ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Безкоштовний онлайн-курс для ветеранів: «Як захистити українців від інформаційних вірусів»

13 Січня 2021, 15:39
Безкоштовний онлайн-курс для ветеранів: «Як захистити українців від інформаційних вірусів»

Уміння захищатися від будь-яких інформаційних вірусів – одна з найважливіших навичок сьогодення, адже світогляд людини, як правило, залежить від  сприйняття потоку інформації, що її оточує. Для того, щоб навчити людей протидіяти фейкам та маніпуляціям, волонтерська ініціатива «Як не стати овочем» пропонує безкоштовний спеціалізований онлайн-курс  для ветеранів війни з Росією «Як захистити українців від інформаційних вірусів». На ньому будуть вчити, як безпечно споживати інформацію в реаліях нової інформаційної ери та в умовах зовнішньої агресії та внутрішньої напруженості в країні.

За інформацією волонтерської ініціативи, навчальний курс розпочнеться  20 січня цього року та включатиме 5 онлайн-лекцій. Необхідність проведення такого навчання очевидна, адже країна-агресор РФ і надалі вміло маніпулює інформацією, а значна частина нашого суспільства не може відрізнити фейк від об’єктивної реальності. Нас ніхто не вчив, як споживати інформацію у новій цифровій реальності. За результатами останнього дослідження, проведеного на замовлення Internews у 2020 році, лише 3% українців можуть відрізнити фейки та маніпуляції (у 2019 таких було 11%). Водночас половина переконана, що вміє це робити.

За задумом організаторів онлайн-курсів, вони прагнуть українців навчити базовій інформаційній гігієні. На побудову демократії в Україні вже витрачені мільярди та роки. Але з таким рівнем інформаційної гігієни всі реформи та спроби відбудувати національну ідентичність приречені на спротив. Вони часто руйнуються представниками «п’ятої колони» та популістами, які тягнуть до Москви або на свою користь. Красивому фейкові вірять швидко, а в правді потрібно довго переконувати.

Навчальний курс з інформаційної гігієни «Як не стати овочем» його організатори планують проводити для мільйонів українців упродовж кількох років. Ветеранська спільнота та військові – важливий сегмент нашого суспільства. До їхньої думки прислухаються. Тому важливо, щоб вони не піддавалися впливу інфовірусів.

Інформаційними співорганізаторами курсів виступають ветеранські та волонтерські об’єднання: Благодійний фонд Карітас Київ, Спілка ветеранів війни з Росією, Жіночий Ветеранський Рух, Без броні: єдина база ініціатив для ветеранів, Veterans HUB ODESA, Рух ветеранів України, Ветеранське братерство, Координаційна рада ветеранів АТО/ООС при Чернігівській ОДА, Вимкни Російське, Народна самооборона Львівщини, Центр допомоги сім’ям учасників АТО.

Основні вектори навчання:

  • як руйнувався інформаційний імунітет українців та які наслідки цього для держави та людей;
  • про нову роль інформації в цифрову еру та яка концентрація в ній інфовірусів. Хто їх створює і для чого?
  • як маніпулюють на телебаченні, в онлайн-медіа, Facebook, YouTube, Google, Telegram, Viber, Вікіпедії;
  • чому інформаційна гігієна важлива для людини, суспільства, держави;
  • як споживати інформацію безпечно та вчити цьому інших.

Усі деталі проведення курсу можна знайти за посиланням: https://www.facebook.com/events/222127459355680

Курс безкоштовний за умови попередньої реєстрації https://forms.gle/YdXQWATEoDRdKgnn7

За словами одного з організаторів онлайн-курсів, цей проєкт особливий тим, що він націлений насамперед на об’єктивне сприйняття  нашим суспільством інформаційного простору та формування свого світогляду в умовах сьогодення.

Втім, намагання зробити проєкт простим, зрозумілим, практично-корисним, зовсім не означає, що він буде «поверхневим» – власне, навпаки основним його завданням є розвинути здатність особистості до глибшого бачення та розуміння наданої інформації, проведення правильного синтезу та аналізу з отриманого масиву інформації.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Армія і суспільство, Публікації