ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військовий госпіталь та санаторій «Одеський» отримали гуманітарну допомогу на майже 800 тисяч гривень

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Лютого 2021, 14:00 7

В Одесі в межах міжнародної стратегічної ініціативи «Допомога Схід» до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону і Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» було передано медикалізовані електричні ліжка із спеціалізованими матрацами, медичні меблі та медичне обладнання на суму майже 800 тисяч гривень. Зокрема, до ВМКЦ Південного регіону — 55 медикалізованих ліжок зі спеціалізованими матрацами на суму майже 550 тисяч гривень. До ЦМРСЛ «Одеський» — медичні меблі, медикалізовані електричні ліжка із спеціалізованими матрацами, медичні візки, перфузійні стійки, шафи, стільці та інші речі медичного призначення на суму до 250 тисяч гривень.

— Сьогодні до річниці створення Командування Об’єднаних сил Збройних Сил України до Одеси прибула гуманітарна допомога медичного призначення на суму майже 800 тисяч гривень. Варто зазначити, що стратегічний гуманітарній проєкт продовжує активно діяти саме в умовах загрози поширення епідемії COVID-19. Так, у грудні 2020 року та на початку січня 2021 року із Франції до України прибув черговий гуманітарний вантаж медичного призначення на загальну суму близько 2 мільйонів гривень. Вказаний вантаж призначений для десяти медичних закладів, що розташовані в зоні проведення ООС на Донбасі та в деяких регіонах України. Нагадую, що в межах проєкту «Допомога Схід» надається виключно цільова допомога, якій передує ретельне вивчення потреб медичних закладів, — розповів офіцер Командування Об’єднаних сил Збройних Сил України, координатор стратегічної ініціативи «Допомога Схід» Борис Кутовий.

Також він повідомив, що протягом лютого 2021 року допомогу на суму близько 800 тисяч гривень отримають Військово-медичний клінічний центр Західного регіону та Житомирський військовий госпіталь, 65-й військово-мобільний госпіталь у м. Часів Яр та лікарні району ООС: міські клінічні лікарні у м. Торецьк та у м. Селидове. Цим медичним закладам будуть передані багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, мікроскопи, операційний стіл, наркозно-дихальний апарат, кувези, C-арка та інше медичне обладнання. Увесь цей необхідний лікарям та їхнім пацієнтам вантаж  доправила в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція – Україна» (AideMedicale&CaritativeFrance-Ukrainе), яку очолює пані Діана Дольс, Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України на чолі з президентом організації Леонідом Костюченком.

Начальник центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» Ілля Лубашев зазначив, що для них допомога, яку вони отримали, є необхідною та своєчасною.

— Меблі та обладнання, що були передані, не лише допоможуть стабілізувати хворих після важких поранень, а й дозволять зекономити бюджетні кошти. Адже все це майно, якщо його купувати, коштуватиме значно дорожче, ніж зазначена сума. Наприклад, кожен вертикалізатор, яких нам передали в кількості трьох одиниць, коштує від 30 до 100 тисяч гривень. Отже, це дозволить нам зекономлені бюджетні кошти направити на інші, більш необхідні, потреби Центру, — сказав Ілля Лубашев.

Нагадаємо, що міжнародну стратегічну ініціативу «Допомога Схід»  заснував у квітні 2018 року генерал-лейтенант Сергій Наєв, коли він очолив операцію Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей. У 2019 році продовження стратегічної ініціативи «Допомога Схід» схвалив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

На думку командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, нове медичне обладнання допоможе максимально полегшити і пришвидшити лікування та реабілітацію пацієнтів. Особливо тих, хто відновлюється після тяжких захворювань, травм чи складних операцій.

Фото автора

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Армія і суспільство, Новини