ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чим запам’ятався армійський 2020-й на Рівненщині й Волині

Прочитаєте за: 4 хв. 30 Грудня 2020, 12:34

АрміяInform підготувала короткий огляд подій, що відбувались у військових гарнізонах цих регіонів у нинішньому році

Навчались і змагались

Рівненський військовий полігон цього року став майданчиком для змагань не одного роду військ української армії. Зокрема на найкращу обcлугу кулемета ПКМ Сухопутних військ та на звання найкращого зенітного розрахунку ЗС України.

Також на Рівненщині вправлялися у влучності найкращі танкові взводи у Сухопутних військах, а потім й у Збройних Силах України. Вправи у фінальній номінації «Злагодженість дій підрозділу із використанням системи LASERTAG» із відповідними технічними приладами на танках виконували вперше. Танкові взводи, обладнані датчиками й лазерами, що фіксують попадання, вели умовні бої один з одним.

– Цю систему вперше використовують так масово. Наразі – на танках. Хоча її можливо встановити і на іншу бронетехніку. Для умовного ведення вогню з гармати та кулемета використовують імітатор стрільби зі спареним лазерним випромінювачем, що закріплюється на стволі. Відстань та сектор ураження гармати й кулемета різні, що робить умовне ведення вогню максимально реалістичним. Постріл супроводжується гучним звуком вибуху піротехніки. Кількість умовних пострілів можна обмежити аналогічно до боєприпасів танка, – розповів керівник департаменту військового виробництва компанії SKIF Едуард Дебелий.

Окрім цінних подарунків та відзнак, підрозділи-переможці отримали грошові премії – 120, 60 та 36 тисяч гривень відповідно.

Ветерани Рівненщини тепер мають свій «будинок»

Після тривалих ремонтних робіт Рівне тепер має свій Будинок ветеранів. На церемонію відкриття запросили усіх, хто долучився до проєкту, допомагав з ремонтом, а також ветеранів російсько-української війни, волонтерів, членів родин полеглих воїнів.

– Ще у 2014 – 2015 роках, коли хлопці поверталися з війни, їм треба було «психологічно виговоритися». Вони не хотіли розказувати про пережиті жахіття вдома, тому розповідали про це нам – волонтерам. Ми зрозуміли, що потрібне таке місце, куди б ветерани приходили, як додому, підтримували один одного, консультувалися, обговорювали спільні ідеї. Тобто, мати другий дім. Завдяки підтримці Віктора Шакирзяна нам вдалося за 50 днів отримати приміщення під таку ідею. Втілилась наша п’ятирічна мрія. Дуже дякуємо від родин загиблих та ветеранів, – наголосила ініціаторка створення Будинку ветеранів і член Ради ветеранів при Мінветеранів Вікторія Шинкаренко.

Сучасна їдальня для зв’язківців

У Рівненському гарнізоні для військовиків строкової і контрактної служби окремого полку зв’язку після реконструкції та капремонту відновила роботу оновлена солдатська їдальня. Кошти на відновлення закладу харчування частини виділені Міноборони.

– У період ремонтних робіт особовий склад харчувався у наметах, але очікування на нову їдальню варте того. Тепер усередині поверхні облицьовані плиткою, придбано нові меблі, – розповідає начальник продовольчої служби частини старший лейтенант Віктор Фесюк. – У варочний цех поставили сучасне технологічне обладнання для приготування страв. Є і система фільтрації води. Також покращились умови роботи кухарів – у них є кімната для відпочинку та душова.

У нововідкритій їдальні передбачено 150 посадкових місць. Як розповідають військовослужбовці полку, враження лише позитивні.

Нове обладнання для військових госпіталів

Хірургічне відділення Рівненського військового госпіталю цього року отримало нове медичне обладнання, яке значно поліпшить якість лікування пацієнтів.

Операційний стіл Mindray HyBase 6100 встановлений в операційному блоці хірургічного корпусу. Розроблений спеціально для хірургічних втручань найрізноманітнішої складності, не вимагає значних зусиль і часу, аби безпечно і зручно розташувати пацієнта. Стіл максимально повно відповідає сучасним потребам у зручності роботи медсестер та хірургів.

– Сучасний стіл обладнаний дистанційним пультом і стаціонарним керуванням. Може працювати як від електромережі, так і акумулятора, – розповідає ординатор травматологічного відділення капітан медичної служби Василь Шевчук. – Цінне те, що можна використовувати різні функціональні положення для проведення операцій. А його максимальне навантаження  – 250 кг, що дає змогу оперувати хворих з такою патологією, як ожиріння.

Операційний блок отримав і два апарати штучної вентиляції легенів, які належать до експертного класу й створені для респіраторної підтримки хворих у різних клінічних ситуаціях на будь-яких етапах інтенсивної терапії.

Матеріальна база Луцького військового госпіталю поповнилася новими медичними приладами, які дозволять покращити спектр лікувальних операцій у закладі. Придбали їх коштом держбюджету.

У хірургічному відділенні вже функціонує лапароскопічна стійка німецького виробництва Karl Storz. З її допомогою отримано змогу виконувати операції за сучасними технологіями – з малоінвазивної хірургії.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram