Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…
На що потрібно звернути увагу під час заповнення щорічної декларації за 2020 рік та відповіді на найпоширеніші запитання, читайте в матеріалі АрміяInform.
— Нині в розпалі кампанія з подання річних електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тому природньо, що військовослужбовці, держслужбовці та працівники Збройних Сил звертаються до нас із запитаннями та уточненнями, як правильно внести ту чи іншу інформацію в документ, — говорить головний спеціаліст відділу з питань виявлення корупції Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України Ігор Королько. — Аби полегшити завдання із заповнення декларації суб’єктам, хочу акцентувати увагу на найпоширеніших питаннях, які виникають, та змінах, які застосовують у заповненні декларацій за 2020 рік.
Зміни, що застосовують у заповненні декларацій за 2020 рік
До найпоширеніших питань, з якими звертаються до Управління з питань запобігання та виявлення корупції, є декларування нерухомості, транспорту, доходів, банківських рахунків, декларування перед і після звільнення.
— Часто нюанси стосуються декларування місця реєстрації та проживання військовослужбовця і членів його сім’ї, — зазначає Ігор Георгійович. — Насамперед вагаються, чи треба декларувати місце фактичного проживання, наприклад в орендованій квартирі. Тому вкотре наголошую, що так, якщо особа там проживала більше ніж 183 дні в році. Також зазначається як окремий пункт місце реєстрації, якщо воно не збігається з місцем фактичного проживання (часто місцем реєстрації є військова частина). Така ж ситуація з автомобілями в тимчасовому користуванні. Їздив на позиченому авто більше половини року – задекларуй.
Декларуються всі види доходів, зокрема і соціальні. Обов’язково зазначаються субсидії та пільгові монетизовані виплати.
Варто пам’ятати, що декларують усі відкриті рахунки із зазначенням сум залишків на них на кінець звітного періоду, зокрема і кредитки.
Особа під час звільнення з військової служби повинна подати декларацію «перед звільненням». Вона має на це 20 робочих днів з дати виключення зі списків військової частини, підрозділу.
Період, що повинен охоплюватися декларацією «перед звільненням», становить з 01 січня року звільнення по дату виключення зі списків військової частини, тобто останнім днем перебування на службі, а не днем заповнення декларації.
Декларація «після звільнення» подається в наступному році до 01 квітня та охоплює весь попередній календарний рік. І після цього обов’язки щодо декларування звільненої особи припиняються.
Отже, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подають суб’єкти декларування:
Їх перелік затверджений НАЗК.
Серед військовослужбовців такий обов’язок поширюється на осіб вищого офіцерського складу – від бригадного генерала та коммодора і вище.
Водночас сума доходу, майна або видатку має перевищувати 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, у якому відбулася суттєва зміна в майновому стані – у 2021 році це 113 500 гривень.
Раніше такі повідомлення мали подавати усі суб’єкти декларування.
Більше деталей можна знайти в роз’ясненнях НАЗК.
Фото Дмитра Юрченка
@armyinformcomua
Президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького показала ефективну роботу одного з підрозділів операторів БПЛА.
Повідомлено про підозру в колабораційній діяльності ексспівробітниці маріупольського телеканалу Вікторії Терещенко. Тепер вона очолює місцевий телеканал «Маріуполь 24».
Прикордонники бригади «Форпост» продовжують ефективну роботу з ліквідації ворожого транспорту. Зокрема, наші воїни знищили два УАЗи на Вовчанському напрямку.
На Краматорському напрямку ворог не змінив своєї тактики з приходом холодів та випадінням снігу.
Бійці 79 десантно-штурмової Таврійської бригади провели черговий обряд «обнулєнія» для окупантів, які спробували провести штурмові дії.
Володимир Зеленський відгукнувся на криваві удари ворога по Запоріжжю та Кривому Рогу.
від 21000 до 120000 грн
Миколаїв
189 окремий батальйон 123 ОБр ТрО
від 21000 до 24000 грн
Мукачево
Мукачівський прикордонний загін
від 30000 до 60000 грн
Запоріжжя, Запорізька область
Про все це та інше кореспондентка АрміяInform запитала в начальника Управління гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Діани Копаниці. За останні три…