ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Представники місії UNIFIER розповіли курсантам-десантникам, як ефективно вести наступ та знищувати об’єкт у тилу противника

Прочитаєте за: 2 хв. 16 Січня 2021, 10:16 2

У Військовій академії (м. Одеса) представники тренувальної місії UNIFIER в Україні, до якої входять військовослужбовці Збройних сил Канади, взяли участь у семінарському занятті з курсантами 2-го курсу факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ із дисципліни: «Управління діями та тактика підрозділів десантно-штурмових військ».

Тема, яку визначили представники місії, виявилася дуже актуальною саме для слухачів цього факультету: «Десантно-штурмовий (аеромобільний, парашутно-десантний) взвод у наступі під час захоплення (знищення) об’єкта в тилу противника».

Звісно, що специфіка застосування підрозділів ДШВ якраз і передбачає виконання таких складних та багатоетапних завдань, тому одеським курсантам було дуже цікаво опанувати теоретичні знання своїх колег з цього розділу тактичної підготовки. Канадські військовослужбовці детально розповіли послідовність та зміст роботи командира взводу з підготовки заходів щодо організації наступу під час захоплення (знищення) об’єкта в тилу противника, відповідно до процедури управління підрозділами (Troop Leading Procedure — TLP).

На занятті, зокрема, обговорювали також питання тактики таємного пересування, орієнтування на місцевості, облаштування тимчасових бойових позицій, засідок, секретів, правильного маскування тощо. Всі ці питання дуже важливі під час ведення бойових дій в тилу противника. Представники місії багато уваги приділяли деталям, які в бою бувають вирішальними.

Наприклад, вони звернули увагу курсантів на те, що досить часто командири роблять помилку, вважаючи, що після зіткнення з противником жести все ще лишаються пріоритетним методом комунікації. Це неправильно. Зрештою, противник уже знає, де ви. Зіткнення вже відбулось. У такій ситуації найкращим підходом буде використання голосових команд. Команди треба віддавати швидко та впевнено. Потрібно, щоб бійці спостерігали за своїми секторами вогню, а не сигналами, які подає підлеглим командир.

— Семінар відбувся у формі тренінгу, під час якого курсанти виконували різні практичні завдання, перебуваючи в ролі командирів взводів, – розповів викладач кафедри підполковник Олександр. – Вони вчилися не тільки виконувати накази, але й приймати самостійні рішення на підставі отриманої та обробленої інформації. Представники Збройних сил Канади взяли участь в обговоренні питань семінару, а ще дуже ретельно здійснювали порівняльний аналіз щодо стандартної процедури застосування парашутного взводу ЗС Канади і ЗС України під час десантування і ведення бою, надавали корисні і змістовні рекомендації.

Канадські колеги відмітили високу активність курсантів під час проведення семінару, оцінили якісний рівень їхніх знань та методичні прийоми, які застосовував керівник на семінарському занятті.

Фото зі сторінки Військової академії (м. Одеса)

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: