На запитання про захист свободи слова через блокування пропагандистських телеканалів в Україні, Каімо Кууск заявив, що його держава загалом підтримує рух нашої країни в напрямку захисту інформаційного простору і від проросійських каналів, і від відвертої російської пропаганди.

Своєю чергою виконувач обов’язків генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олексій Генчев назвав НАТО найефективнішим і сильним безпековим альянсом, до якого прагне Україна. За його словами, ситуація, що склалася в нашому регіоні, не має адекватного вирішення власними силами самої України.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Новини, Події