ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Строк звернення до суду щодо невиплаченої військової пенсії не застосовується

Прочитаєте за: < 1 хв. 12 Січня 2021, 10:19

Шестимісячний строк звернення до суду не підлягає застосуванню до спорів, які виникли через недоплачену суму пенсії. Таку позицію нещодавно підтвердив Верховний Суд в судовій справі  № 815/460/18.

Військовий пенсіонер просив суд визнати протиправними дії щодо відмови йому у перерахунку пенсії та зобов`язати управління пенсійного фонду здійснити такий перерахунок з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, визнаних у довідці з військкомату. Проте у першій та апеляційній інстанціях позивач отримав відмову, посилаючись на порушення шестимісячного строку звернення до адміністративного суду за такою категорією справ.

У постанові Верховного Суду йдеться, що системний аналіз нормативно-правових актів у сфері регулювання дає підстави дійти до висновку, що строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала через не проведення перерахунку пенсії з вини відповідного суб`єкта владних повноважень, немає.

Це означає, що особа, яка вважає, що її право порушили, недоплативши певну суму пенсії, може звертатися до суду з позовною заявою без обмеження у часі.

25

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Актуально, Консультації, Новини, Соціальний захист