ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які завдання визначив на 2021 рік очільник Міноборони

Прочитаєте за: 8 хв. 29 Грудня 2020, 8:00

АрміяInform коротко вже повідомляла, що 23 грудня відбулося розширене засідання колегії Міністерства оборони України. Участь у засіданні взяли члени Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки і підкомітету з державної безпеки та оборони.

Керівник оборонного відомства визначив окремі завдання замовникам та керівникам проєктів оборонної реформи, першому заступнику та заступникам Міністра оборони України, Головнокомандувачу ЗСУ, Державному секретарю Міноборони та генеральному директору Директорату політики у сфері оборони України.

Тому нижче ми б хотіли докладніше зупинитись на завданнях, які виконуватимуть наступного року. Як вирішуватиметься питання забезпечення житлом військовослужбовців? Чи запровадять нові процедури закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення? Та коли буде  введено механізм документообігу для мінімізації використання паперових носіїв інформації? Відповіді на ці та інші запитання читайте в нашому матеріалі.

2021-й – рік Євроатлантичної трансформації

– Міністерство оборони України має стати ефективною цивільною установою, яка формує політику в галузі оборони та здійснює ефективний демократичний контроль, а Збройні Сили України повинні набути оперативних (бойових. – Ред.) спроможностей, максимально досяжних з урахуванням виділених ресурсів. Це та платформа, на якій базуються завдання на 2021 рік. Зважаючи на європейські та євроатлантичні орієнтири України, закладені в Конституції та законах України, Стратегії національної безпеки України, визначаю 2021 рік роком Євроатлантичної трансформації, – підкреслив у своєму виступі Міністр оборони України Андрій Таран.

«Зміна військової культури має відбутися не на словах, а на ділі»

Серед поставлених завдань очільник оборонного відомства пріоритетним визначив набуття оперативних (бойових, спеціальних) спроможностей сил оборони, забезпечення необхідного рівня обороноздатності країни, захист її територіальної цілісності та недоторканності:

– Але, під час виконання будь-якого завдання кожен командир, начальник повинен пам’ятати про збереження життя і здоров’я військовослужбовців та працівників, підтримання належного стану військової дисципліни. Це і є основа нового стилю військового лідерства й філософії взаємовідносин у військових колективах. Зміна військової культури має відбутися не на словах, а на ділі.

Не менш важливими завданнями Андрій Таран вважає переведення Міноборони та ЗС України на нові стандарти управлінських процесів і засад функціонування, побудову системи оборонного менеджменту на основі найкращих практик держав-членів НАТО, створення сучасної системи управління оборонними ресурсами та посилення демократичного цивільного контролю над військом.

«Необхідно розробити нову модель закупівлі озброєння, військової техніки та боєприпасів, яка враховуватиме вартість життєвого циклу зразка»

Своєму першому заступникові Міністр оборони визначив завдання – забезпечити супроводження і розробку проєктів Стратегії воєнної безпеки України, Стратегічного оборонного бюлетеня України та Плану оборони України:

– Потрібно проаналізувати заходи, невиконані в попередній період, та, якщо вони не втратили актуальності, включити їх у новий Стратегічний оборонний бюлетень України. Організувати ефективну взаємодію з іноземними радниками, – зазначив Андрій Таран.

Міністр наголосив, що також потрібно змінити акцент у використанні коштів на закупівлю нових (модернізованих) зразків озброєння, військової техніки. Основний ресурс планувати на закупівлю нового озброєння, а не на ремонт застарілих зразків.

Він додав, що спільно з Головнокомандувачем ЗСУ слід організувати навчання з 1 вересня 2021 року у військових вишах за програмами і методичними підходами, прийнятими в НАТО.

– А до 30 грудня 2021-го забезпечити імплементацію положень оновлених доктринальних документів ЗС України в усіх програмах підготовки, – зауважив Міністр.

Окремо він зробив акцент на обов’язковості опанування англійською, бо українські військові повинні розмовляти однією мовою з партнерами з держав-членів НАТО.

Своєму заступнику Олександрові Миронюку на засіданні колегії він визначив у наступному році забезпечити імплементацію положень Закону України «Про оборонні закупівлі» та перехід у 2021 році до нових процедур закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення:

– Слід розробити нову модель закупівлі озброєння, військової техніки та боєприпасів за вартістю зразка, яка враховуватиме його життєвий цикл. Очікую від вас пропозиції щодо умов і строків їх впровадження. Так само звертаю увагу на супроводження в Кабміні та Верховній Раді України проєкту Закону України «Про управління оборонними ресурсами України».

Також Міністр зазначив, що необхідно в тісній співпраці з народними депутатами та Кабінетом Міністрів вжити заходів для усунення правового вакууму навколо Закону про оборонні закупівлі.

«До 1 жовтня 2021-го започаткувати мовлення військової радіостанції «Армія FM» у районі проведення ООС та тимчасово окупованих територіях»

Окремі завдання отримав і заступник Міністра оборони України Ігор Старобінський.

– До 1 липня 2021 року потрібно розробити Політику стратегічних комунікацій у системі Міністерства оборони України та ввести її в дію. Крім того, організувати започаткування до 1 жовтня 2021-го мовлення військової радіостанції «Армія FM» на середніх хвилях, насамперед у районі проведення ООС, тимчасово окупованих територіях та прикордонних територіях, що межують з країною-агресором. А до 1 листопада 2021 року забезпечити відновлення діяльності друкованого органу Міністерства оборони України, – наголосив Міністр оборони Андрій Таран.

Так само до 1 листопада 2021-го заступник Міністра оборони України Ігор Старобінський має забезпечити проведення комплексного аналізу законодавства України у сфері соціального захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби та членів їхніх сімей, визначити акти законодавства, які потребують оновлення та осучаснення.

«До 30 грудня 2021 року розробити й забезпечити впровадження сучасної ефективної моделі забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх сімей»

Заступнику Міністра оборони України Ігорю Халімону визначено вирішити проблему інвентаризації земель оборони.

– Необхідно активізувати роботу з Держгеокадастром. До 30 грудня 2021 року всі землі, за винятком тих, стосовно яких не буде завершено кримінальних проваджень, слід проінвентаризувати.

Окрему увагу приділити питанню забезпечення житлом військовослужбовців. Черга десятиліттями продовжує зростати. Є позитивний досвід вирішення цього питання в інших складових сектору безпеки та оборони, є сучасні світові практики. Вивчайте, аналізуйте, визначайте нову дієву житлову політику, – наголосив Андрій Таран.

Він запропонував для вирішення цього питання розробити до 1 липня 2021 року «Політику забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх сімей, ветеранів Збройних Сил України».

– А до 30 грудня 2021-го розробити і забезпечити впровадження сучасної та ефективної моделі забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх сімей. До 1 березня 2021 року також слід опрацювати питання внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 450 стосовно підвищення розмірів виплати за піднайом (найом. – Ред.) житла. І вивчити питання доцільності віднесення населених пунктів у 20-кілометровій зоні від Києва до його рівня виплат, – зазначив Міністр оборони.

Також він визначив до 1 лютого 2021 року забезпечити врегулювання питання виключення із числа службового житла приміщень, у яких проживають військовослужбовці з вислугою військової служби 20 календарних років і більше.

«Передбачити мінімізацію використання паперових носіїв інформації та впровадження сучасних технологій»

– В умовах пандемії центральні органи виконавчої влади переходять на дистанційні режими роботи. При цьому їм нічого не заважає обмінюватись службовою кореспонденцією, спільно розробляти документи. Тому державному секретарю спільно із заступником Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та Головнокомандувачем ЗСУ ставлю завдання – до 30 березня 2021 року забезпечити опрацювання технічних вимог на удосконалення й уведення з 1 січня 2022-го механізму документообігу в Міністерстві оборони, яким передбачити мінімізацію використання паперових носіїв інформації й упровадження сучасних технологій, – підкреслив на засіданні колегії Андрій Таран.

За його словами, він вирішив провести на початку наступного року комплексний функціональний огляд системи оборонного менеджменту із залученням іноземних радників.

– Організацію проведення огляду покладаю на Державного секретаря Міністерства оборони спільно з генеральним директором Директорату політики у сфері оборони, – наголосив Міністр.

Кінцевою метою огляду він визначив формування пропозицій щодо створення сучасної системи оборонного менеджменту, яка включатиме інституційну модель оборони євроатлантичного типу, опис оновлених бізнес-процесів і процесів ухвалення управлінських рішень, чітке окреслення повноважень, відповідальності й підзвітності ключових посадових осіб Міністерства оборони та ЗС України.

– Це амбітне й непросте завдання, але воно є нашою домашньою роботою на шляху до членства в НАТО. Для його виконання треба залучити всі необхідні ресурси, скоординувати зусилля з іноземними партнерами, – додав керівник оборонного відомства.

«Основа взаємосумісності зі збройними силами країн-членів НАТО – доктринальна взаємосумісність»

Ще одним важливим питанням Міністр оборони назвав доктринальну взаємосумісність:

– Ми повинні вийти на однакове розуміння із партнерами з НАТО процесів і процедур, які відбуваються в Міністерстві оборони та Збройних Силах. Саме для цього розробляємо національні доктринальні документи. У рамках виконання зазначеного завдання Головнокомандувачеві Збройних Сил України до 1 липня 2021-го забезпечити приведення ієрархії доктрин ЗСУ найвищого рівня у відповідність із принципами та підходами НАТО та країн-партнерів.

За словами Андрія Тарана, також слід забезпечити отримання позитивного відгуку від іноземних радників, залучених до консультативно-дорадчої допомоги, щодо ієрархії та змісту зазначених доктрин.

«Буде запроваджено нову систему грошового забезпечення військовослужбовців, що будуватиметься на базовій ставці за військовим званням»

 

– І ще одне питання, яке хочу порушити на цьому засіданні. Воно стосується такого мотиваційного чинника, як грошове забезпечення військовослужбовців. Створено робочу групу, вона завершила свою роботу, відпрацьовано низку проєктів нормативно-правових актів, і я вирішив направити їх на міжвідомче погодження, – наприкінці виступу зазначив Андрій Таран.

Він додав, що за підтримки силового блоку, Мінфіну й Мінекономрозвитку запроваджуватимуть нову систему грошового забезпечення військовослужбовців, яка будуватиметься на базовій ставці за військовим званням.

23
9

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Актуально, Новини