ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

2000 контрактників та 800 строковиків цього року пройшли підготовку в навчальному центрі на Полтавщині

Прочитаєте за: 4 хв. 30 Грудня 2020, 18:15

Об’єднаний навчально-тренувальний центр, що на Полтавщині, є  унікальним у своєму класі. Це профільний навчальний заклад, який готує військових зв’язківців. Як виявилося, не тільки… Тут також навчаються майбутні сержанти, водії, проходить підготовку особовий склад миротворчих підрозділів, ази військової служби опановують воїни-строковики.

– Лише протягом нинішнього року через навчальні класи та навчальні полігони Центру пройшло близько двох тисяч військовослужбовців-контрактників і майже 800 строковиків, – розповів виконувач обов’язків начальника ОНТЦ полковник Олег Сторощук.

Карантин ніяким чином не вплинув на динаміку та методичне наповнення навчального процесу, проте запобігти хворобі було завданням такого ж важливого значення, як і підготувати висококласного спеціаліста.

Треба бути у ритмі з часом 

          У навчально-тренувальному центрі працюють не тільки на результат, а і на перспективу. Саме тому його матеріально-технічна база постійно осучаснюється, а методики викладання вдосконалюються. Теоретична та практична складова навчального процесу ще з початку бойових дій на Донбасі залишили у минулому суперечки за свою відсоткову першість.

Курсант тут активно навчається за допомогою мультимедійних засобів. На польовому виході відточує знання та вміння на практиці. Наприклад, організація зв’язку при нападі ворожої диверсійної групи, застосуванні противником хімічної та бактеріологічної зброї, інженерне забезпечення об’єкту тощо. При цьому знання курсантом теорії основ проходження радіосигналу через природні або штучні перепони має таке ж важливе значення, як і уміння користуватись особистою зброєю та засобами зв’язку в бойових умовах. До речі, випробування передовою у центрі пройшли майже 80 відсотків викладачів та інструкторів закладу.

          Серед цьогорічних новацій особливе місце посідає створення у закладі навчально-тренувального комплексу захисту інформації та кібернетичної безпеки. Базовий курс навчання вже пройшли близько трьохсот зв’язківців. Наразі відбувається апробація більш досконалої  та розширеної системи підготовки спеціалістів цього рівня – курсової.

Крім того, військовослужбовці як з-поміж постійного складу, так і курсантів за власним бажанням можуть вільно опанувати матеріал онлайн курсу Cisco Certified Network Associate Security мережевої академії Cisco.

Коли навчання приносить і користь, і задоволення

На думку командування, курсант повинен отримати не тільки необхідний вантаж знань і навичок, а і певний позитивний заряд від навчання.

Тому в основі  ефективності навчального процесу командування вважає наявність досконалої матеріально-технічної бази.

Минулий рік  певною мірою можна вважати найбільш активним у цьому сенсі за останні кілька років. До отриманих зразків найсучаснішої техніки зв’язку  додались кілька комп’ютерних класів, мультимедійні засоби, динамічний тренажер вантажного автомобіля «КрАЗ». На додачу до двох вже раніше отриманих симуляторів ця новація у рази підвищила якість навчального процесу при підготовці водійського складу.

Окрім цього, у навчальному центрі проводиться активна робота зі створення комфортних умов для викладання дисциплін. Навчальні аудиторії милують око новенькими вікнами, кондиціонерами. А упродовж перерв між заняттями зв’язківці можуть підтримати заряд бадьорості й хорошого настрою смаколиками під горнятко запашного чаю і кави у затишному буфеті.

У сенсі створення належних умов для воїнів-зв’язківців слід також зазначити і оновлені приміщення казарм, медичної частини, їдальні тощо. 

Майбутнє за новим поколінням… 

          Далеко за межами Полтавщини відомий унікальний музей військ зв’язку, який приваблює відвідувачів постійно  експозицією, що оновлюється, та Галереєю пам’яті на честь полеглих на Сході держави воїнів-зв’язківців. Заклад став не тільки улюбленим місцем відвідування військовослужбовцями, а й аудиторією проведення заходів військово-патріотичного виховання учнівської молоді з навчальних закладів області.

На особливу увагу заслуговує і єдина у Збройних Силах дитяча любительська  радіостанція, що створена на базі навчального закладу близько 11 років тому. Протягом цього терміну її вихованцями стали більше ніж 200 хлопців та дівчат, а близько 40 гуртківців обрали для себе професію військового зв’язківця. До речі, хоча і у режимі онлайн, але і цього року юні зв’язківці вибороли кілька призових нагород на престижних міжнародних та всеукраїнських змаганнях з радіоспорту.

– За досягненнями у цих добрих справах стоїть праця десятків ентузіастів, починаючи з командного складу і до кожного небайдужого військовослужбовця та ветерана, – розповів директор музейного закладу, він же керівник радіогуртка та одночасно  викладач навчального центру підполковник запасу В’ячеслав Єрмачков. – Нові часи вимагають від нас нових підходів не тільки у системі навчання, а і формуванні міцного фундаменту, на який спиратиметься у своєму професійному та духовному зростанні молоде покоління. Адже за ними майбутнє країни та її безпека.

17

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook