ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Хто у Збройних Силах повинен подати декларацію 🔊

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Лютого 2021, 16:53

Армія Inform · Хто У Збройних Силах Повинен Подати Декларацію

Щорічно з 01 січня до 01 квітня суб’єкти декларування повинні заповнювати декларацію за минулий рік на сайті НАЗК. Хто з військових, працівників та державних службовців зобов’язаний це робити, а хто ні, читайте в матеріалі АрміяInform.

Головний спеціаліст відділу з питань виявлення корупції  Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України Ігор Королько зазначає, що подавати декларацію повинні всі офіцери зі званням майор і вище. Утім, це правило не стосується військових, які проходили службу у військових комісаріатах (тепер це територіальні центри комплектування та соціальної підтримки). Попри зміну назви, ці підрозділи є правонаступниками військкоматів, виконують переважно ті ж функції і завдання. Усі військовослужбовці (крім строковиків), які там проходять службу, повинні подати декларацію.

Персонал Головного управління розвідки МОУ та Сил спеціальних операцій ЗСУ декларується за спеціальним порядком, погодженим Нацагентством. Тому вони на сайті НАЗК декларацію не заповнюють.

— Є певні особливості декларування осіб, які здійснюють діяльність у сфері охорони здоров’я, освіти, науки та культури, спорту і фізичної культури. З огляду на це, вважаємо за доцільне рекомендувати подати щорічну декларацію військовим старшого офіцерського складу, які проходять службу в закладах, установах, організаціях МОУ та ЗСУ за цими напрямками, незважаючи на посаду, — говорить Ігор Георгійович.

Дія Закону України «Про запобігання корупції» в частині, що зобов’язує подавати декларацію, не розповсюджується на 7 категорій військовослужбовців, а саме:

  • військовослужбовці строкової служби;
  • курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень підготовки;
  • військових військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військовослужбовців військової служби за призовом осіб офіцерського складу;
  • військових посадових осіб з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу;
  • військових посадових осіб з числа військовослужбовців військової служби за контрактом сержантського та старшинського складу;
  • військових посадових осіб з числа військовослужбовців молодшого офіцерського складу військової служби за контрактом осіб офіцерського складу (від молодшого лейтенанта до капітана включно).

Особи, які в період подачі щорічних декларацій перебувають у відрядженні в районі ведення операції Об’єднаних сил, мають подати декларацію не пізніше 90 днів з моменту повернення.

Подавати декларацію мають також працівники ЗСУ, які призначені на посади з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями. Простіше кажучи, якщо в працівника є підлеглі, або він займається фінансовими питаннями, то він має обов’язково подати декларацію.

Усі держслужбовці подають декларації, незалежно від категорії.

Фото Дмитра Юрченка

19
8

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram