Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…
Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння та військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. Читайте також про танкові «пантери» К-2, «комарині» дрони, торпеди «Окра» та розвідувальні бронемашини «Ігл-5».
Під час випробувань нова артилерійська система армії США ERCA вразила ціль на відстані близько 70 км. Як стверджують представники військового відомства, це світовий рекорд для гармат такого класу.
Випробувальні стрільби відбулися на полігоні Юма, штат Аризона. ERCA – це гаубиця М109А7 Paladin Integrated Management (PIM), оснащена більш довгою гарматою 58 калібру.
Довідково. В армії США калібр означає довжину, а не діаметр ствола. Щоб визначити довжину, необхідно позначений калібр – 58 помножити на діаметр ствола – 155 мм. Шляхом нескладного математичного обчислення виходить, що довжина ствола ERCA становить 8,99 м.
Подовжений ствол дає можливість пороховим газам більше часу впливати на снаряд, тим самим збільшуючи його початкову швидкість. Ноу-хау ERCA – новий склад пороху, призначений для збільшення тиску всередині ствола. Нові технології в поєднанні з високоточним снарядом Excalibur компанії Raytheon, оснащеним системою GPS-наведення і унітарною фугасною боєголовкою, дозволяють вражати цілі на дальності до 70 км з точністю влучення до 2 метрів.
Управління програми оборонних закупівель Південної Кореї (DAPA) уклало з Hyundai Rotem контракт вартістю близько 480 мільйонів доларів на третє додаткове виробництво основних бойових танків (ОБТ) K2 Black Panther («Чорна Пантера»).
Як повідомляє DAPA, у рамках контракту всі танки «3-ї партії» будуть поставлені в армію Республіки Корея до 2023 року. Перше їхнє виробництво тривало з 2010-го по 2015 рік, друге – розпочалося 2014 року і, як очікується, завершиться у 2021-му.
Як зазначає компанія-виробник, K2 – це танк, заснований на абсолютно новій концепції з максимальною бойовою ефективністю завдяки цифровій ергономічній конструкції. Він відрізняється значно посиленою вогневою міццю за рахунок подовженої башти і нових снарядів. Крім того, танк має високу мобільність і маневреність, яку забезпечують відносно невеликий, але потужний силовий агрегат, вдосконалена підвіска та сучасна система навігації.
Для підвищення живучості ОБТ K2 обшили броньованими пластинами з нового матеріалу і обладнали системою активного захисту. А його можливості тривимірного управління полем бою покращилися завдяки системі Vetronics, а також системам бойового управління та контролю. Крім того, танк K2 увібрав у себе передову інтелектуалізацію різних систем управління, насамперед новітню систему керування вогнем.
Канадська армія представила власну нову бойову броньовану машину підтримки (ACSV) 8×8. Перша серійна ACSV була запущена в серпні 2020 року на виробничих потужностях General Dynamics Land Systems-Canada. Ці нові бойові машини виконуватимуть різні функції бойової підтримки, наприклад, як бойова/вантажна машина (TCV), машина швидкої допомоги, командний пункт, а також для проведення оперативного ремонту та здійснення евакуації. Вони поступово замінять поточний парк гусеничних легких броньованих машин M113 (TLAV) і бронетранспортерів LAV II Bison 8×8, які нині перебувають на озброєнні канадської армії.
ББМ ACSV розміщується на платформі LAV 6.0 покращеної версії LAV III з корпусом Double-V і сидіннями зі зниженим енергоспоживанням. Водночас це забезпечує високий рівень захисту від балістичних і мінних загроз. Автомобіль також оснащений модернізованою трансмісією, підвіскою, шинами більшого розміру і потужнішим двигуном. Це дозволяє значно збільшити корисне навантаження і покращує характеристики мобільності. Вдосконалені електроніка та приціли забезпечують покращену ідентифікацію цілі і точність стрільби, все це розміщується в башті з підвищеною ергономікою і безпекою.
Бронемашина підтримки ACSV оснащена двигуном Caterpillar C9 потужністю 450 к.с. разом із трансмісією з 7-ма швидкостями вперед і 1-ю назад. Автомобіль здатен рухатися з максимальною швидкістю 100 км/год на максимальну дальність 600 км.
Нині дрони перебувають на озброєнні практично всіх армій світу. З кожним роком збільшується різноманітність їхніх функцій, форм і розмірів – від великих розвідувальних чи ударних БПЛА до крихітних, що вміщаються в рюкзаку піхотинця. Саме до таких і належать дрони типу Bug («Комар»), вага якого становить лише 196 грамів.
Нещодавно їхній виробник – компанія UAVTEK – спільно з BAE Systems передала до британської армії для випробувань 30 зразків таких безпілотників, які використовують для розвідки і спостереження.
Дрон Bug здатний долати відстань у 2 км зі швидкістю до 80 км/год і безперервно перебувати в повітрі до 40 хвилин. Надалі розробники мають намір встановити на нього додаткові датчики і пристрої інтеграції з іншим військовим спорядженням.
Управління оборонної промисловості Туреччини (SSB) очолить проєкт з розробки легкої 324-мм торпеди «Окра», яка замінить американські торпеди Mk.46 і Mk.54, що нині перебувають на озброєнні турецького флоту.
Як повідомив глава SSB Ісмаїл Демір, торпеду спроєктує і виготовить турецька компанія Roketsan. Також як субпідрядника до реалізації цього проєкту долучать оборонну компанію Aselsan.
Реалізація проєкту «Окра» дозволить Анкарі позбутися залежності від імпорту торпед. Особливо це стало актуальним після того, як США запровадили санкції відносно Туреччини через придбання нею російського ЗРК С-400 «Триумф». Після чого проєкти під егідою SSB втратили доступ до американських оборонних технологій.
Легкі торпеди «Окра» мають намір адаптувати для різних платформ, включаючи протичовнові вертольоти і патрульні літаки. Надалі їх планують встановлювати також і на безпілотні літальні апарати.
Компанія MBDA завершила другий етап випробувань протикорабельної ракети Marte ER. Тестові пуски відбулися на полігоні PISQ (Poligono Interforze del Salto di Quirra), що на Сардинії. Вони підтвердили відповідність заявлених тактико-технічних характеристик ракети, що є заключним етапом її модернізації перед прийняттям на озброєння. Сімейство Marte – це протикорабельні ракети, що запускаються з вертольотів, літаків, кораблів і берегових батарей.
Морська ціль – списаний фрегат типу Lupo – була вражена з високою точністю (майже нульовою помилкою) після польоту ракети на відстань близько 100 кілометрів. Marte ER за цей час виконала кілька динамічних маневрів, зокрема тривалий політ на надмалій висоті (менше двох метрів) над морем з дуже високою швидкістю. Влучання в ціль підтвердило передбачувану поведінку снаряда.
Marte ER – третє покоління ракетних систем сімейства Marte. Похідна від ПКР Marte MK2/S, версія Marte ER відрізняється застосуванням малогабаритного турбореактивного двигуна замість твердопаливного маршового, що значно збільшує дальність польоту. Marte ER має ті ж інтерфейси і доктрину логістичної підтримки, що і Marte MK2/S. Це означає, що для тих носіїв, які вже адаптовані для ракет цього сімейства, наприклад важких корабельних вертольотів NH90 і AW101, ніяких змін обладнання не потрібно.
Нині ракетна програма Marte ER динамічно розвивається, процес повної інтеграції Marte ER з літаками Eurofighter Typhoon перебуває на завершальному етапі, адаптація ракет до винищувача дозволить розширити можливості Eurofighter Typhoon у боротьбі з надводними цілями.
General Dynamics European Land Systems-Mowag (GDELS-Mowag) оголосила про підписання з Міноборони Данії контракту на поставку 56 патрульних машин і першого дослідного зразка розвідувальної машини з відкритим верхом «Ігл-5». Вартість угоди становить 46 млн швейцарських франків. Після доопрацювання цю машину направлять в Данію для випробувань. Передбачається, що поставки бронемашин почнуться до кінця 2021 року і завершаться у 2022-му.
ББМ «Ігл-5» є однією з найсучасніших броньованих машин з колісною формулою 4х4. Її довжина становить 5,4 м, висота – 2,38 м, ширина – 2,2 м, максимальна бойова маса – 11,2 т, маса корисного навантаження – 1915 кг. Машина призначена для транспортування чотирьох осіб. Вона оснащена шестициліндровим дизельним двигуном Cummins потужністю 245 к.с., автоматичною п’ятишвидкісною трансмісією Allison і розвиває максимальну швидкість по шосе до 110 км/год. Модульна система захисту забезпечує високу живучість розрахунку під час обстрілу зі стрілецької зброї та підриву на мінах і саморобних вибухових пристроях.
Президент Володимир Зеленський повідомив про повернення ще 103 українських воїнів з російського полону.
До двох тисяч фахівців зі сфери ІТ працюють наразі в Силах оборони України.
Бійці 118 бригади тероборони ЗСУ показали, як погано для росіян закінчилися їх спроби протидіяти нашому дрону з термічним зарядом.
Міністерство оборони України оприлюднило відеоінструкцію щодо алгоритму створення електронних рапортів у застосунку Армія+.
У Чорному морі в суботу перебувають 16 ворожих кораблів, 7 з яких є носіями крилатих ракет «калібр» загальним залпом до 48 ракет.
У Херсоні вдень 14 вересня двоє людей постраждали через російський удар.
Захищаємо світ
від 17000 до 17000 грн
Запоріжжя
Державна прикордонна служба України
Про це АрміяInform розповів військовий експерт Петро Черник. Підтверджена інформація, що в Криму розгорнуть комплекси С-500, яких усього є 16 одиниць — На сьогоднішній день стоїть питання,…