ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників

Прочитаєте за: 2 хв. 14 Січня 2021, 10:50

У Вінницькому національному технічному університеті невдовзі розпочнеться підготовка офіцерів запасу за спеціальністю «Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів». Як уже розповідали журналісти АрміяІnform, кафедра військової підготовки цього вишу вже багато років готує офіцерський резерв для Збройних Сил України. Досі відбувалася підготовка офіцерів запасу для радіотехнічних військ, частин і підрозділів зв’язку та радіотехнічного забезпечення авіації, а також автомобільних частин й підрозділів. Та минулого року ВНТУ отримав необхідні дозволи й ліцензію для підготовки фахівців БПЛА.

Як розповів завідувач кафедри, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор полковник запасу Андрій Поляков, для опанування новим фахом на кафедрі було підготовлено потужний симуляційний клас, а університет закупив два безпілотні авіаційні комплекси, на яких слухачі отримуватимуть практичні навички у застосуванні безпілотників. Ті з них, хто прийме рішення пов’язати свою долю зі службою в українському війську, у військових частинах вже командуватимуть операторами БПЛА, а точніше – підрозділами відповідного напрямку.

– За сприяння командувача Повітряних Сил генерал-полковника Сергія Дроздова ми досягли певних домовленостей і невдовзі наші викладачі вирушать на підготовку до Національного авіаційного університету, де поглиблено вивчатимуть цю справу й отримають допуски до викладацької та інструкторської роботи, – розповідає досвідчений педагог. – У Міністерстві оборони наразі розглядаються вже останні нюанси щодо підготовки на нашій базі фахівців БПЛА. Та, поки документи знаходяться на розгляді, ми не гаємо часу. З обласними головними управлінням Служби безпеки та Національної поліції України вже погоджено зони польотів безпілотних літальних апаратів. Тож, щойно рішення на найвищому рівні буде прийнято, ми розпочнемо підготовку слухачів.

За словами Андрія Полякова, перший набір курсантів за цією спеціальністю відбудеться цього літа,  планується набрати 25 хлопців та дівчат, які у своїх вишах у різних областях України вже здобули або здобувають вищу освіту й ступінь бакалавра та бажають протягом двох років вивчати військову справу на кафедрі військової підготовки ВНТУ. Наразі охочих уже є набагато більше – десятки студентів телефонують, запитуючи, як можна вступити до кафедри саме на цю спеціальність.

До речі, ті два безпілотні авіаційні комплекси, про які йшлося вище і які придбав для кафедри університет, насправді були придбані як складники – талановиті інженери ВНТУ зібрали їх власноруч. БПАК здатні виконувати широкий спектр завдань на різних висотах та на досить значних відстанях, чого для підготовки майбутніх операторів БПЛА та командирів підрозділів цілком достатньо. Тож тепер залишилося зачекати кілька місяців, і підготовка стартує.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,