
Воєнно-наукове управління Генерального штабу Збройних Сил України 1 лютого розпочинає конкурс на кращий науковий реферат з воєнної історії України.
«Конкурс приурочується до Дня захисника України з метою популяризації воєнної історії України серед особового складу ЗС України, формування у військовослужбовця національної та історичної свідомості, гідності почуття патріотизму, вірності військовим традиціям українського війська», – повідомили на сторінці Генерального штабу ЗСУ у фейсбук.
У конкурсі братимуть участь рядовий, сержантський та старшинський склад строкової та контрактної служб, курсанти вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.
Конкурс триватиме у три етапи:
- перший – з 1 лютого по 30 квітня,
- другий – з 1 травня по 30 вересня,
- третій – з 1 по 12 жовтня.
На завершальному етапі відбудеться презентація і захист наукових рефератів переможцями конкурсу.
Напрямки наукових робіт, які подаються на розгляд конкурсній комісії:
воєнна справа Давньої України (до середини ІХ ст.);
воєнна історія Києво-Галицького періоду (друга половина ІХ ст. – 40-ві роки XIV ст.);
українська воєнна історія в Литовсько-Польську добу (40-ві роки XIV ст. – 1648 р.);
воєнна історія років української національної революції та доби Гетьманщини (1648 – кінець XVIII ст.);
воєнна історія України в роки російсько-австрійського панування (XVIII ст. – 1917р);
воєнна історія України в роки національно-демократичної революції в Україні (1917 – 1921 рр.);
розвиток воєнної справи на західноукраїнських землях (1921 – 1939 рр.);
воєнна історія України в добу радянської влади (1921 р. – серпень 1991р.);
воєнна історія незалежної України 1991 р. – теперішній час).
Для довідок звертайтеся до відділу науково-історичних досліджень Воєнно-наукового управління Генерального штабу Збройних Сил України, контактний номер телефону (063) 708-38-19 Єрофейчева Юлія Юріївна.
Довідково: Конкурс у 2021 році проводиться відповідно до наказу Генерального штабу Збройних Сил України від 31.01.2020 № 31 «Про організацію та проведення у Збройних Силах України щорічного конкурсу на кращий науковий реферат з воєнної історії України».
Картина: «Конотопська битва», Артур Орльонов, 2010
Конотопська битва (27 червня — 29 червня / 7 липня — 9 липня 1659 року) — битва між військами гетьмана Івана Виговського та Кримського ханату з одного боку і московським військом з іншого біля міста Конотопа сучасної Сумської області. Один із ключових епізодів московсько-української війни (1658—1659) років – протиріччя з московським урядом, через його втручання у внутрішні справи Гетьманщини, територіальні суперечки щодо завойованих Військом Запорозьким теренів південно-східної Білорусі та недотримання царатом Переяславських статей продовжували загострюватися. Московські воєводи, як завжди, сприяли загостренню громадянської війни в Україні.