ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курсанти-відмінники військових вишів отримують більше «грошове»

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Грудня 2020, 15:17 193

Розмір грошового забезпечення курсантів військових збільшується з кожним роком навчання. Посадовий оклад встановлено з розрахунку прожиткового мінімуму для працездатних осіб, але станом на 1 січня 2018 року – 1762,00 грн, помноженого на тарифний коефіцієнт.

Курсантам, які вступили до вишів після закінчення школи, ліцею або коледжу і навчаються нині на 1–2 курсі, щомісяця нараховують посадовий оклад 620 грн, 3-го курсу – 700 грн. Максимальний розмір посадового окладу для курсантів 4-го і кожного наступного курсу становить майже 800 грн.

Курсантам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, розмір посадового окладу збільшують до 970 грн (залежно від курсу та програми навчання).

Підвищення й надбавки

Грошове забезпечення курсант може «собі підвищити». Для цього йому потрібно старанно вчитися. Приміром, за результатами чергової екзаменаційної сесії відмінники отримують плюс 50% до посадового окладу. Якщо оцінки добрі та відмінні, оклад зросте на 25%.

Серед щомісячних надбавок – курсантська посадова надбавка. Цю виплату встановлюють у відсотках від посадового окладу. Наприклад, командиру відділення доплатять 10%; головному сержантові взводу (командиру групи) – 15%; головному старшині (старшині) роти (батареї), курсу, командиру взводу виплатять надбавку – 20%.

Отже, грошове забезпечення, приміром, курсанта четвертого курсу, відмінника, головного старшини роти становитиме 1343,00 грн.

Довідково. Мінімальне грошове забезпечення військовослужбовця строкової військової служби нині становить 350 грн на місяць.

Курсантам-контрактникам платять більше

Звісно, ці виплати суттєво відрізняються від грошового забезпечення курсантів, що вступили до вишу зі служби за контрактом. Зараховані до військових закладів вищої освіти з військ отримують збережений розмір грошового забезпечення, яке їм виплачують за останнім місцем служби. Тому трапляються випадки, коли юнаки припиняють навчання у військовому закладі освіти, йдуть на контрактну службу, а потім знову-таки вступають до обраного ВНЗ.

Довідково. Мінімальний розмір грошового забезпечення військовослужбовця контрактної служби становить 10 137 грн.

Як повідомили в Департаменті фінансів МО України, у цьому році Міністерство оборони України опрацьовувало зміни до постанови Кабінету Міністрів України. Оборонне відомство пропонувало збільшення розмірів грошового забезпечення військовослужбовців строкової військової служби та запровадження виплати грошового забезпечення курсантам військових навчальних закладів після другого курсу навчання на рівні військовослужбовців контрактної служби. На жаль, їх не підтримали.

Читайте також про виплату після закінчення навчання: «Укладаєш перший контракт зі ЗСУ? Отримай до 22,7 тисячі гривень з 2021 року».

10
2
Читайте нас у Facebook
Мітки:

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Вишкіл, Інфографіка, Новини, Соціальний захист