Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння та військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. Читайте також про протичовнові дрони, багатоцільові бронемашини та випробування балістичної ракети.
Американські БПЛА навчилися полювати за субмаринами
США досягли чергового успіху у створенні протичовнових дронів. Як повідомив портал defensenews.com, ВМС США і General Atomics успішно випробували безпілотник MQ-9A Block V Reaper з комплектом для постановки гідроакустичних буїв. Випробування проводили в межах розробки безпілотника MQ-9B SeaGuardian — модифікації MQ-9 для потреб ВМС. Тестування відбулося в Тихому океані. Дрон скинув десять гідроакустичних буїв, виявив з їх допомогою підводний об’єкт і в режимі реального часу передав дані про ціль на командний пункт.
«Це перша демонстрація протичовнової авіації. Успішне завершення цих випробувань відкриває шлях подальшого розвитку додаткових можливостей протичовнової війни за допомогою наших MQ-9», — зазначив з цього приводу президент General Atomics Aeronautical Systems Девід Александер.
MQ-9B SeaGuardian зможе нести чотири блоки з гідроакустичними буями (до 40 буїв розміру A чи 80 розміру G). У ВМС США розраховують, що використання дронів дозволить знизити застосування протичовнових літаків Boeing P-8A Poseidon, що зменшує вартість пошуку підводних цілей з повітря.
Британські винищувачі F-35B озброять «списом»
Міноборони Великої Британії і європейська компанія MBDA уклали контракт вартістю 550 млн фунтів стерлінгів ($745 млн) на поставку ракет класу «повітря-поверхня» нового покоління SPEAR-3 («Спис-3»). Як зазначив глава військового відомства Джеремі Куїн, ця угода забезпечить створення в країні сотень робочих місць і «неперевершену бойову міць» винищувачів F-35B британського флоту.
Як уточнює Navy Recognition, ракета SPEAR-3 у наступне десятиліття має стати основним озброєнням класу «повітря-поверхня» британських F-35B. Розвиваючи дозвукову швидкість, ці боєприпаси дозволять літакам уражати невеликі рухомі наземні і надводні цілі на дальності до 140 км.
Довжина SPEAR-3 — 1,8 метра, діаметр — 0,18 метра, маса — трохи менше ніж 100 кг. Ракета оснащена розкладними хвостовим стабілізатором і крилом. SPEAR-3 має багаторежимну систему самонаведення: радіолокаційну, інфрачервону і лазерну. Боєприпас оснащений системою зв’язку, якою в польоті може обмінюватися даними з винищувачем. Причому ракета сама знаходить ціль або наводиться на неї за командою з винищувача. Крім того, боєприпас може уражати об’єкти, підсвічені із землі лазерним цілевказанням.
Нині в розпорядженні військових Великої Британії є 21 винищувач F-35B з укороченим зльотом і вертикальною посадкою. Вони базуються на авіаносцях «Куїн Елізабет» і «Прінс оф Уельс». Але на початковому етапі демонстрації і оцінки ракети SPEAR-3 випробують у складі озброєння винищувачів «Тайфун».
Нові фрегати для Бельгії і Нідерландів: з «Голкіпером», але без «Гарпуна»
Міністерства оборони Нідерландів і Бельгії розкрили специфікації бойових кораблів нового покоління, які замінять фрегати M-класу. Як уточнює Naval News, планується спорудження чотирьох протичовнових фрегатів (ASWF) — по два для кожної з країн.
Майбутні кораблі замінять у складі Королівського військово-морського флоту фрегати «Ван Амстел» і «Ван Спейк», а в бельгійських ВМС — «Леопольд I» і «Луї-Марія». Всі вони збудовані ще в першій половині 1990-х. Нині проєкт перебуває на стадії уточнення технічних характеристик систем, які поставлять голландська суднобудівна компанія Damen Schelde Naval Shipbuilding and Defense Electronics і міжнародна промислова група Thales.
Водотоннажність цих фрегатів становитиме 6000 тонн, довжина корпусу — 146 метрів, максимальна швидкість має бути не менше ніж 30 вузлів. Екіпаж — 110 осіб. Також на борту передбачать додаткове розміщення 40 осіб під виконання різних місій.
Відомо, що до арсеналу кораблів увійдуть зенітні ракети RIM-162 ESSM версії Block 2 і нова модифікація 30-мм зенітного арткомплексу «Голкіпер». Повідомляється і про дистанційно керовані бойові модулі з кулеметами для боротьби з невеликими надводним загрозами. Для знищення більших цілей передбачається закупівля протикорабельних ракет, тип яких ще не визначений. Але це точно не має бути застарілий «Гарпун».
Основним озброєнням проти субмарин стануть нові торпеди, які створюють на заміну 324-мм Mk46, що нині використовують. Для власного захисту фрегати оснастять протиторпедною системою, яка поки що перебуває на початковій стадії розробки. Будівництво всіх чотирьох фрегатів планують завершити до 2030 року.
