ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Реформа «оборонки»: До нового держхолдингу ввійдуть 65 найперспективніших підприємств «Укроборонпрому». А 17 підприємств — на приватизацію

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Січня 2021, 14:39 2

Корпоратизація — частина великої трансформації «Укроборонпрому». Про це в інтерв’ю інформаційному агентству «Укрінформ» розповів генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв. Зауваживши при цьому, що цей процес відбуватиметься через створення сучасних самодостатніх холдингів з ефективною корпоративною системою управління. Це дасть змогу втілювати спільні проєкти з міжнародними партнерами, забезпечувати прозорий трансфер технологій, аби випускати якісні зразки озброєння, передусім для ЗСУ. Йдеться також про додаткові можливості щодо залучення фінансового ресурсу, оздоровлення підприємств, збереження й посилення трудових колективів, розв’язання інших проблем, що накопичувалися роками й десятиліттями. 

Він також вважає, що успішно втілювати реформу, яка вже стартувала торік у грудні, допоможе ухвалення законопроєкту № 3822, який і стане фундаментом для перетворень. З цього приводу Юрій Гусєв уже звернувся до Президента України з проханням визначити цей законопроєкт як невідкладний для розгляду у ВР. «Маємо повну підтримку глави держави, якому, до речі, я вже презентував концепцію реформування та представив дорожню карту її реалізації. Розуміння є і на рівні уряду, і у профільному комітеті Верховної Ради», — додав генеральний директор «Укроборонпрому».

За словами Юрія Гусєва, 65 підприємств сформують новий холдинг з робочою назвою «Оборонні системи України», який зі свого боку поділятиметься на 6 субхолдингів. Також планується, що до нього ввійдуть спецекспортери, які допомагатимуть зі збутом продукції.

Він також додав, що окремо буде сформовано Аерокосмічний холдинг, що об’єднає 3 галузеві субхолдинги. Україна має потужну аерокосмічну галузь. Наприкінці минулого року президент відвідав ДП «Антонов», яке вперше за роки незалежності країни отримало держзамовлення на три літаки Ан-178 для Збройних Сил.

Окремо очільник Концерну зупинився на долі заводів, які де-факто вже багато років не виконують замовлення для сектору нацбезпеки та оборони України й не мають жодного стосунку до ОПК. Тож 17 підприємств за рішенням уряду передадуть Фондові держмайна для подальшої приватизації. Ефективна їх приватизація так само має бути частиною майбутньої трансформації. 

Юрій Гусєв також додав, що трансформація передбачає й розвиток експортного потенціалу та присутності нашої країни на глобальному ринку озброєнь. Необхідно посилювати позиції вітчизняних спецекспортерів і підприємств «Укроборонпрому» на зовнішніх ринках. Адже це — і обіговий капітал для виробників, і додаткові кошти для держави на оборонне замовлення, і підтримка національної валюти. І, звісно ж, робочі місця, своєчасна зарплата для десятків тисяч українців. А в перспективі — можливості для міжнародної кооперації після завершення корпоратизації «Укроборонпрому».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини, Озброєння та техніка