ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На початку 2021 року в комітетах ВРУ презентуватимуть систему професійної військової освіти

11 Грудня 2020, 14:43

Про це на брифінгу в пресцентрі АрміяInform заявив директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України Володимир Мірненко.

– На рівні українського чинного законодавства поняття «професійна військова освіта» наразі не унормовано. Через це виникають проблемні моменти, зокрема щодо імплементації стандартів Альянсу і поєднання елементів формальної і неформальної видів спеціалізованої освіти. Наразі ми інтенсивно працюємо з профільним парламентським комітетом, щоб законодавчо врегулювати поняття «професійна військова освіта». У цьому питанні обнадіює підтримка посадовців Міністерства освіти і науки України, народних депутатів, які усвідомлюють необхідність модернізації формату здобуття військової освіти за стандартами НАТО. До речі, питаннями нормативно-правового врегулювання системи професійної військової освіти зацікавився керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Тарас Пастушенко, який навіть був присутній на засіданні експертної групи інституційного аудиту в Національному університеті оборони України. Він сприятиме нам у проведенні на початку наступного року потужної презентації системи професійної військової освіти, – зазначив Володимир Мірненко.

За його словами, презентація відбудеться в Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки, і Комітеті освіти, науки та інновацій.

– Це буде спільна презентація трьох дотичних напрямів діяльності Міноборони в межах реалізації оборонної реформи. Наш департамент представить нову систему професійної військової освіти, Департамент кадрової політики – кадрового менеджменту, а Департамент фінансів – грошового забезпечення. Ми розповімо народним обранцям, як відбувається перехід на стандарти НАТО у сфері військової освіти, як змінюється політика кадрового і грошового забезпечення, як корелюються ці напрями. Наразі триває остаточне узгодження всіх аспектів концептуального бачення системи професійної військової освіти, алгоритмів кадрового менеджменту, пропозицій щодо механізму нарахування грошового забезпечення тощо, – підкреслив директор Департаменту військової освіти і науки Міністерства оборони України.

Фото – Дмитро Юрченко

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram