ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Монетизація, зростання комуналки й УБД…

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Січня 2021, 10:21 98

Уже на початку лютого українці отримають квитанції на оплату комунальних послуг за новими тарифами. З 1 січня 2021-го доводиться значно більше платити за електроенергію, тепло, газ і його постачання. Чи треба хвилюватися з цього приводу таким пільговим категоріям, як учасники бойових дій, читайте на АрміяInform.

Нагадаємо, що починаючи з 1 жовтня 2019 року діє механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.

— Оскільки у столиці нарахування відбуваються в автоматичному режимі, нікуди звертатися не потрібно. Зміни тарифів закладені у програмному забезпеченні. Коли ціни піднімаються — розмір пільги відразу ж зростає. Тому пільговикам повторно звертатися до управління праці й соціального захисту населення, надавати платіжки чи переписувати заяви не треба, — коментує заступник директора Департаменту соціальної політики Київської міськдержадміністрації Максим Бученко.

Порядок розрахунку суми пільги залишається незмінним і визначається, як і раніше, залежно від:

– розміру знижки, на яку пільговик має право, згідно із законом (зокрема для осіб з інвалідністю внаслідок війни — це 100-відсоткова знижка, учасників бойових дій — 75-відсоткова, учасників війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни — 50-відсоткова);

– кількості членів сім’ї пільговика, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги;

– з урахуванням установлених тарифів на житлово-комунальні послуги;

– соціальних нормативів.

Щоб бути впевненим, що нарахування відбувається пропорційно, радимо все ж щомісяця контролювати обіг коштів на особистих рахунках та, залежно від пільги, суми необхідної доплати. Це дасть змогу уникнути багатьох неприємностей. Особливо, якщо учасник бойових дій чи інший пільговик у довготривалому відрядженні в районі ведення бойових дій чи деінде.

Зауважте, що залежно від регіону чи постачальника, ціни й обсяг постачання за пільговою нормою можуть суттєво відрізнятися!

38
9

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Публікації, Соціальний захист