ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Верховний Суд висловив позицію щодо виплати одноразової грошової допомоги

Консультації Новини Соціальний захист
Прочитаєте за: 3 хв. 24 Грудня 2020, 10:38

Постановою Верховного Суду встановлено, що право на перерахунок одноразової грошової допомоги військовослужбовцю, військовозобов’язаному та резервісту в разі зміни групи інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975, обмежуються дворічним терміном. 

Нормативно-правові норми визначають, якщо упродовж двох років військовослужбовцю, військовозобов’язаному чи резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду буде встановлено згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплата проводиться з урахуванням раніше виплаченої суми.

Утім, траплялися випадки різного застосування судами зазначених вище правових норм щодо отримання одноразової грошової допомоги. Адже існує одна з судових правових позицій, що встановлення інвалідності після встановлення ступеня втрати працездатності є самостійною підставою для виплати одноразової грошової допомоги.

Верховний Суд у складі Судової палати для розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду в справі №1.380.2019.006957 дійшов висновку: особи, стан здоров’я яких погіршиться після спливу двох років з часу первинного встановлення факту ушкодження здоров’я, втрачають право на перерахунок в збільшеному розмірі одноразової грошової допомоги. 

У постанові від 2 грудня 2020 року йдеться, що такий підхід (застосування дворічного строку) має гарантувати принцип правової визначеності для особи та запобігання можливих помилок з боку суб`єктів (органів МСЕК), які встановлюють причинно-наслідковий зв`язок між зазнаною травмою або захворюванням та ступенем зумовленого ними погіршення стану здоров`я, визначивши, що лише впродовж дворічного проміжку часу це можливо встановити достовірно.

Проте двоє суддів не погодилися з колегами та висловили окремі думки з цього приводу.

Як діяти, якщо маєш право на перерахунок?

За наявності підстав на отримання одноразової грошової допомоги у більшому розмірі військовослужбовець, військовозобов’язаний та резервіст повинен звернутися з усіма необхідними документами до командира військової частини. А особа, звільнена з військової служби (зборів, резерву) — до обласного військового комісара за місцем проживання.

Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевіркові) й спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975. А порядок оформлення документів для виплати одноразової грошової допомоги визначений у розділі IV наказу Міноборони «Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей» від 14.08.2014 № 530.

Дворічний строк обчислюється з часу первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності МСЕК.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Українські пілоти покарали загарбника за непристойний жест

Група пілотів «Смайлик» 63 окремої механізованої бригади провела виховну роботу з окупантами.

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

На Донецькому напрямку відбили великий ворожий штурм

До десятка одиниць техніки окупантів разом з десантом спробували прорвати нашу оборону.

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Десантники знищили ЗРК «Тор» у Донецьку

Розвідники окремої десантно-штурмової Таврійської бригади проінспектували з дрона «Донбас-Арену» у Донецьку і виявили російський зенітно-ракетний комплекс «Тор». За місцем його розташування відразу завдав удару HIMARS.

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Дронарі показали напружену гонитву, яка закінчилася ґепіендом. Не для росіян

Бійці батальйону безпілотних систем окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка довго гналися за ворогом і не дали йому втекти.

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

На Сіверському напрямку стало менше ворожої артилерії, але більше дронів

Під час своїх штурмів окупанти намагаються максимально заглушити наші FPV-дрони, від яких зазнають великі втрати.

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Він полює на росіян — кадри роботи бійця Хантера

Боєць із позивним Хантер першої президентської бригади «Буревій» Нацгвардії у бою впритул застрелив двох окупантів.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Командир відділення у військову частину А4935

від 20000 до 120000 грн

Рівне, Рівненська область

Старший стрілець-оператор

від 21000 до 21000 грн

Звенигородка

Військова частина А7325

Охоронець

від 20000 до 50000 грн

Одеса

Військова частина А4055

Командир взводу спеціальних робіт, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ, Київська область

Начальник циклової комісії (621 ОНБ)

до 24000 грн

Київ

Рекрутинговий центр Сил ТрО ЗСУ