ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна проти Росії: МЗС відзвітувало про стан кожної зі справ у міжнародних судах

Новини світу та України
Прочитаєте за: 2 хв. 4 Лютого 2021, 15:11

На сьогодні захист інтересів України правовими засобами продовжує здійснюватися в межах трьох міждержавних справ України проти Російської Федерації. Про це у відповідь на інформаційний запит УНН повідомили в пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

«МЗС представляє Україну у трьох справах проти Російської Федерації в міжнародних судових та арбітражних інституціях, рішення яких носять обов’язковий характер», — повідомили в пресслужбі.

Справу щодо застосування та тлумачення міжнародних конвенцій про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Криму розглядають у Міжнародному Суді ООН.

Ця справа стосується протиправної поведінки РФ та фінансування нею тероризму, внаслідок чого було скоєно жахливі терористичні акти в Маріуполі, Краматорську, Волновасі, збито літак МН17, а також фактичне культурне знищення українського та кримськотатарського населення в Криму.

За інформацією МЗС, українська сторона вже пройшла виснажливу юрисдикційну стадію. У листопаді 2020 року Міжнародний Суд ООН ухвалив украй важливе рішення і відхилив усі зауваження Росії.

Тепер справа перейшла до розгляду справи по суті. У липні цього року Росія має надати свій контрмеморандум із відповідями на факти і докази, які були викладені в меморандумі України.

Справу щодо прав прибережної держави в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці розглядає арбітражний трибунал.

Вона стосується фактично узурпації прав України, гарантованих Конвенцією ООН з морського права в Чорному, Азовському морі і в Керченській протоці. У цій справі в лютому 2020 року Арбітражний трибунал ухвалив рішення щодо юрисдикції, і справа теж рухається далі по суті.

Трибунал частково відхилив юрисдикційні зауваження Російської Федерації, і тепер Україна готує оновлений меморандум, який буде подано навесні 2021 року.

Справа щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, розглядає вже інший арбітражний трибунал за Конвенцією ООН з морського права.

У 2019 році Україна отримала історичне рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

Голосуванням 19 голосів до одного (проти був лише російський суддя) трибунал наказав Росії негайно звільнити кораблі та членів їхніх екіпажів. У травні 2020 року Україна подала свій меморандум на розгляд арбітражного трибуналу, який містить викладення фактів та доказів, експертні свідчення та правові кваліфікації. У серпні 2020 року Російська Федерація висловила свої попередні юрисдикційні заперечення, і Арбітражний трибунал розділив розгляд цієї справи на дві стадії — юрисдикційну та по суті. Україна подала свою відповідь на юрисдикційні заперечення РФ 27 січня 2021 року.

У МЗС підкреслили, що на постійній основі здійснюють аналіз можливих шляхів притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за тривалі порушення нею норм міжнародного права.

Читайте нас у Facebook
«Агенція оборонних закупівель» уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

«Агенція оборонних закупівель» уклала перший прямий контракт зі шведським виробником

«Агенція оборонних закупівель» Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона.

Прем’єр Естонії: Обіцяна Україні зброя має швидко потрапити на фронт

Прем’єр Естонії: Обіцяна Україні зброя має швидко потрапити на фронт

Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас закликала західних партнерів швидко надати Україні всю необхідну зброю для протистояння російській агресії.

У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

У Міноборони розповіли, як навчають працівників ТЦК та СП

Сьогодні розпочалося навчання працівників ТЦК та СП Хмельницької та Львівської областей за програмою «Особливості супроводу військовослужбовців та їхніх родин».

Олексій Данілов зустрівся з делегацією штаб-квартири НАТО — про що говорили

Олексій Данілов зустрівся з делегацією штаб-квартири НАТО — про що говорили

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов наголосив, що процес деколонізації росії є викликом для цивілізованого світу.

Унікальна акція: кримськотатарський прапор, пошитий у Краматорську, підняли над Кримом

Унікальна акція: кримськотатарський прапор, пошитий у Краматорську, підняли над Кримом

Зустріч «Кримський спротив. Слово свідка» відбулась до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у просторі виставки «Україна — розп’яття» Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

Поранення на фронті: розмір виплат у 2024 році

З власного досвіду можу сказати, що перебуваючи у госпіталі чи лікарні, далеко не одразу задаєшся питанням про те, що мають виплатити у разі поранення, адже виникає чимало запитань більш важливих: що із побратимами, які, можливо, також були поранені, що зі зброєю та спорядженням, бо це «інвентарка», яку потрібно здавати, а також як бути із документами тощо...

Захищаємо світ

00
00
00