ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна проти Росії: МЗС відзвітувало про стан кожної зі справ у міжнародних судах

Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Лютого 2021, 15:11

На сьогодні захист інтересів України правовими засобами продовжує здійснюватися в межах трьох міждержавних справ України проти Російської Федерації. Про це у відповідь на інформаційний запит УНН повідомили в пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

«МЗС представляє Україну у трьох справах проти Російської Федерації в міжнародних судових та арбітражних інституціях, рішення яких носять обов’язковий характер», — повідомили в пресслужбі.

Справу щодо застосування та тлумачення міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Криму розглядають у Міжнародному Суді ООН.

Ця справа стосується протиправної поведінки РФ та фінансування нею тероризму, внаслідок чого було скоєно жахливі терористичні акти в Маріуполі, Краматорську, Волновасі, збито літак МН17, а також фактичне культурне знищення українського та кримськотатарського населення в Криму.

За інформацією МЗС, українська сторона вже пройшла виснажливу юрисдикційну стадію. У листопаді 2020 року Міжнародний Суд ООН ухвалив украй важливе рішення і відхилив усі зауваження Росії.

Тепер справа перейшла до розгляду справи по суті. У липні цього року Росія має надати свій контрмеморандум із відповідями на факти і докази, які були викладені в меморандумі України.

Справу щодо прав прибережної держави в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці розглядає арбітражний трибунал.

Вона стосується фактично узурпації прав України, гарантованих Конвенцією ООН з морського права в Чорному, Азовському морі і в Керченській протоці. У цій справі в лютому 2020 року Арбітражний трибунал ухвалив рішення щодо юрисдикції, і справа теж рухається далі по суті.

Трибунал частково відхилив юрисдикційні зауваження Російської Федерації, і тепер Україна готує оновлений меморандум, який буде подано навесні 2021 року.

Справа щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, розглядає вже інший арбітражний трибунал за Конвенцією ООН з морського права.

У 2019 році Україна отримала історичне рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

Голосуванням 19 голосів до одного (проти був лише російський суддя) трибунал наказав Росії негайно звільнити кораблі та членів їхніх екіпажів. У травні 2020 року Україна подала свій меморандум на розгляд арбітражного трибуналу, який містить викладення фактів та доказів, експертні свідчення та правові кваліфікації. У серпні 2020 року Російська Федерація висловила свої попередні юрисдикційні заперечення, і Арбітражний трибунал розділив розгляд цієї справи на дві стадії — юрисдикційну та по суті. Україна подала свою відповідь на юрисдикційні заперечення РФ 27 січня 2021 року.

У МЗС підкреслили, що на постійній основі здійснюють аналіз можливих шляхів притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за тривалі порушення нею норм міжнародного права.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить