ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Коли кривавивсь і хитався світ…»

25 Січня 2021, 9:33
«Коли кривавивсь і хитався світ…»

В Одесі до 100-річчя подій Української революції 1917–1921 рр. та до Дня Соборності України видано  бібліографічний довідник «Коли кривавивсь і хитався світ: українські літератори на сторінках одеської преси періоду національно-визвольних змагань 1917–1919 років».  У виданні представлено 93 персоналії, третина з яких – діячі «Розстріляного відродження», знищених радянською владою.

Онлайн презентацію довідника автори провели на базі Одеської національної наукової бібліотеки. У заході взяли участь провідні науковці, журналісти, бібліотекарі та представники громадських організацій.

На запрошення організаторів у презентації взяв участь і начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

–  Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. В роки Української революції 1917-1921 років із надзвичайною силою розкрилися творчий потенціал, свободолюбство, національний дух одеситів.  Довідник, що сьогодні презентується, висвітлює життя та діяльність українських літераторів, учасників революції, які  висловлювали свої думки, бачення, підтримку однодумців, критичні зауваження на сторінках одеських періодичних видань того часу. Це видання дуже цінне для сьогодення, бо дасть сучасним дослідникам не один ключ до нових відкриттів, – наголосив Сергій Гуцалюк.

Зазначимо, що робота відзначена Всеукраїнським бібліотечним «Біографічним рейтингом» у номінації «Довідкові біографічні видання» та дипломом лауреата конкурсу «Найкраща книга форуму «Українська книга на Одещині» в номінації «Науково-довідкове видання».

Фото Південного міжрегіонального відділу УІНП

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій MilitaryArt, Новини