ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За стандартами НАТО розпочали готувати підрозділи тероборони на Тернопільщині

29 Січня 2021, 15:16

На Тернопільщині триває підготовка особового складу місцевої бригади територіальної оборони. Вперше в цьому році резервісти та військовозобов’язані, які входять до організаційного ядра підрозділів територіальної оборони десяти районів Тернопільської області, зібралися на навчальному центрі окремої артилерійської бригади ОК «Захід», аби вдосконалити військовий вишкіл. Практичні заняття тероборонівців, де відшліфовувалися вправи бойової підготовки, відбулися у рамках програми «Єдиного стрілецького дня».

Резервісти та військовозобов’язані підвищували рівень готовності до виконання своїх обов’язків, удосконаливши порядок дій у разі настання воєнної загрози. Участь у навчанні взяло понад 100 осіб із районів області.

За словами командира окремої бригади територіальної оборони ОК «Захід» майора Івана Марченка, крім стрільб зі стрілецької зброї, учасники навчалися облаштовувати блокпости й оглядати транспорт, долати мінно-вибухові загородження, тренувалися надавати невідкладну домедичну допомогу, а також займалися тактичною підготовкою.

– Заходи «Єдиного стрілецького дня» здійснюються для того, щоб військовозобов’язані та резервісти, за необхідності, могли якісно виконати реальне бойове завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Заняття проводять досвідчені інструктори, які мають бойовий досвід відсічі та стримування ворога на території Донецької та Луганської областей. Головне завдання, яке поставлено перед нами – це підготувати наших краян до захисту території Тернопільської області, – зазначив майор Іван Марченко.

Слід відзначити, що на Тернопіллі резервісти та військовозобов’язані, які залучалися до заходу, почали тренування відповідно до стандартів НАТО.

Приміром, під час занять з тактичної медицини за основу брали натовський алгоритм надання допомоги MARCH (Massive hemorrhage–Airways–Respiration–Circulation-Hypothermia) – сучасна система допомоги пораненому. Він включає основні послідовні пункти надання допомоги, серед яких: Mh (масивна кровотеча) – зупинка кровотечі, що загрожує життю; A (дихальні шляхи) – забезпечення прохідності дихальних шляхів; R (дихання) – закриття всіх відкритих ран грудної клітки; C (циркуляція) – повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку; H (гіпотермія/ЧМТ) – попередження гіпотермії.

– Під час надання домедичної допомоги на полі бою ми використовували натовський протокол. Наші підрозділи територіальної оборони з тактичної медицини діятимуть так само, як і армійці Альянсу. Тобто, під час можливих спільних навчань українські тероборонівці виконуватимуть аналогічну роботу як і військовослужбовці країн-партнерів, – розповів інструктор з тактичної медицини Володимир Грицина.

Як зазначив начальник управління територіальної оборони ОК «Захід» полковник Андрій Войлоков, такі заняття проводяться в усій військово-сухопутній зоні відповідальності оперативного командування і вони  спрямовані на нарощення територіальної оборони.

– Резервісти та військовозобов’язані готові боронити свою рідну землю. Територіальна оборона – це спільне державне завдання, яке покладається не лише на Збройні Сили, але загалом на все суспільство. Наше гасло – «Захисти свій дім – захисти Україну». Питання територіальної оборони стоїть гостро і воно одне з основних для суверенітету держави, – наголосив полковник Андрій Войлоков.

Присутній на заході «Єдиного стрілецького дня» заступник голови Тернопільської обласної ради Ігор Сопель відмітив, що подібні практичні заходи вкрай важливі, оскільки Збройні Сили України відсікають та стримують ворожу агресію, а підрозділи територіальної оборони області мають не допустити до того, щоб агресія противника розповзлася по нашій території.

Після одноденного вишколу резервісти та військовозобов’язані повернуться до звичного життя. Проте у разі необхідності вони залучатимуться до охорони та оборони найбільш важливих державних об’єктів комунікацій на території Тернопільської області.

Фото Олени Величанської

 

32

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram