ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уперше в Сухопутних військах підрозділи гірсько-штурмової бригади оцінюють за стандартами НАТО

Прочитаєте за: 4 хв. 3 Лютого 2021, 19:15 30

На одному із загальновійськових полігонів відбулися заняття з вивчення порядку проведення оцінювання органів військового управління та військових частин. Кореспонденти АрміяInform на власні очі побачили, як це відбувається.

Командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк

— Сьогодні проведено інструкторсько-методичне заняття з керівним складом органів підготовки видів і родів Збройних Сил України з метою вивчення питання оцінювання сертифікації наших підрозділів. Були проведені відповідні лекції, заняття, де показані основні принципи цього напрямку. Це черговий крок до нашої сумісності з підрозділами НАТО — спроможності наших підрозділів спільно виконувати завдання як у складі різнорідних угруповань, так і самостійно, — зазначив командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк. — Нині проходить сертифікація окремої гірсько-штурмової бригади. Сьогоднішній етап сертифікації вони пройшли — показали пристойні результати.

Заступник керівника навчань з оцінювання підполковник Андрій Савчук розповів, що підготовлено певну кількість офіцерів, які сьогодні вперше спробують практично провести оцінювання. Андрій Савчук має значний досвід з проведення оцінювання, здобутий в американській армії. За його словами, радянська система оцінювання передбачала покарання, виявляючи недолік, шукали винного.

Заступник керівника навчань з оцінювання підполковник Андрій Савчук

— Система ж оцінювання НАТО не передбачає поняття «недолік». Є певний стан справ і порядок того, що потрібно зробити, аби цей стан поліпшити. Треба вже відходити від розуміння, що виявлений недолік — це погано. Тому що система тієї ж американської армії передбачає пошук усіх недоліків для того, щоб вдосконалюватись та не робити помилок під час виконання бойових завдань, — зауважив Андрій Савчук.

Він додав, що окрему гірсько-штурмову бригаду Сухопутних військ ЗСУ оцінюватимуть за стандартами НАТО вперше.

— До занять ми залучаємо не тільки офіцерів Оперативного командування «Захід», Командування Сухопутних військ, а й Військово-Морських, Повітряних Сил і Сил спеціальних операцій. Оцінювати підрозділи окремої гірсько-штурмової бригади будуть офіцери Оперативного командування «Захід», інші ж посадові особи навчатимуться та отримуватимуть практику, — зазначив офіцер.

Він наголосив, що за стандартами Альянсу основні критерії для оцінювання: персонал, озброєння, запаси й навченість.

На заході був присутній командувач підготовки Командування Військово-Морських Сил ЗСУ капітан 1 рангу Сергій Пасічник. Він подякував керівництву Генерального штабу й Командуванню Сухопутних військ ЗСУ за те, що запросили представників ВМС на ці заняття.

Командувач підготовки Командування Військово-Морських Сил ЗСУ капітан 1 рангу Сергій Пасічник

— Ми продовжуємо поліпшувати сумісність із країнами НАТО. Одним з важливих елементів цього є перехід на якісне оцінювання спроможностей, що ми здобуваємо. У складі Військово-Морських Сил є Командування морської піхоти, є бригади морської піхоти, які також займатимуться за цим же планом, що стосується оцінювання. Ми побачили сьогодні приклад, як це робити, — розповів Сергій Пасічник.

Він зазначив, що ВМС ЗСУ плідно співпрацюють з країнами-партнерами.

— Два екіпажі катерів типу «Айленд» у Балтиморі завершують колективну підготовку за стандартами НАТО у складі екіпажів. Військово-Морські Сили постійно беруть участь у навчаннях типу PASSEX, які ми проводимо з кораблями інших держав в акваторії Чорного моря. Це дає нам можливість розвивати напрямок, що стосується оцінювання та стандартів підготовки за стандартами колективної підготовки країн-партнерів, — підкреслив командувач підготовки Командування ВМС ЗСУ.

За словами організаторів занять, уже сьогодні на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки діє підрозділ, що займається підготовкою фахівців з оцінювання, а заходи, подібні до сьогоднішнього, проводитимуть і надалі.

Фото авторів

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Навчання та тренування, Новини