ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«В Україні не буде окремих військ територіальної оборони» – Анатолій Баргилевич

Новини
Прочитаєте за: 2 хв. 21 Січня 2021, 10:52

Військам територіальної оборони не буде надано статусу окремого роду військ тому, що такий статус має на увазі певний функціонал та задачі, крім того, система управління і зв’язку тероборони не може розглядатись поза системою управління ЗСУ.

Нагадаємо, що окремий статус військ тероборони передбачає проєкт Закону № 4504, що розроблений групою авторів та поданий депутатом Андрієм Шараськіним. Проте в Зеленського розкритикували проєкт, зокрема за положення, що стосуються зберігання зброї вдома, підпорядкування і фінансування тероборони, також було відмічено високі ризики сепаратизму.

Натомість за участю Міноборони розробляється законопроєкт, який не передбачає радикальних змін у наявній на сьогодні системі територіальної оборони та ґрунтується на кадрованих бригадах мобілізаційного типу з терміном готовності до 30 діб. Подання проєкту анонсувалось до 29 грудня, проте до сьогодні він так і не був зареєстрований у Верховній Раді України.

Про це повідомив командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Анатолій Баргилевич.

«Україна вже відмовилась від «паперових» загонів територіальної оборони, замість них (у 2018 році) створено принципово нові структури – бригади територіальної оборони. На відміну від попередніх формувань, бригади мають кадрових військовослужбовців – фактично це організаційне ядро, що відповідає за всі організаційні питання створення і підготовки бригад тероборони», – повідомив командувач у інтерв’ю Defense Express.

Зауважимо, що 13 січня у Командуванні Сухопутних військ ЗС України відбулася науково-практична конференція «Проблемні питання територіальної оборони України та шляхи її розвитку», що відбулась за участю Руслана Хомчака, народних депутатів, представників Офісу Президента, Міноборони, ЗСУ, РНБО, науково-дослідних установ та громадських організацій.

На конференції Головнокомандувач ЗСУ зазначив, що територіальна оборона повинна мати чітку структуру та займатися підготовкою населення до оборони, військово-патріотичним вихованням молоді та допризовною підготовкою.

«Якщо ми будемо готувати населення на місцях, навчимо їх тактичної медицини, основам інженерної, вогневої, тактичної підготовки, й ця система запрацює – можна буде підіймати питання щодо відмови від строкової служби взагалі», – зауважив Руслан Хомчак.

Пресслужба Оперативного командування «Північ»

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить