Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….
Полтавщина за результатами минулого року визнана однією з найкращих із проведення заходів психосоціальної реабілітації учасників бойових дій на сході України.
– Сьогодні на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 14 848 учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС, – розповів заступник військового комісара Полтавського обласного ТЦК і СП з морально-психологічного забезпечення підполковник Едуард Бородай. – І питання психосоціальної реабілітації ветеранів є одним із пріоритетних у загальній системі забезпечення їхніх соціальних пільг та гарантій.
Відповідно до цього у межах українсько-литовського проєкту на базі обласних госпіталів для ветеранів війни в Полтаві, Кременчуці й Лубнах створено Центри соціально-психологічної реабілітації учасників АТО/ООС. До послуг ветеранів виділено 30 стаціонарних ліжок, розроблено алгоритм відбору і направлення пацієнтів до центрів, відпрацьовано механізм їхньої взаємодії з медичними установами міст та районів області.
– На додачу до створеної дорожньої карти, де визначені лікувально-профілактичні заклади, що працюють за розробленою програмою медично-психологічної реабілітації, активно діє і єдина гаряча лінія, де можна отримати усю необхідну інформацію, – продовжив офіцер. – Крім того, сформовані оперативно-психологічні бригади, які надають відповідну допомогу на всій території регіону.
До складу бригад входять психотерапевти, психологи, медичні сестри, соціальні працівники, ерготерапевти й інші працівники. Лікувальні процедури активно доповнені консультаціями фахівців із юридичних, соціальних питань, психологічними тренінгами, фізичними вправами.
– Затребуваність серед учасників бойових дій послуг психосоціальної реабілітації виявилась достатньо високою, – зазначив підполковник Едуард Бородай. – Тому, окрім визначених центрів реабілітації, мультидисциплінарні бригади додатково створені ще в трьох лікувальних закладах Полтави.
Загалом на виконання цієї програми торік виділено 2068,5 тис. грн, завдяки чому послуги з психологічної реабілітації отримали 189 ветеранів. На додачу до цього 341 учасник бойових дій оздоровився у санаторно-лікувальних закладах у межах наданого бюджету в майже 4,8 млн гривень.
@armyinformcomua
Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно посадовця однієї з військових частин, який організував схему заробітку на пальному, яке призначалось для потреб підрозділу, що тримає оборону на Харківському напрямку. Обвинувальний акт направлено до суду.
Суд визнав винним 48-річного чоловіка за фактом поширення інформації про розташування ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України). Йому призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі.
На Харківщині українські захисники зупинили російську атаку ще до її початку. Бійці аеророзвідки РУБпАК «Фенікс» вчасно виявили бронетехніку противника, яка ховалася в лісосмузі, та завдали удару, що перекреслив усі плани окупантів.
Російська армія вперто не хоче визнавати очевидне: варіння додаткової броні на свої БТРи не врятує їх від ударів українських Сил оборони. Черговий доказ цього днями продемонструвала розвідувальна рота 47 окремої механізованої бригади «Маґура».
Оператори дронів-камікадзе 3 полку Сил спеціальних операцій знищили 6 російських штурмовиків, які ішли до наших позицій.
Дрон розвідувальної роти 47 бригади «Маґура» знайшов ворожу рембазу. Там російські морпіхи ремонтували свою техніку та наварювали на неї мангали. Усю інформацію про СТО окупантів передали суміжникам, які вдарили по гаражу з HIMARS.
Які можливості цих БПЛА? На яку відстань дрони-камікадзе здатні уражати ворога? Скільки тривали навчання розрахунків? У бригаді розкрили деякі технічні характеристики «Мрії»….