ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Основне правило VeteranHub: «Ми нічого не робимо замість ветерана. Ми розповідаємо, що треба зробити, аби досягти мети»

Прочитаєте за: 4 хв. 12 Лютого 2021, 12:19

На початку лютого вінницький VeteranHub поновив роботу після локдауну та відкрився для повного і вільного відвідування. У просторі чекають на ветеранів, військовослужбовців, колишніх полонених та їхні родини, на сім’ї тих, хто загинув або зник безвісти. Також можуть завітати працівники силових структур. Усіх відвідувачів тут називають клієнтами, а питання, з якими вони звертаються, – запитами.

Загалом від початку роботи з 18 вересня минулого року фахівці простору надали понад 700 безкоштовних послуг. Як розповів кореспонденту АрміяInform керівник філії Ігор Гемба, нині спостерігається тенденція на збільшення кількості запитів, що говорить про зростання впізнаваності VeteranHub серед ветеранів Вінниці й області.

Основні послуги, якими можуть скористатися відвідувачі простору, – це юридична допомога, пошук роботи та консультації психолога. Ігор Гемба наголошує, що працівники простору нічого не роблять замість ветерана, а лише надають супровід і підтримку. Це є основним правилом роботи VeteranHub.

Як зазначає керівник напрямку послуг Марина Ланівська, найбільше ветерани та військові  звертаються по юридичну допомогу.

Юридична допомога

– Як не дивно для сьомого року війни, найчастіше до нас звертаються учасники бойових дій щодо реалізації прав на отримання пільг. Найболючішим залишається питання отримання земельних ділянок, – розповідає пані Марина.

У просторі ветеран може отримати первинну юридичну консультацію. Юрист допомагає написати клієнту заяву відповідно до його запиту та відпрацьовує з ним алгоритм подальших дій, тобто розповідає, до якої установи потрібно завітати, у який кабінет занести заяву та що робити далі. Також фахівець підтримує зворотній зв’язок упродовж розгляду кожного питання, зокрема дізнається, реалізував клієнт свій запит чи ні. Якщо ні, то що стало на заваді. Коли запит потребує більш серйозної допомоги щодо питань, які стосуються військової служби, то клієнта спрямовують до партнерів – ГО «Юридична сотня».

Окрім того, якщо ветеран перебуває в стані судового процесу, йому пропонують скористатися можливістю досудового вирішення конфлікту. Для цього фахівець скеровує клієнта до партнерів VeteranHub – Ліги медіаторів України.

Пошук роботи

VeteranHub не надає роботу. У просторі допомагають скласти резюме, написати, якщо потрібно, мотиваційний лист, підготуватися до співбесіди.

– Одне із завдань під час складання резюме – описати військовий досвід цивільною мовою, – зазначає Марина Ланівська. – Ми вчимо ветеранів пояснювати простими словами, які навички вони здобули під час бойових дій чи несення служби. Намагаємося дати розуміння, що цей досвід – не втрачені роки, а час здобуття певних вмінь, які можна успішно застосовувати в мирному житті.

Якщо є запит на робочу спеціальність, яка не потребує резюме, консультанти простору дізнаються про очікувані умови праці та оплату, а потім скеровують до каналів пошуку роботи. Серед партнерів VeteranHub – сайт work.ua, Вінницький міський центр зайнятості.

Починають звертатися до VeteranHub і роботодавці. Наразі керівництво простору налагоджує співпрацю з відомим виробничим підприємством Вінниці. Як зауважує Ігор Гемба, таким чином поступово формується база і роботодавців та вакансій, і шукачів роботи.

Тих ветеранів, які задумуються над відкриттям власної справи, інформують про різноманітні курси перекваліфікації чи здобуття нової спеціальності, семінари, вебінари. У цьому напрямку простір співпрацює із проєктом із профадаптації військовослужбовців «Норвегія − Україна», Київською школою економіки, ветеранським бізнесом IT BRO тощо.

Послуги кейс-менеджера

Варто зазначити, що першими, хто починає працювати з ветеранами в просторі, це кейс-менеджери. Вони розповідають про всі послуги, які надають у VeteranHub, та вислуховують клієнта, аби зрозуміти, якої підтримки вони потребують.

– Буває так, – зазначає Марина, – що відвідувач звертається за послугою з пошуку роботи, а під час бесіди з’ясовується, що йому потрібна консультація юриста чи/і психолога. Декому необхідно просто виговоритися, а дехто приходить з уже  сформованим запитом на психологічну допомогу. Залежно від ситуації кейс-менеджер або працює сам, або спрямовує ветерана до психолога з ГО «Вільний вибір», що працює у сфері ветеранських справ з січня 2015 року та є нашим партнером. Важливо розуміти, що в будь-який момент клієнт має право відмовитися від психологічної послуги.

Зони роботи, затишку та відпочинку

У VeteranHub простір є інклюзивним та організований так, щоб кожен відвідувач почувався затишно і комфортно. Тут є лекторій, обладнаний усім необхідним для подій і тренінгів; принтер та Інтернет, якими можна скористатися для роботи; зона відпочинку, де можна почитати книжку, попити каву з друзями чи просто побути наодинці; кімната для консультацій і навіть кімната зі сповивальним столиком. Варто додати, що всі послуги простору для ветеранів є безкоштовними.

VeteranHub у Вінниці втілюється за підтримки IREX та Державного департаменту США у рамках Програми реінтеграції ветеранів.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: