ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У 2020-му Військова служба правопорядку запобігла скоєнню економічних злочинів зі шкодою для держави майже на 1 мільярд гривень

11 Грудня 2020, 11:19

Про це на брифінгу АрміяInform повідомив офіцер Головного управління Військової служби правопорядку ЗСУ Володимир Потапов.

Так, під час службових перевірок викрито та упереджено діяльність постачальників продукції для війська, які умисно завищували ринкові ціни на свої товари і послуги. У разі реалізації їхніх шахрайських намірів держава зазнала б збитків у розмірі 764 мільйони 968 тисяч гривень. Склад цих правопорушень кваліфікований за ознаками, передбаченими статтями 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем», та 366-ю «Службове підроблення».

Окрім того, Служба правопорядку встановила факти вже завданих державі збитків. Загальна сума шкоди становить 198 мільйонів 355 тисяч гривень, із яких казні відшкодовано 1 мільйон 785 тисяч гривень. По всім встановленим фактам до правоохоронних органів направлені повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

Характер цих правопорушень різноманітний. Приміром, зловживаючи владою і службовим становищем деякі посадовці ще у 2017-му оформили фіктивні документи на будівельні роботи при реконструкції військового містечка в Одесі. Насправді ж, роботи підрядник не провів й через те держава втратила 3 мільйони 805 тисяч гривень. Значний відсоток злочинів становить розкрадання військових матеріальних ресурсів. Як, наприклад, виявлення в одній з військових частин незаконного списання паливно-мастильних матеріалів на суму близько 300 тисяч гривень.

Стежте за нами в Instagram