ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Строк звернення до суду щодо невиплаченої військової пенсії не застосовується

12 Січня 2021, 10:19
Строк звернення до суду щодо невиплаченої військової пенсії не застосовується

Шестимісячний строк звернення до суду не підлягає застосуванню до спорів, які виникли через недоплачену суму пенсії. Таку позицію нещодавно підтвердив Верховний Суд в судовій справі  № 815/460/18.

Військовий пенсіонер просив суд визнати протиправними дії щодо відмови йому у перерахунку пенсії та зобов`язати управління пенсійного фонду здійснити такий перерахунок з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, визнаних у довідці з військкомату. Проте у першій та апеляційній інстанціях позивач отримав відмову, посилаючись на порушення шестимісячного строку звернення до адміністративного суду за такою категорією справ.

У постанові Верховного Суду йдеться, що системний аналіз нормативно-правових актів у сфері регулювання дає підстави дійти до висновку, що строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала через не проведення перерахунку пенсії з вини відповідного суб`єкта владних повноважень, немає.

Це означає, що особа, яка вважає, що її право порушили, недоплативши певну суму пенсії, може звертатися до суду з позовною заявою без обмеження у часі.

22

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Актуально, Консультації, Новини, Соціальний захист