ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Що таке система управління «Славутич» та як вона допоможе провести командно-штабну гру «Кіберджура»

Військовий вишкіл Новини
Прочитаєте за: 4 хв. 9 Лютого 2021, 20:13

Днями в Центральному будинку офіцерів ЗСУ відбулась онлайн-презентація автоматизованої системи управління військами «Славутич» як ігрової платформи для підготовки й проведення командно-штабної гри «Кіберджура». Участь у заході взяли представники РНБОУ, Міноборони, Міністерства молоді та спорту України та Міжнародної академії інформатики. Варто додати, що проєкт також підтримали Командування військ зв’язку та кібербезпеки і Головне управління міжнародного співробітництва та верифікації ЗС України.

Тож, що таке АСУВ «Славутич», як вона працює і чим може бути корисна як для військових у зоні бойових дій, так і для звичайних школярів під час проведення літніх таборів та командно-штабної гри «Кіберджура»?

Начальник навчальних командних пунктів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Олександр Рапута розповів, що АСУВ «Славутич» розробили в НУОУ та вже п’ять років використовують під час навчального процесу. Система насамперед призначена для підвищення ефективності управління військами, оперативності та якості підготовки даних.

У «Славутичі» відпрацьовані трудомісткі процеси управління військами, які відбуваються в органах військового управління від стратегічної до тактичної ланки, на всіх етапах ведення бойових дій. АСУВ являє собою комплекс підсистем, які здатні взаємодіяти. Ці підсистеми доповнюють одна одну і можуть працювати окремо.

Полковник Олександр Рапута зазначив, що «Славутич» дозволяє здійснювати інформаційний обмін усередині органів управління та між ними, відпрацьовувати в автоматизованому режимі бойові (оперативні) документи,підтримувати організацію роботи органів управління та контроль за їхньою діяльністю, забезпечувати посадових осіб довідковою інформацією та здійснювати оперативну інформаційно-аналітичну підтримку ухвалення рішень.

Також за допомогою однієї з підсистем «Славутича» можна проводити відеоконференції. Тобто командир може викликати підлеглих та провести нараду або поставити завдання комусь під час окремого спілкування.

Крім того, система дає можливість топогеодезичного і навігаційного забезпечення управління військами (силами) та здатна відображати оперативно-тактичну обстановку на електронній карті місцевості з подальшою передачею їх споживачам.

Система «Славутич» перевірена і випробувана в жовтні 2014 року під час Антитерористичної операції. За словами полковника Олександра Рапути, електронну мапу бойової обстановки засоби криптографічного захисту із одного сектора в інший передавали за 15 секунд. Якщо б карту доставляли за допомогою транспорту, на це пішлоб чимало часу і трудовитрат.

Зі свого боку віцепрезидент Міжнародної академії геоінформатики Іван Галенко зазначив, що в системах управління військами головним критерієм ефективності є час ухвалення рішення, його доведення, контролю та виконання. Тому їх ще називають системами реального масштабу часу. Тобто це не довідково-інформаційні системи, де можна зачекати тиждень-два, коли є час на листування. АСУВ повинні працювати миттєво. Схожі системи широко використовують у бізнесі, особливо в логістиці, і це є для приватного комерційного сектора буденним явищем.

За словами Івана Галенка, для того, щоб учні змогли користуватися АСУВ «Славутич», їм необхідно спочатку здобути базові знання за допомогою хмарного сервісу ArcGISOnline, який є безкоштовним для шкіл.

Довідково. ArcGISOnline дозволяє користувачам поєднувати людей, місця розташування й дані, використовуючи інтерактивні карти. Водночас робота із сервісом відбувається за допомогою інтуїтивно зрозумілих аналітичних інструментів та стилів на основі даних, які забезпечують інтелектуальне представлення інформації про місця розташування.

Якщо коротко, то на базі АСУВ «Славутич», як платформи для «Кіберджури», планують розробляти різні ігрові сценарії для молоді. За допомогою смартфонів чи планшетів учні, долучені до командно-штабної гри, зможутьвзяти участь у походах, проводити різні заходи дозвілля, розробляти власні сценарії.

Наприклад, за котримось зі сценаріїв може бути організований похід. За допомогою «Славутича» проведуть планування, прокладуть маршрут з позначками місць відпочинку, культурних пам’яток тощо. Водночас система управління залежно від потреб той же маршрут може зробити по низинах, чи височинах. Все це дасть можливість переглянути карту в тривимірній моделі.

АрміяInform раніше повідомляла, що згідно із задумом, учнівська молодь, педагогічний склад, виховники й організатори, які здобули знання про хмарні сервіси ArcGISOnLine, за допомогою системи «Славутич» й інтеграційної платформи «Дельта» ЗСУ зможуть вирішувати низку завдань згідно з тематичними напрямками в інтересах протидії агресору та розвитку міжнародного співробітництва. Це може бути організація літніх таборувань, планування і проведення масових заходів тощо.

«Кіберджура» — командно-штабна гра, орієнтована на освітні заклади і громадські організації національно-патріотичного спрямування. Надалі «Кіберджура» є новим напрямом гри «Джура», який створюють на основі сучасних військових і спеціалізованих кіберплатформ.

Всю онлайн-презентацію автоматизованої системи управління військами «Славутич» як ігрової платформи для підготовки й проведення командно-штабної гри «Кіберджура» можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/saK3rBoUrww

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
«Рейтинг корчів», 450 тисяч єПосвідчень і 100 тисяч компенсацій: що показує статистика Ветеран Pro в Дії

Ветеран Pro в Дії — це окремий розділ у застосунку, де ветерани та ветеранки можуть отримати державні послуги онлайн.

Щомісяця обкрадав військових на 5 млн грн: до України екстрадували екстрашахрая
Щомісяця обкрадав військових на 5 млн грн: до України екстрадували екстрашахрая

Поліцейські екстрадували з Естонії організатора схеми продажу неіснуючих авто для ЗСУ — щомісячні збитки військових перевищували 5 млн грн.

Топографічна служба ЗСУ оновила координати державного кордону з Угорщиною
Топографічна служба ЗСУ оновила координати державного кордону з Угорщиною

На українсько-угорській ділянці кордону узгодили нові технічні рішення і підбили підсумки перевірок.

На Харківщині через російські атаки пошкоджено будинки, є поранені
На Харківщині через російські атаки пошкоджено будинки, є поранені

На Харківщині внаслідок ворожих атак по Богодухівщині поранено двох людей.

Палає «бавовна»: СБУ уразила один із найбільших нафтопереробних заводів росії
Палає «бавовна»: СБУ уразила один із найбільших нафтопереробних заводів росії

Безпілотники Центру спецоперацій «Альфа» СБУ уразили інфраструктуру одного з найбільших НПЗ рф — «Лукойл-Пермнафтооргсинтез».

Гори, гори ясно! Lasar’s Group спалив російської техніки на $14 мільярдів
Гори, гори ясно! Lasar’s Group спалив російської техніки на $14 мільярдів

У ніч на 30 квітня «Лазарі» знищили низку важливих цілей окупантів, включно із засобами ППО.

ВАКАНСІЇ
Електрозварник (А2558)

від 20000 до 50000 грн

Криве Озеро

Третій відділ Первомайського РТЦК та СП

Радіотелефоніст

від 25000 до 125000 грн

Вся Україна

22 окремий мотопіхотний батальйон 92 ОШБр

Системний адміністратор

від 20000 до 120000 грн

Вся Україна

Ахіллес, 429 ОП БпС

Радіотелефоніст-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Черкаси

Косівський РТЦК та СП

Механік БПЛА, військовослужбовець

від 20000 до 20000 грн

Запоріжжя

Василівський РТЦК та СП

Водій

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

128 ОБр Сил ТрО

--- ---