Сербські спецпризначенці отримали бронемашини Milosh
72-га бригада спецоперацій сербської армії офіційно прийняла поставку 10 нових бронемашин Milosh колісної формули 4х4. Їх використовуватимуть для розвідки, боротьби з тероризмом, операцій з контролю території. Про це офіційно повідомило Міноборони країни.
Milosh — також відомий як BOV M16 — є багатоцільовим броньовиком з колісною формулою 4х4 категорії MRAP (Mine Resistant Ambush Protected), який повністю розробила і виготовила сербська державна оборонна компанія Yugoimport SDPR. У конфігурації БТР на ньому можуть розміститися до 8 бійців, включаючи водія і командира.
Бронеавтомобіль оснащений дистанційно керованим бойовим модулем (RCWS), встановленим на даху машини, який може бути озброєний 12,7-мм кулеметом, автоматичними гранатометами, протитанковими ракетними системами далекої дії, а також ракетними системами ППО.
Трансмісія T700 і незалежна система підвіски забезпечують високу мобільність на будь-якій місцевості та за будь-яких погодних умов. Автомобіль приводить у рух шестициліндровий дизельний двигун Cummins ISB 300 об’ємом 6,9 л, з’єднаний із шестиступінчастою автоматичною коробкою передач Allison 3500SP. Він може рухатися з максимальною швидкістю 110 км/год.
Китайська армія успішно експлуатує всюдихід для високогір’я
Народно-визвольна армія Китаю нещодавно отримала новий всюдихід Jonyang JY813 для матеріально-технічного забезпечення в регіонах з плато на висоті понад 5000 метрів. Про це повідомляє портал Global Times.
Всюдихід, розроблений спочатку як комерційне авто, адаптований під військові потреби. Як стверджують розробники, Jonyang JY813 здатний долати схили в 35 градусів і може ефективно вирішити проблему доставки вантажів з припасами, які необхідні підрозділам, дислокованим у високогірних районах.
Максимальна вантажопідйомність Jonyang JY813 — 4500 кг. Передня частина може витримувати навантаження у 1100 кг, а задня — 3400 кг. Ця машина вміщує водія і 15 військовиків. Передній блок має четверо бічних дверей та уміщує 6 солдатів, включаючи водія. Задній блок має тільки задні двері та вміщує 10 бійців. Передня і задня частини мають люки в даху для спостереження, ведення стрільби та аварійного виходу.
Автомобіль оснащений дизелем Caterpillar C7 ACERT з турбонаддувом потужністю 300 к.с. і агрегатом з автоматичною коробкою передач. JY813 має амфібійні властивості: на воді рухається зі швидкістю 5 км/год на максимальну дальність від 40 до 50 км за рахунок обертання гусениць. Транспортний засіб може бути перевезений повітряним шляхом літаками чи вертольотами.
Як повідомляється, завдяки цій машині військові, дислоковані на висоті понад 5000 метрів, можуть оперативно отримувати необхідні вантажі. Зокрема, під час нещодавньої місії авто доставив десятки коробок локшини швидкого приготування й діжки з мінеральною водою.
Пакистан випробував балістичну ракету середньої дальності
Пакистан успішно випробував балістичну ракету Shaheen-III з дальністю польоту 2750 кілометрів, здатну нести ядерну боєголовку. Про це повідомляє пресслужба пакистанського військового відомства.
Метою запуску ракети середньої дальності є повторна перевірка її технічних і конструктивних параметрів. До речі, це вже другі випробування цієї зброї, перші відбулися у 2015 році.
Ціль, по якій ракета завдала удару, розташована в Аравійському морі. При цьому в пресрелізі Міноборони Пакистану не вказали, чи здатна ракета нести ядерний заряд. Але про це пакистанські військові заявляли раніше.
Розробка Пакистаном ракетно-ядерної зброї, насамперед, спрямована на протидію збройним силам Індії. Як і Пакистан, ця країна так само активно озброюється і постійно здійснює ракетні випробування.
Підготував Сергій ВОРОНКОВ
У Херсоні вдень 14 вересня двоє людей постраждали через російський удар.
Пілоти 1 штурмового батальйону 92 штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка помітили та уразили купу ворожих боєприпасів, складених просто неба, вірніше, під деревом.
Загальні втрати російської армії на східному напрямку 13 вересня склали 1056 окупантів та три танки.
В районі Вовчанська на Харківському напрямку з’явились кадирівські спецпризначенці з підрозділу «ахмат». Внаслідок цього солдати російської окупаційної армії стали частіше накладати на себе руки прямо на полі бою.
Чоловік 54 років, водій енергетичного підприємства загинув, ще 7 працівників отримали поранення та були госпіталізовані.
Уряд Польщі виділить 100 мільйонів євро на чеську ініціативу із закупівлі артилерійських снарядів для Сил оборони України.
Захищаємо світ
від 20000 до 75000 грн
Черкаси
4 відділ Чортківського РТЦК ТА СП ( м.Заліщики )
від 20000 до 30000 грн
Дніпро
Комендатура військових сполучень (Дніпро)
від 20000 до 120000 грн
Харків
226 окремий батальйон 127 ОБр Сухопутних Військ ОК Північ
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…